Čak 82% ljudi razmišlja o odlasku u inozemstvo!

Naslovnica Forum Komentari članaka Čak 82% ljudi razmišlja o odlasku u inozemstvo!

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Pa zar je netko uopće ostao u Hrvatskoj?

Valjda stari i nemoćni, i političari pijavice koji se na njima goste do njihove smrti.

Iskreno, jedva čekam da odem, ne gledam više kalendar, nego brojim sate
i u totalnoj depresiji sam. Mislim da ću, ako ostanem, ozbiljno oboliti i
onog dana kad odem napisat ću ljubazno pismo svim uhljebima koji su me
istjerali iz ove države. U tom pismu ću pobrojati sve razloge i primjere
mobinga u svim segmentima života zadnjih 20 godina.

beti

ostali su u politici

Pa zar je netko uopće ostao u Hrvatskoj?Valjda stari i nemoćni, i političari pijavice koji se na njima goste do njihove smrti.

Ostala je SDP+HNS Kukuriku vladajuća klika i njihovi uhljebi.

.

Pero,Ti mi izgledas kao najzainteresiraniji za politku na ovom forumu. Pa mi molim te pomozi.Kakva je to lista MOST? Vidim da im popularnost u anketama raste.

Twixer,
dragi prijatelju s obzirom na Tvoje znanje teško da Ti ja mogu što pametno reči.
Mene ne interesira politika već gospodarstvo i blagostanje mojih sugrađana.

MOST je po mojem saznanju skup pojedinaca koji se zalažu za Treći put , (ono , jest ćemo travu al ćemo vratiti dugove) , što je meni prihvatljivo , i što sam na taj način i sam rješio svoje životne probleme.
Problem je u tome što će (po meni) dobiti samo oko 10% glasova pa neće imati preveliki utjecaj na Državnu politiku.

Ostaju nam druge dvije velike stranke :
pošto je ova dosadašnja stranka u protekle četiri godine pokazala da nezna voditi državu (Blokiranih 320.000,iseljenih 100.000,zadužili nas za 100 miliardi, zaposlenih 80.000 manje…..), jasno je da će svaki dobronamjeran građanin Hrvatske svoj glas dati HDZ Domovinskoj koaliciji .

Uvjek si postavljam pitanje njihovog lopovluka i da su maznuli nekoliko miliona što još nije presudom dokazano ?
A kada usporediš te dve koalicije vidiš da ove na vlasti još nisu procesuirali a ni lustrilari a moguće je da su pokrali miliarde i da su umješani i u udbina ubistva kojima se bavi Sud u Munchenu.

.


Pero,Ti mi izgledas kao najzainteresiraniji za politku na ovom forumu. Pa mi molim te pomozi.Kakva je to lista MOST? Vidim da im popularnost u anketama raste.

Twixer,
dragi prijatelju s obzirom na Tvoje znanje teško da Ti ja mogu što pametno reči.
Mene ne interesira politika već gospodarstvo i blagostanje mojih sugrađana.

MOST je po mojem saznanju skup pojedinaca koji se zalažu za Treći put , (ono , jest ćemo travu al ćemo vratiti dugove) , što je meni prihvatljivo , i što sam na taj način i sam rješio svoje životne probleme.
Problem je u tome što će (po meni) dobiti samo oko 10% glasova pa neće imati preveliki utjecaj na Državnu politiku.

Ostaju nam druge dvije velike stranke :
pošto je ova dosadašnja stranka u protekle četiri godine pokazala da nezna voditi državu (Blokiranih 320.000,iseljenih 100.000,zadužili nas za 100 miliardi, zaposlenih 80.000 manje…..), jasno je da će svaki dobronamjeran građanin Hrvatske svoj glas dati HDZ Domovinskoj koaliciji .

Uvjek si postavljam pitanje njihovog lopovluka i da su maznuli nekoliko miliona što još nije presudom dokazano ?
A kada usporediš te dve koalicije vidiš da ove na vlasti još nisu procesuirali a ni lustrilari a moguće je da su pokrali miliarde i da su umješani i u udbina ubistva kojima se bavi Sud u Munchenu.
[/quote]

kalendar, 05.11.2015. u 13:02
Mene ne interesira politika već gospodarstvo i blagostanje mojih sugrađana.

Tipična propaganda svakog “poštenog” kradezeovca.

kalendar, 05.11.2015. u 13:02
…pošto je ova dosadašnja stranka u protekle četiri godine pokazala da nezna voditi državu…

Izašli smo iz recesije + puno drugih poboljšanih pokazatelja…

Oni koji su navodno krali i navodno ubijali se moraju maknuti da bi na vlast došli oni kojima se za krađe i ubojstva sudilo.
Da, ima logike.

