Panenić gasi Plomin C i LNG, a zadržava šepavi model SDP-a

Naslovnica Forum Komentari članaka Panenić gasi Plomin C i LNG, a zadržava šepavi model SDP-a

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Lopina koji je iz Baumaxa po nekoj liniji dobio časni izlaz kroji lošu gospodarsku politiku za konačnu propast hrvatske države. Pri tome ga podržava članica trilaterale i dobra Mamićeva frendica Kolinda, špijun Tomica (za razliku od Lozančića koji je školovan i obučen za tu vrstu posla) i vođe sekte još nepoznatog imena Petrov i Grmoja. Takvu ekipu nismo imali ni za vrijeme Sanadera. A premijer? On je lutka na koncu.

LNG je utopija. tehnički i cjenovno. sve ostalo je mlaćenje prazne slame od ljudi koji nisu upućeni u aktualne trendove.

who dares, wins

Jako mi je interesantno za procitati kakve lumene imao u dvama ministrima, gospodarstva I zastite okolisa. Po njihovim zivotopisima vidi se da je tu bogato radno iskustvo, sve na zahtjevnim managerskim polozajima (prvi recimo: policajac, nastavnik…). No, to ih ne sprjecava da nepodnosljivom lakocom procitaju stotine I stotine stranica u samo par dana. Recimo za Plomin C. Projekt koji se priprema godinama. Medjunarodni tenderi. Nas strucnjak Panenic I Dobrovic, pa oni to rjese u sam par dana. Oni znaju da taj projekt nije dobar. Oni su vec procitali svu dokumentaciju. Oni su se vec konzultirali sa strukom. Nebitno je sada da li je Plomin C dobar ili los projekt. Da li je (visokokvaliteni) ugljen nesto na sto se treba ici. Zabrinjava kojom lakocom da dvojica zalutalih pikzibnera, iz jedne opskurne sekte MOST, stavljaju projket na led. Nicim izazvani. Ono sto nasi iskusni pikzibneri ne znaju je da ako nema mreza nema kapaciteta za primiti obnovljive izvore energije, isti se nece moci prikljuciti. Ja prvi sam za obnovljive izvore energije. Ali za iste morate imati stabilne, konstantne kapacitete kada vjetar ne puse I kada nema sunca. 500 MW se ne moze takom lako zamijeniti. Kazem, suceljavanje argumenata da. Ali bubnuti da projket ne valja, a jos ne zna ni kako mu se zove tajnica, to je jedan od jacih bahatluka I bezobrazluka.

Jasno je da projekt plomina na ugljen ne valja kad nemamo ugljena vec ga energo mafija uvozi iz indonezije.plina imamo i visak i treba i dalje busiti na sjeveru i ugovore da enijem-talijanima preispitati. Napravimo 3 elektrane na plin i energetski smo neovisni i onda razvijati obnovljive izvore.sve je jasno ko dan,samo je pitanje jesi li strani placenik ili smo suvereni.tu bi se trebalo domoljublje mjeriti.


LNG je utopija. tehnički i cjenovno. sve ostalo je mlaćenje prazne slame od ljudi koji nisu upućeni u aktualne trendove.

Po kojem kriteriju? 5 tankera zadovolji hr potrebe godišnje, prosječna cijena 4$ za 100m3, plomin na plin umjesto ugljena itd.
Ovo je odavno država trebala i financirati a ne samo ‘odobriti’.

New Report

Close