“S dvije plaće, čak i minimalne, ovdje se može lijepo živjeti”

Naslovnica Forum Komentari članaka “S dvije plaće, čak i minimalne, ovdje se može lijepo živjeti”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zurite vani, sto prije tako da vlast ima sto manje nezaposlenih ![emo_smijeh]

Koja jeftina propaganda za iseljavanje! Kanada-jeli to ona zemlja poznata po hrabrim i istinoljubivim vojnicima? Zemlja u kojoj moraš odgovoriti da li si sudjelovao u plemenskim ratovima?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

U Kanadi ne postoji minimalna placa nego minimalna satnica.

Vecina tih poslova na minimalnoj satnici imaju varijabilan broj sati, odnosno kada nema posla satnica se automatski smanjuje. (Npr, prodavnice, restorani, i slicno)

S minimalnom satnicom je jako tesko zivjeti, pogotovo u urbanim centrima, gdje ti treba barem 1000$ da rentas bilo kakav stan u nekom sigurnom kvartu.

Teglecih poslova ima uvijek, bilo kakav bolji posao je tesko dobiti. Pogotovo ako nisi u Kanadi zivio dulje vremena.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U Kanadi ne postoji minimalna placa nego minimalna satnica.
S minimalnom satnicom je jako tesko zivjeti, pogotovo u urbanim centrima, gdje ti treba barem 1000$ da rentas bilo kakav stan u nekom sigurnom kvartu.

Očekujem od Tebe da razobličiš l’aži , da pišeš o tome kako je tamo u Kanadi uglavnom teško živjeti i kako su se mnogi zeznuli što su napustili Lijepu Našu.

Piši malo o bjedi naših radnika koji nemaju love ni za kartu za povratak u Hrvatsku , piši malo o sigurnosti , o nestanku djece , o kriminalu , o nemogućoj klimi…

.

@Twixer

Ne vidim logiku — “S minimalnom satnicom je jako tesko zivjeti, pogotovo u urbanim centrima, gdje ti treba barem 1000$ da rentas bilo kakav stan u nekom sigurnom kvartu. ” — kod nas možeš s minimalcem biti podstanar u centru Zagreba, Splita ili slično? Ovo tvoje nema veze sa situacijom iz članka.

A što se tiče ‘jeftine propagande’ za iseljavanje dovoljno je čitati domaće novine — ne treba uopće ovakvih članaka o iskustvima ljudi, dovoljno su domaća iskustva ljudi i politikantsvo koje se bavi apsolutno svim osim gospodarstvom i vođenjem države. Najčešće vrtićkim prepucavanjem na koje bi i djeca odmahnula jer im je već dosta.

Svi ti koji pišu takve članke rade za ovu nesposobnu vladu, koja bi se željela osloboditi viška ljudi koji traže posao.Tada će se hvaliti da se nezaposlenost u njihovu mandatu smanjila.Istina o tim rajskim zemljama ima i naličje koje nije tako svijetlo.Iako su Kanada i Australija bogate zemlje i one sada vode računa koga primaju.I kod njih ima naših i onih drugih pa se imigranti trude biti najbolji ukoliko žele živjeti ovako kao što nam prikazuje ovaj mladi gospodin.


Očekujem od Tebe da razobličiš l'aži , da pišeš o tome kako je tamo u Kanadi uglavnom teško živjeti i kako su se mnogi zeznuli što su napustili Lijepu Našu.

Piši malo o bjedi naših radnika koji nemaju love ni za kartu za povratak u Hrvatsku , piši malo o sigurnosti , o nestanku djece , o kriminalu , o nemogućoj klimi…

To su neusporedive zemlje. Hrvatska je usporediva sa zemljama Latinske Amerike, recimo Argentina ili Bolivija.

Svatko moze zaraditi $1200 za kartu do Hrvatske i nazad za mjesec dana. Mislim, da peres sudje mjesec dana zaradit ces za kartu. Posla ima, nema puno dobrih poslova kao u US, Svicarskoj ili Njemackoj, ali za zivot mozes uvijek zaraditi.

Klima je dosta losa.

U manjim mjestima kriminal je prekticno 0. U vecim gradovima je obicno koncentriran i izoliran u nekoliko siromasnijih kvartova.

U bogatim zemljama narod kontrolira birokracju, u siromasnim birokracija kontrolira narod. 99% Kanadjana ne zna ko je ministar zdravstva, socijalne skrbi, malog poduzetnistva i slicno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


… malog poduzetnistva i slicno.

