‘Zalažem se za porez na nekretnine’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Zalažem se za porez na nekretnine’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Reforme koje predlažu Most i HDZ Orešković je ocijenio kvalitetnima, a zadovoljan je i preporukama uglednog njemačkog IFO instituta.

Ajmo vratit ljudima nadu tako što ćemo im opizdit porez na imovinu i prisilit ih da crnče do kraja života. Šta znači “nije u funkciji”? Funkciji čega, trgovine?

kapital je kapital pa bio on u štednji ,dionicama ili nekretnini .ako je kamata oporezovana sa 12%,dividenda,dobit na dionicama 12% zašto se ne bi oporezovala druga,treća,peta nekretnina.ispada da su oni koji su špekulativno ulagali u nekretnine i sada ih na crno iznajmljuju pametniji od ovih drugih.nitko ne spominje nekretninu u kojoj živiš ili prvu nekretninu.


kapital je kapital pa bio on u štednji ,dionicama ili nekretnini .ako je kamata oporezovana sa 12%,dividenda,dobit na dionicama 12% zašto se ne bi oporezovala druga,treća,peta nekretnina.ispada da su oni koji su špekulativno ulagali u nekretnine i sada ih na crno iznajmljuju pametniji od ovih drugih.nitko ne spominje nekretninu u kojoj živiš ili prvu nekretninu.

Špekulativno? Ti znaš koliko si već poreza platio kad si kupovao ili gradio nekretninu? Ili ne znaš? Misliš da su svi na dobitku koji su kupovali nekretnine, to stvarno misliš? Porez na porez na porez je greška i sramotna legalizacija pljačke već prethodno više puta opljačkanog stanovništva istom metodom. O tome GDJE i KOME taj novac na kraju odlazi nećemo.

A ti dragi tko je john galt, :), misliš da je fer oporezovati dividendu?
Pa na istu tvoju foru ti odgovaram; firma koja isplaćuje dividendu je već platila 100 puta porez državi prije nego je višak kapitala odlučila isplatiti ulagačima koji su svoj novac riskirali.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Porez na porez na porez na porez na porez na porez…..

Pljačka vrijednih , sposobnih i pametnih se nastavlja.

Nije ovo dobro,plaće javnih službenika kažu neće dirati,županije neće ukidati,čitam da se već sprema teren za nove uhljebe,još samo da popuste sindikatima i povećaju plaće,još jedan čavao u lijesu.
Novac se negdje mora naći za sve to…već sam pisao da u načelu nisam protiv umjerenog i neprogresivnog porez na imovinu,ali samo uz istodobno rasterećenje ostalih poreznih davanja i nameta,recimo mogli bi smanjiti namete na naftu i uvesti vinjete,i odmah se vozimo za 3-4 kn/l,ali kako sada izgleda psi laju karavane prolaze…

"Only dead fish swim with the stream"

svi su odvajali od usta da bi nešto stavili sa strane za crne dane i starost.tko je uložio u dionice taj je popušio,tko je stavio u štednju taj će skoro morat plaćat banki da mu čuva novac dok ga ne pojede inflacija,tko je sagradio ili kupio apartmane i stanove i to iznajmljuje ipak zarađuje pa bi na to trebao nešto i platiti.i sam imam apartman na moru koji koristim 14 dana u godini i razmišljam da ga prodam jer ga malo koristim pa si mogu platiti 14 dana i kod nekog drugog koji plaća porez.stvar je u tome da živiš u toj nekretnini ili je legalno iznajmljuj da svi imaju koristi .

Mene boli k.urac, jer sam prodao sve nekretnine i otišao iz Hrvatske.

Ali ću posjetiti da je većina hrvatskih građana u svom životu privredila neki stančić i vikendicu.

Ako do sada i nisu morali prodati, sada hoće.

Platio sam porez državi kod kupnje nekretnine, zatim svake godine ljudi plaćaju poreze kroz komunalnu naknadu.

I naravno sve godine sam plaćao porez na vikendicu.

Oni svi ostali porezi i nameti koja lokalna zajednica nameće (porez na vodu, uređenje voda, odvoz smeća) makar je 7 mjeseci vikendica prazna da ne govorim.

O porezu i prirezu na plaće da ne govorim.

Znači gospodinu Oreškoviću Hrvatska itekako ima porez na nekretnine, tako da bi se trebali malo raspitati prije nego što govorite.

Prvo KANADERI u zdrastvu, a sada porez na nekretnine.

HDZ je bio protiv bilo kakvog poreza na nekretnine.

Pero 7 gdje si?

