Pravnici: Ne ukidajte Ustavni sud, nego birajte kvalitetne suce

Naslovnica Forum Komentari članaka Pravnici: Ne ukidajte Ustavni sud, nego birajte kvalitetne suce

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Najveća tragedija ovog društva je upravo u pravnicima, i sudcima, odvjetnicima,sudskim vještacima ect, koji su „kapitulirali pred ekonomijom, politikom i medijima“ kaže poznati slovenski profesor Šime Ivanjko.
Strah, misli prof. Šime Ivanko, uvukao se u pravnike, sudce,odvjetnike, sudske vještake ect, te nisu sposobni „pravno civilizirati okoliš“ pristaju na komandu „ekonomije, politike i medija, zanemarujući autonomiju prava“. Same kritike pravnika, kaže prof Ivanjko, su „nedorečene, individualne i ostaju zahvaćene u pojedinačne interese“.
A tko je u politici glavni ako ne upravo pravnici! I sada dolazimo do očitog paradoksa. Imamo situaciju pravnici protiv pravnika, ili „pravnici mrava protiv pravnika pčela“!!!!

Moje misljenje je da se Ustavne suce bira na sveopcem izboru, direktnom demokracijom. Znaci, Ustavni suci bi trebali biti birani na pet godina i mogu se kandidirati najvise dva puta. Kod kandidature ne smiju biti stariji od 60 godina. Proceduru bi trebalo tako definirati, da jedan struncni gremij odredi kriterije za kandidaturu. Nakon toga se suci predstavljaju javnosti i prvih 25 kandidata, koji prodju sve kriterije i dobiju dovoljan broj glasova (50% kroz telefonske pozive i 50% strucnih bodova), idu na izbornu listu. Punoljetni gradjani Hrvatske bi imali pravo da zaokruze tri kandidata. Ustavni sud bi trebao imati 15 sudaca, a oni koji su ispod crte bi u slucaju odstupanja ili dugotrajne bolesti ulazili u Ustavni sud, na osnovu glasova, koje su dobili. Tako bi izbjegli totalnu politicku kontrolu Ustavni sudaca i njihove prljave “deal-ove”. Isto tako bi se trebao birati Vrhovni sud. Sve u jednom paketu i na isti dan.

Mišljenja sam (kao laik praktičar) da je “naš” Ustavni sud ustvari samo “njihov” tj. onih koji su ih tu stavili. Na žalost , preveliku žalost moram ustvrditi (iako mi sigurno nije moralna vertikala) da je ovaj puta Z.Milanović potpuno u pravu i da nam Ustavni sud (pogotovo ovakav) stvarno nije potreban. SUDAC to je tako časna…. i riječ, i kroz povijest časna dužnost…a pogotovo Ustavni sudac, međutim mišljenja sam da su ovi ljudi nažalost obesčastili tu svoju dužnost jer znamo svi da još nismo čuli lijepu riječ za njih ,a niti smislenu presudu za koju nisu potrebne “visoke” škole i poznavanje struke. Slažem se u potpunosti s komentarom prije mene “viewer”, da te sudce treba birati DIREKTNOM DEMOKRACIJOM ma šta to bilo.

Izbor direktnom demokracijom bi se sveo na kontrolu medija i marketing!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


Mišljenja sam (kao laik praktičar) da je "naš" Ustavni sud ustvari samo "njihov" tj. onih koji su ih tu stavili. Na žalost , preveliku žalost moram ustvrditi (iako mi sigurno nije moralna vertikala) da je ovaj puta Z.Milanović potpuno u pravu i da nam Ustavni sud (pogotovo ovakav) stvarno nije potreban. SUDAC to je tako časna…. i riječ, i kroz povijest časna dužnost…a pogotovo Ustavni sudac, međutim mišljenja sam da su ovi ljudi nažalost obesčastili tu svoju dužnost jer znamo svi da još nismo čuli lijepu riječ za njih ,a niti smislenu presudu za koju nisu potrebne "visoke" škole i poznavanje struke. Slažem se u potpunosti s komentarom prije mene "viewer", da te sudce treba birati DIREKTNOM DEMOKRACIJOM ma šta to bilo.

U sustavu “vladavine prava”, vrhovni bog sustava je onaj koji daje dopuštenja za rad (licence) ljudima u ulogama sudaca, i njihova odanost će uvijek biti primarno prema bogu sustava a građani su tu nebitni. Njihova prava se mogu ostvariti samo i jedino onda kada nisu u koliziji sa interesima kreatora sustava. Samim time, biranje direktnom demokracijom (šta god taj konstrukt značio; siguram sam da ne razumijete) nije moguće, osim kao obični igrokaz za naivnu stoku sitnog zuba (nešto kao parlamentarni i predsjednički izbori; to je sve igra, da se stvori iluzija izbora). Tko je vrhovni bog pravnog sustava? Onaj od koga svi suci dobivaju dopuštenje za rad, a on se nalazi u jednom suverenom teritoriju unutar jedne europske države.

Ma kakav Ustavni sud.U Hrvatskoj treba prvo ustrojit Prijeki sud, pa kom opanci kom odojci.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ma kakav Ustavni sud.U Hrvatskoj treba prvo ustrojit Prijeki sud, pa kom opanci kom odojci.

To je rješenje.
Prijeki sud.
Ali nije izbor ili opanci ili odojci.
Treba biti ili odojci ili glad i noga u guzicu.

Nikako to nemogu birati ni (korumpirani) političari a ni (korumpirani) pravnici , to se mora izabrati na Referendumu.
Stoka sitnog zuba najbolje zna!

.

Jedan sud je dovoljan. Ostalo – na ulicu !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Jedan sud je dovoljan. Ostalo – na ulicu !

Miami ne priznaje nijedan drugi sud, jer se smatra odgovornom samo svojoj komunističkoj partiji.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Sudovi i sustav Vlasti u Hrvatskoj- je najlopovskiji sustav na svijetu…..
Na svom primjeru ću Vam objasniti TAJ ZAKLJUČAK

EVO PRIMJERA: http://www.varazdinske-vijesti.hr/aktualno/ljekarnik-pozajmio-180-000-kuna-a-svjedok-nacelnik-policije-666

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ne ide….lopovi su već skinuli stranicu….mamicu im..
Idemo još jedan put : http://www.varazdinske-vijesti.hr/aktualno/ljekarnik-pozajmio-180-000-kuna-a-svjedok-nacelnik-policije-6666/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pa meni se ovo cini vjerojatnim jer ti uvijek kukas kako vlasnici ljekarni nemaju prebivene banke.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie, bi li Ti posudio novac/ 180.000 kn/ od svog šofera, da imaš 620.000 na računu i neiskoričten
minus od 1.125.MIL kuna? Odgovori mi to- kao poslodavac!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja nikad ne posudjujem novac.Pokrijem se s onim sto imam. Kazem da mi je prica vrlo vjerojatna jer to na ovom forumu uvik kukas kako vlasnike ljekarni dere drzava,farmaceuti(za koje uvijek govoris kako su preplaceni) te farmaceutske tvrtke tako da sam ja clanak procitao i suza mi je potekla. Nikad ne bi bio vlasnik ljekarne jer to je najneprofitnija djelatnost u Hrvatskoj,a ja se humanitarnim radom bas i ne bavim.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close