A možda postoji i treći put?

Što se mene tiće – kome je dokazano da je radio protiv zakona (nevažno iz koje je stranke) neka ide u zatvor, ali treba se držati činjenica.

Članak je srednja žalost od novinarstva. Svašta se ljudima može motati po glavi ako ih dobro medijski napumpate u pravom smjeru, ali jedno je što ljudima padne na pamet, a drugo je koliko njih to zbilja napravi. Čak se i na blogu stalno spominje novinarsko crnilo i pesimizam.

Odljev mozgova?
U vrijeme glasovanja za ulazak u EU tadašnji vladajući su nas uvjeravali da ćemo nakon ulaska moći tražiti posao preko granice i da je to dobro, a sada se odjednom od toga radi drama.

@kalendar,
vidim da ti nedostaje kućnog odgoja kao i Milanoviću jer drugima izmišljaš i mjenjaš imena što je uvredljivo nepristojno i neodgojeno.

Kako bi tebi bilo da te netko umjeto kalendar nazove Kradedar ?

A drugo , imputiraš i optužuješ me da sam ja kradezeovac.To je isti način na koji su tvoji istomišljenici optuživali ljude bez ikakvih dokaza i slali ih na robiju , na Goli otok.

A što se tiće uspješnosti oveMilanovićeve SDP Kukuriku Vlade zar ti nije dovoljno da čak 82 % ljudi razmišlja o odlasku iz Hrvatske ?

Zbog ovog se filmića dobro zamisli:

zašto treba srušiti Milanovića

” Bok, ja sam Zoki i najveći sam frajer u Hrvatskoj. Po karakteru sam prepotentan, agresivan, narcisoidan, a volim i lagati, početak je videa u kojem navodi autor velika djela našeg premijera i njegove Vlade”

http://direktno.hr/en/2014/domovina/29780/Zbog-ovog-se-filmića-dobro-zamislite-zašto-treba-srušiti-Milanovića.htm

.


Pa zar je netko uopće ostao u Hrvatskoj?Valjda stari i nemoćni, i političari pijavice koji se na njima goste do njihove smrti.

Ostala je SDP+HNS Kukuriku vladajuća klika i njihovi uhljebi.
[/quote]

Pero 7 zaboravio si HDZ+satelite uhljebe.

Da li još postoji telefon gdje se HDZ-ovci mogu javiti jer su dobili otkaz zbog dolaska SDP na vlast?

@Twixer

Iskreno politika me ne zanima. Nažalost onoliko koliko pratim, Hrvatskoj se nažalost ne piše dobro.
Ovo su ti moja zapažanja.

1. SDP+ stranke na vlasti.

Mislim da je to bila jedna od lošijih vlasti. Koliko je tu bilo objektivnih, a koliko subjektivnih razloga neću ulaziti. Tri godine nisu puno radili, a bili su i dosta bahati.
Ono što je najvažnije, imali su plan 21. i nisu ga ostvarili. Štoviše nisu ni pokušali, a na kraju su odustali od njega na polovici mandata.

Iskreno, nemam pojma da li imaju ikakav ekonomski plan.
Ja ga nisam vidio, a da ga i imaju, tko će im vjerovati da će ga ispuniti.

Po meni Hrvati ih trebaju kazniti jer nisu ostvarili ni 6o % obećanja.

2. HDZ+sateliti

Katastrofa.
Da li su HDZ-ovci lopovi? Pa tako većina Hrvata misli.
To što Pero 7 kaže da nema ni jedne pravomoćne presude, ja se slaže.
Isto tako smatram da je naše sudstvo i zakoni temeljeni na korupciji.
Suce i zakone su donijeli HDZ-ovci, SDP ih nije promijenio.

Moje mišljenje je da je Hrvatska opljačkana do kostiju dok je HDZ bio na vlasti.
Ako i nisu sudjelovali HDZ je onda potpuno nesposoban i protuhrvatski jer su im državu opljačkali ispred nosa.
Da bi smo mogli pokušati “zaboraviti” ovo iznad, HDZ bi nas morao uvjeriti da su se promjenili.
I to bi se trebali itekako potruditi.

Na kraju ekonomskog njemačkog programa nema. Biti će prezentiran poslije izbora.
Ono što sada govore se jako razlikuje od tog plana.
Mogu samo zaključiti da su lagali da imaju ekonomski plan, a tko laže taj i krade.

Uostalom, HUP je jučer lijepo rekao da ni SDP, ni HDZ nemaju smisleni ekonomski plan.
Da manje stranke imaju puno bolje programe, što mislim da je katastrofa da ne znaju ni prepisati ili pitati one koji znaju.