Komunjare iz šume su se vratile na vlast!


svi su odvajali od usta da bi nešto stavili sa strane za crne dane i starost.tko je uložio u dionice taj je popušio,tko je stavio u štednju taj će skoro morat plaćat banki da mu čuva novac dok ga ne pojede inflacija,tko je sagradio ili kupio apartmane i stanove i to iznajmljuje ipak zarađuje pa bi na to trebao nešto i platiti.i sam imam apartman na moru koji koristim 14 dana u godini i razmišljam da ga prodam jer ga malo koristim pa si mogu platiti 14 dana i kod nekog drugog koji plaća porez.stvar je u tome da živiš u toj nekretnini ili je legalno iznajmljuj da svi imaju koristi .

Za taj apartman već plaćaš komunalnu naknadu,ali evo recimo da ga staviš na prodaju,reći ću ti šta će se dogoditi:
Stavit ćeš ga na prodaju po tržišnoj cijeni,prodati ćeš ga već sada jako teško,recimo da uvedu porez pada cijena nekretnina,moraš dodatno sniziti cijenu i na kraju ga nekome pokloniš za male novce.
Želim reći da je lako reći “prodat ću” glupo je uvesti porez dok je gospodarstvo nikakvo,kad krene prodat ćeš relativno lako.,to je problem,a ne nekretnine koje se ne koriste.

"Only dead fish swim with the stream"

a zašto smo imali izbore ako ovaj misli nastaviti SDP-ovu politiku, ništa rezati i uvoditi nove poreze? spojiš ovaj oreškovićev intervju i ono što je jučer rekao lovrinović i vidiš da trebaju samo još naći kompromis u kojoj će mjeri stisnuti HNB, malo manje ili malo više. o svemu ostalom se slažu da ostane kako je i bilo. i onda još on računa na rast kreditnog rejtinga, valjda jer će financijska tržišta biti umirena konstantnošću političkog smjera i nakon smjene vlasti. naravno smjera u bankrot.

Predsjednik MOST-a nezavisnih lista Božo Petrov rekao je na konferenciji za novinare da se MOST zalaže za ukidanje sadašnjih “politički montiranih” županija, rekavši kako bi ih maksimalno trebalo biti devet
Vaš link …

Dragi premijeru MOST se zalagao za smanjenje broja županija.

Rekao je kako se Most ne zalaže za uvođenje poreza na nekretnine jer bi to bilo kažnjavanje ljudi koji su desetljećima ulagali u svoju nekretninu te da jednostavno nije vrijeme za to.

– Most je protiv poreza na nekretnine, a SDP to zaziva. Prema tome, nije sve to isto. U ovom slučaju pozicija HDZ-a i Mosta je ista jer smo i mi protiv poreza na nekretnine – rekao je Marić.
Vaš link …

Bitno da je premijer postavljen od strane HDZ-a i MOST-a, pa se slaže u svemu što su se ove 2 stranke dogovorile. Ne znam da li je već došlo vrijeme da se počne navijati za SDP da sruši ovu vladu, krenulo je nadasve pošteno.


A ti dragi tko je john galt, :), misliš da je fer oporezovati dividendu?
Pa na istu tvoju foru ti odgovaram; firma koja isplaćuje dividendu je već platila 100 puta porez državi prije nego je višak kapitala odlučila isplatiti ulagačima koji su svoj novac riskirali.

Ista priča, to nije ništa drugo nego sramotna pljačka.
Zapravo bi bilo najbolje da na dionice koje imaš u vlasništvu plaćaš porez kao na nekretnine! Svake godine lijepo 5-10%, bez obzira da li si u plusu ili minusu. čisto jer imaš pa eto plati. Naravno porez na dividendu dodatno povećati da ne bi bilo nekih neravnoteža i poremećaja u galaksiji.

Jedan savjet za gospodina Oreškovića.

Hrvatska nije Kanada.
Zato Vas molim da proučite kako Hrvatska funkcionira.

Drugo, znam da je problem, jer HDZ ima 3 ili 4 programa+peti Njemački.

MOST s druge strane ima svoje programe (da zalagali su se u izborima za privatizaciju zdravstva).

Pa bilo bi dobro da Vam bar daju šalabahter (ono na sve su HDZ-ovci potpisali).

HDZ je bio protiv poreza na nekretnine, dok je MOST bio za porez na nekretnine.

Ali na kraju krajeva Vaša je zadnja, a treba biti i prva.

Uostalom baš Vas briga, svu odgovornost je preuzeo BOŽO PETROV i MOST.

Vas i tako neće nitko prozivati.

GO FOR IT!

New Report

Close