Ovo brzorastuće drvo svojem vlasniku može donijeti veliku zaradu

Naslovnica Forum Komentari članaka Ovo brzorastuće drvo svojem vlasniku može donijeti veliku zaradu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“današnja cijena drva paulovnije na svjetskim burzama iznosi oko tisuću američkih dolara za kubični metar” Dakle ako naručim drva od štefa i rude, oni mi narežu kubik za 300kn, ali paulovnija se cijeni oko 6750kuna kubik? Bez rezanja? Rušim kuću sadim paulovniju:D

ovo pišu oni koji prodaju sadni materijal, odnosno naručuju pisanje oni koji pordaju sadnice ili sjeme. nemojte biti smijeŠni, naravno da treba vode i to dosta, ne močvare ali vode treba, a sad da furnir klasa posušene daske dodje oko 5 tisuća kuna, ali to u US, kod nas je uopće i dobiti više od johe ili lipe znaći oko 2000-2500 kuna m3. naravno posušena roba. e sad kad se ukalkulira pilana, otapad i jos dvije godine za sušenje onda je matematika ko i inaće drugačija. 400 posto se može zaraditi na kocki ili nelegalnim aktivnostima, tako da bi novinari ipak morali malo uzeti priručnik u svoje ruke o osnovama financija prije nego pišu nebuloze

Odlicno..samo sto u Hrvatskoj nitko ne otkupljuje paolovniu….bar je tako bilo u proljece kad sam se ja raspitivao..

Zato i kazem da u najboljem slucaju mozes dobiti kao za lipu ili johu oko 300 eura po m3 max


ovo pišu oni koji prodaju sadni materijal, odnosno naručuju pisanje oni koji pordaju sadnice ili sjeme. nemojte biti smijeŠni, naravno da treba vode i to dosta, ne močvare ali vode treba,

Ti koji prodaju sadni materijal prodaju i solarne sisteme za navodnjavanje. I jos su u sprezi sa lokalnim mafijasima pa ti mogu osigurati da dobijes i poticaj, ali dio ces morat dati za mito.


Odlicno..samo sto u Hrvatskoj nitko ne otkupljuje paolovniu….bar je tako bilo u proljece kad sam se ja raspitivao..

Vlada će prije izbora dati poticaj za izvoz, tako da možete sami postati izvoznik, samo morate sve obaviti prije izbora[emo_smijesak],
ovo je po mome novi inžinjering, kao nutrije, činčile,j.prepelice, kunići, nojevi…..uvijek ima onih željnih brze zarade, to ponekad i budu oni u početku procesa, ili sami organizatori, a poslije se uključuju pušioničari

Uzgoj pauwlonije nije baš tako idealan i jednostavan. Drvo traži velike količine vode a ne podnosi visoke podzemne vode.Samo jedna poplava od nekoliko dana ga može uništiti a uzgoj u dalmatinskom kamenjaru je neviđena glupost.
A tek cijena od 1.100 $ za 1 m3 je apsolutna glupost. To je meko drvo kojemu je cijena po šumarskom cjeniku u HR 300-500 KN(joha,jela,lipa i sl)tako da ni pauwlonia ne bude bila skuplja a energetski je slabija od topole.
Cijena od 1100 $/m3 se može dobiti možda u nekom visokofinalnom proizvodu poput troslojne ploče ili slično a to je nešto sasvim drugo.
Skračeno;ima dosta truda i ulaganja,ima i zarade,ali višestruko manje od reklame!

Nadam se da poslovni.hr neće često objavljivati ovakve neozbiljne članke.

Sve iskreno napisano na http://medobilje.org/?page_id=2 od sjemena do sanice…

pa ko uopce stoji iza nabubanih gluposti , nek narod pusi kakvu ima odgovornost autor ovog texsta???????????? bas bikakvu

New Report

Close