3. Most, ORAH, Živi zid

Popularnost mogu više dugovati izrazitom nezadovoljstvu i već hvatanju Hrvata za zadnju slamku spasa.
Bilo kakve nade da ipak može biti bolje.
S time da sve te stranke drže uglavnom čelnici tih stranaka.

Ali oni imaju problem.
Umjesto da zajedno sjednu i dogovore zajednički izlazak na izbore, bez obzira na razlike, i preuzmu odgovornost za promjene….

Oni cijelo vrijeme ponavljaju da neće koalirati s drugim strankama.

Ako im je Hrvatska i njihovi ljudi na srcu, ako stvarno žele promjene u Hrvatskoj, onda međusobna suradnja ne bi trebala biti problem.
Mislim da su tu jako pogriješili.

Problem Hrvata tako i dalje ostaje da nemaju za koga glasati, odnosno njihove programe.

Da se ja bavim politikom, obećao bi potpuno druge stvari.

1. Zajedništvo Hrvata
Napravio bi Vladu s najsposobnijim ljudima koje imamo u Hrvatskoj.
Ne bi mi bilo važno iz koje su stranke, a za provedbu reforma uzeo bi stručnjake izvana.
Zadnja je sekunda da se Hrvatska spasi, ekonomski, tehnološki, kulturno, demografski.
Nas ima 4 miliona (sada i manje). Malo veći grad u SAD-u.
2. Treba odustati od decentralizacije Hrvatske.
Hrvatska treba biti centralizirana zemlja koja će imati male troškove administracije.
Kako je Hrvatska maksimalno korumpirana zemlja, centralna administracija će omogućiti puno bolju njihovu kontrolu.
Da se razumijemo novac će lokalna zajednica i dalje dobivati koliko i do sada. Još i više će biti novaca za projekte jer neće biti troškova lokalnih uhljeba, a lokalni šerifi neće moći ucjenjivati ulagače.

3. Borba protiv korupcije, naročito u pravosuđu. Revizija svih privatizacija od 80-ih godina na način da će se ljudima koji su sudjelovali provjeravati imovina.
Ukoliko neće moći dokazati svoju imovinu, oduzimanje iste+plaćanje poreza na istu od 50%.

4. Vanjska politika koja će prekinuti vazalski odnos Hrvatske prema određenim državama i organizacijama.

Onda bi se i vratio, da napravimo Hrvatsku pravednu, bogatu i slobodnu, kakvu smo je svi sanjali.

A za one kojima nije jasno zašto ljudi odlaze iz Hrvatske.

Vaš link …


Izašli smo iz recesije + puno drugih poboljšanih pokazatelja…

Tako je i Jadranka Kosor izasla iz recesije. Svatko moze izaci iz recesije ako se dovoljno zaduzi.

Ako za 1% rasta trebas napraviti 5,7% deficita proracuna to znaci da je rast neodrziv. Drugim rijecima, nakon dvije godine ovakvog rasta bit ces u bankrotu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Pero7

kalendar, 06.11.2015. u 18:56
…vidim da ti nedostaje kućnog odgoja kao i Milanoviću jer drugima izmišljaš i mjenjaš imena što je uvredljivo nepristojno i neodgojeno.

Vidim da vam nedostaje kućnog odgoja kao i Karamarku jer drugima izmišljate i mjenjate imena što je uvredljivo, nepristojno i neodgojeno (da vas podsjetim – iako nije sve išlo mene osobno: dečko, skojevac, kenjalo, đubre). Neki forumaši su koristili izraze za političke neistomišljenike: crveni drug, partija/partijac/KP, crveni kmer itd. Tada se niste bunili?

kalendar, 06.11.2015. u 18:56
…imputiraš i optužuješ me da sam ja kradezeovac.

kalendar, 06.11.2015. u 18:56
…jasno je da će svaki dobronamjeran građanin Hrvatske svoj glas dati HDZ Domovinskoj koaliciji.

Ovo su vaše izjave. WTF?

kalendar, 06.11.2015. u 18:56
…imputiraš i optužuješ me da sam ja kradezeovac. To je isti način na koji su tvoji istomišljenici optuživali ljude bez ikakvih dokaza i slali ih na robiju , na Goli otok.

U prvoj rečenici ovog citata optužujete mene za ono što u drugoj rečenici sami radite.