Da imaju klauna poput nas koji svaki dan odradi barem jednu predstavu znali bi sigurno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Piši malo o bjedi naših radnika koji nemaju love ni za kartu za povratak u Hrvatsku , piši malo o sigurnosti , o nestanku djece , o kriminalu , o nemogućoj klimi…
To su neusporedive zemlje. Hrvatska je usporediva sa zemljama Latinske Amerike, recimo Argentina ili Bolivija. Svatko moze zaraditi $1200 za kartu do Hrvatske i nazad za mjesec dana. Mislim, da peres sudje mjesec dana zaradit ces za kartu. Posla ima, nema puno dobrih poslova kao u US, Svicarskoj ili Njemackoj, ali za zivot mozes uvijek zaraditi.Klima je dosta losa. U manjim mjestima kriminal je prekticno 0. U vecim gradovima je obicno koncentriran i izoliran u nekoliko siromasnijih kvartova. U bogatim zemljama narod kontrolira birokracju, u siromasnim birokracija kontrolira narod. 99% Kanadjana ne zna ko je ministar zdravstva, socijalne skrbi, malog poduzetnistva i slicno.

[/quote]

Nisi objektivan.
Vjerojatno i sam znaš da si pogrešio što si korjenje pustio u Kanadi ali nemaš hrabrosti nam reči da si se zeznuo i da je u Lijepoj Našoj po svim parametrima bolji život nego u Kanadi.

Puno se naših ljudi vratilo u Hrvatsku i pričaju istinito o poslovima , o nepovoljnoj klimi , o kriminalu , o nestanku djece , o udaljenostima , o kulturi u udaljenim mjestima ,o kulturno zabavnom životu uz alkohol i posao , o zdravstvu ….

.

@ Twixer,

Nisi objektivan.

Vjerojatno i sam znaš da si pogrešio što si korjenje pustio u Kanadi ali nemaš hrabrosti nam reči da si se zeznuo i da je u Lijepoj Našoj po svim parametrima bolji život nego u Kanadi.

Puno se naših ljudi vratilo u Hrvatsku i pričaju istinito o poslovima , o nepovoljnoj klimi , o kriminalu , o nestanku djece , o udaljenostima , o kulturi u udaljenim mjestima ,o kulturno zabavnom životu uz alkohol i posao , o zdravstvu ….

.



… malog poduzetnistva i slicno.

Da imaju klauna poput nas koji svaki dan odradi barem jednu predstavu znali bi sigurno.
[/quote]

Mislim da ne bi.

Oni nikada nisu bili u komunizmu i nemaju kult politicara spasitelja. Nitko i ne pokusava igrati tu ulogu jer bi to bio kraj njegove politicke karijere.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@ Twixer,

Nisi objektivan.

Vjerojatno i sam znaš da si pogrešio što si korjenje pustio u Kanadi ali nemaš hrabrosti nam reči da si se zeznuo i da je u Lijepoj Našoj po svim parametrima bolji život nego u Kanadi.

Puno se naših ljudi vratilo u Hrvatsku i pričaju istinito o poslovima , o nepovoljnoj klimi , o kriminalu , o nestanku djece , o udaljenostima , o kulturi u udaljenim mjestima ,o kulturno zabavnom životu uz alkohol i posao , o zdravstvu ….

Ja ako budem imao problema sa svojim strahovima naci cu kvalificiranog psihijatra. Zadnje organizacije za koju zelim da se bave mojim zdravstvenim stanjem su HDZ i SDP. Hvala vam na brizi, ali ne treba.

Nevjerojatno je koliko ti znas o Kanadi iako nisi proveo 1 dan u Kanadi.

Ja ne vidim oko sebe neki interes za povratak u Hrvatsku. Neki stariji ljudi bi se cak i vratili, ali ih je strah hrvatskog zdravstvenog sustava. Cak i oni koji su otisli u HR cim trebaju ljekara dolaze nazad. S druge strane, dosta je popularan dentalni service u Hrvatskoj.

Sto se tice investiranja interes je 0. Vecina Hrvata vidi domovinu kao komunisticku zemlju i imaju vrlo malo interesa da ulazu tamo.

U devedesetima je bilo nekog entuzijazma za ulaganje. Pricalo se dosta o tome. Ja se ne mogu sjetiti kada je netko zadnji put pomenuo investiranje u Hrvatsku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Eto u Kanadi su bili izbori.

Stranka umirovljenika je osvojila 158 od 16 milijuna glasova. Valjda toliko imaju blize rodbine s pravom glasa.

Nitko nije obecavao povecanje mirovina.

Zemlja nema deficit proracuna. Maksimalna mirovina iz proracuna je cca 5500 kn.

Nemaju pristup EU fondovima. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

twix@ koliko placu imas u usd ili cad ? svejedno ,i koliko placas stan mjesecno,,dali najam ili kredit ? zanima me samo odnos place i cijene stanovanja.

osim ako si nasljedio nekretninu..(kao neki “sretnici” koji kenjaju ovdje ,jer neznaju sto znaci stvoriti krov nad glavom) pa ti ostaje cista placa.

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close