Osobno smatram da su ustašluk, četničluk i komunjarluk ideologije koje treba tretirati glogovim kolacem. To su agresivni i isključivi ekstremizmi koji se neistomišljenika rješavaju čak i oružjem.
Antifašizam nije isto što i komunizam.
Desna koalicija otvoreno koketira sa ustaštvom: http://www.telegram.hr/politika-kriminal/ovih-13-slika-trebale-bi-biti-dovoljan-dokaz-svim-idiotima-koji-zagovaraju-rehabilitaciju-za-dom-spremni/
Lijevu koaliciju nikad nisam čuo da zagovara komunizam niti povratak u YU (što god to značilo), iako bi nas HDZ jako htio uvjeriti u suprotno: http://rationalwiki.org/wiki/Red-baiting

kalendar, 06.11.2015. u 18:56
Uvjek si postavljam pitanje njihovog lopovluka i da su maznuli nekoliko miliona što još nije presudom dokazano ?

Dokazano? A istrage? A prijave? Koliko ste koraka preskočili.
Više puta sam ponovio da, što se mene tiće, kome je dokazana krivica mora odgovarati bez obzira o kome se radi.
Ako imate dokaze, molim vas da ih uputite za to nadležnim službama i tu ću vas svakako podržati.
Vezano uz lažne optužbe, možda bi si neki forumaši mogli pogledati ovo: http://www.openbible.info/topics/false_accusations

Ako ćemo o filmićima… Pogledao sam ovaj koji ste ponudili i nisam vidio s kojim se podacima iz prošlog mandata uspoređuju i kako se objašnjavaju ti brojevi. Npr. blokirani koji su dizali kredite za kupnju auta ili stana ili oni koji su napravili dugove prema teleoperaterima i to sve za vladavine HDZa koji po tom pitanju nije napravio ništa, kao ni u vezi banaka i švicaraca. Premalo činjenica, a previše pokazivanja autorovog antagonizma prema Milanoviću.

Ako je bilo koji od kandidata radio kontra zakona, nadam se da neće trebati 10-ak godina da za to odgovara. U vezi toga našao sam i ovo: https://www.youtube.com/watch?v=4Mw2FZPficM
Ne znam što je točno iz ovih filmova u vezi oba kandidata. Znam samo da postajem umoran od propagande i manipulacija.

Mislim da SDP nije briljirao, ali nije uprskao niti približno kao HDZ.
Oporba koja želi na vlast:

https://www.youtube.com/watch?v=wKbINVxdn8E

Što su radili kao oporba: https://www.youtube.com/watch?v=XBN2OMtedaI

Za neodlučne:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Ppo2Cdx8w

Žao mi je da nema sučeljavanja. Za jedan u.rani ispit na fakultetu profesor vas može daviti cijeli sat, a za dolazak na najvišu funkciju u državi dovoljno je lupetati na predizbornim skupovima. Ljudi koji će doći na vlast su naši zaposlenici jer ih mi, porezni obveznici, plaćamo. Želim čuti kako će odgovarati na pitanjna bez da slušam demagogiju i populizam. Isto tako želim da ih se pritisne s pitanjima, pa nek se malo oznoje, a ne da se postavljaju pitanja kao na zadnjim predsjedničkim izborima – prisjetite se pitanja od Trbović i Stankovića.

Čuvajte živce i birajte pametno.
Toliko od mene o ovoj temi. Dan je bio dug…


Pero,Ti mi izgledas kao najzainteresiraniji za politku na ovom forumu. Pa mi molim te pomozi.Kakva je to lista MOST? Vidim da im popularnost u anketama raste.

Twixer,
dragi prijatelju s obzirom na Tvoje znanje teško da Ti ja mogu što pametno reči.
Mene ne interesira politika već gospodarstvo i blagostanje mojih sugrađana.

MOST je po mojem saznanju skup pojedinaca koji se zalažu za Treći put , (ono , jest ćemo travu al ćemo vratiti dugove) , što je meni prihvatljivo , i što sam na taj način i sam rješio svoje životne probleme.
Problem je u tome što će (po meni) dobiti samo oko 10% glasova pa neće imati preveliki utjecaj na Državnu politiku.

[/quote]
Mislim da je poanta da oni obećavaju istinske rerforme i uštede na svim razinama ….. po onom čist račun – duga ljubav .Po meni oni bi složili tehno-menadžersku vladu ili znanje protiv podobnosti, samo šteta što to nisu više naglašavali. Još bolje Božo Petrov je treba osnovati vlastitu stranku i probati ja bi reka i dobiti izbore ….. “mali” ima karizmu nema sumnje…..
Ovako možda budu iznenađenje s oko 15 % .
Pozivam SDP-ove sipatizere da daju glas MOST-u ………… i ja ću a nisam vaš

DAJ PET !!!

New Report

Close