Zbog velikih suša, ponos cijele Istre, maslinovo ulje, na jesen će se tražiti kao zlato

Naslovnica Forum Komentari članaka Zbog velikih suša, ponos cijele Istre, maslinovo ulje, na jesen će se tražiti kao zlato

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kako ne, samo se u Istri proizvodu maslinovo ulje, sve druge regije na svijetu cine manje od 5%. Kad ce konacno novinari shvatiti da smo u EU-u! Trzistu od 500 mio. stanovnika, sa velikim proizvodjacima maslinova ulja, kao sto su: Spanjolska, Italija, Francuska,Grcka, Portugal…Cijenu diktira svjetsko trziste a ne neki mali lokalni proizvodjac iz Istre.

gospon viewer, zabooravili ste jednu bitnu činjenicu: naše more je najljepše, naša voda je najzdravija, naši vojnici su najhrabriji, nastavi niz do sutra….
pa zašto i naše maslinovo ulje ne bi bilo najkavlitetnije i najskuplje??!!!

samo mala napomena, zlato sa cca 1900[emo_dolar] sada je negdje na 1130[emo_dolar] toliko o traženju zlata, ali da će nastati velika šteta za tamošnje proizvođače, hoće, to sigurno ne bi trebala biti tema za izrugivanje


Kako ne, samo se u Istri proizvodu maslinovo ulje, sve druge regije na svijetu cine manje od 5%. Kad ce konacno novinari shvatiti da smo u EU-u! Trzistu od 500 mio. stanovnika, sa velikim proizvodjacima maslinova ulja, kao sto su: Spanjolska, Italija, Francuska,Grcka, Portugal…Cijenu diktira svjetsko trziste a ne neki mali lokalni proizvodjac iz Istre.

da, ali ja ne želim talijansko (nama dostupno), francusko, tursko, grčko nego želim istarsko, a takvih ima podosta upravo radi specifičnog okusa i ranije berbe. o tome je riječ. oni koji ga žele, morat će platiti, ostali će kupovati industrijsko jer kod nas nema za kupiti talijanskog extra vergine iz malih manufaktura.

...povijest se ponavlja...

Istrani kupuju ulje po Dalmaciji,vjerovatno ti je zato specifičnog okusa[emo_smijeh]


Istrani kupuju ulje po Dalmaciji,vjerovatno ti je zato specifičnog okusa[emo_smijeh]

gluposti pišeš. ja znam kod koga kupujem. kupuje agrolaguna poreč za svoje ulje OL Dalmatia ako nisi znao. dalmatinsko ulje mi je užeglog okusa, ne volim taj intenzivni okus. kupujem kod jednog čovjeka, a i sam ponešto sameljem iz vlastitog maslinika. uvijek ste imali takve patke – kitite se tuđim perjem. i to sve zato što ovi pošteno kupuju ulje za OL Dalmatia, iako bi, objektivno gledano, puno bolje kvalitete i okusa bilo ulje njihovog maslinika. agrolaguna je inače iz koncerna agrokor.

...povijest se ponavlja...

…pa će dotočiti ulje iz Italije…..kakav problem..ima ulja koliko hoćeš..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

e da mi je vidit carinske deklaracije za Istru hehehe,ide ono talijansko za 2 eura extra vergine,delicato,robusto,orginale južne padine Učke.


…pa će dotočiti ulje iz Italije…..kakav problem..ima ulja koliko hoćeš..

pa nije to ulje iz lidla ljudi božji. vama stvarno ništa nije jasno što ti ljudi rade i čemu teže …. pa nije to neki šrot iz lidla, ovo su posebno fina i kvalitetna ulja, rana berba. ne mogu oni ništa dotočiti kad se radi o autohtonim vrstama (nisu sve, ali mnoge). zar mislite da bi kupci to zanemarili? pa ta ulja kupuje probrana klijentela koja razlikuje tjedan berbe maslina, a vi bi im podvaljivali….smiješni ste. to je kao da dolaziš u salon po auto, a prodavač ti proda motor i ti ne skužiš – jer oba imaju kotače…smiješno je kako neki pristupaju hrani. zato lidlu i ide tako dobro kod nas – jedete šrot.

...povijest se ponavlja...

..čovječe…pa smo svi u Hrvstakoj , PILI VRBNIČKU ŽLAHTINU…..godinama, mjesecima u svim boljim restoranima…a na cijelom KRKU, nije bilo
10 ha tih trseva…! Sad su nešto i posadili-….napokon!…

Pa, nismo mi Grčka niti Španjolska…koje mi površine imamo pod maslinama,
o čemu ti govoriš ?…ti misliš na ove štandove gdje prodajete maslinovo ulje,
pa, ne naraste toliko maslina u cijeloj Istri, koliko Vi imate ulja u prodaji !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

a koliko prasadi ima u Istri,možda 50?A zato pršuta ima za izvoz…


..čovječe…pa smo svi u Hrvstakoj , PILI VRBNIČKU ŽLAHTINU…..godinama, mjesecima u svim boljim restoranima…a na cijelom KRKU, nije bilo
10 ha tih trseva…! Sad su nešto i posadili-….napokon!…

Pa, nismo mi Grčka niti Španjolska…koje mi površine imamo pod maslinama,
o čemu ti govoriš ?…ti misliš na ove štandove gdje prodajete maslinovo ulje,
pa, ne naraste toliko maslina u cijeloj Istri, koliko Vi imate ulja u prodaji !

molim te nemoj se više sramotiti. zbilja pišeš gluposti. svi su ti podaci dostupni u ministarstvu poljoprivrede pa ih provjeri. nikakvi štandovi, ova ulja 90% idu u izvoz u italiju. upravo ti štandovi prodaju svašta, istarsko ulje teško ćeš naći u hrvatskoj, što je i sreća jer za naše pametnjakoviće dovoljno je dobro ono iz lidla za 16 kuna. dobar tek. malo prouči materiju prije piskaranja međimurka. i ništa “mi ne prodajemo” jer ja sam iz zagreba i to iz centra zagreba. ja konzumiram i sadim iz hobija. a ova ulja , koja su tebi sva ista, prodaju se i u new yorku u najskupljim restoranima. drži se ti bučinog ulja, ionako je zdravije od maslinovog (ovo nije zezancija, zbilja je zdravije)

...povijest se ponavlja...


a koliko prasadi ima u Istri,možda 50?A zato pršuta ima za izvoz…

prasadi ima puno više, ali jednako se radi kao i u dalmaciji – dovlače se svinje iz slavonije. zato ja jedem hercegovački pršut – tamo je prasad uvezena iz crne gore, a to zato i daje kvalitetu. a zapravo, sve manje jedem pršut jer svinjsko meso više me ne privlači. sada jedem goveđi pršut i goveđi ombolo. imaš za kupiti u svim dućanima u istri pa ga probaj, a imaš ga i u dioni i gavriloviću. vrlo je kvalitetan, čisti protein – ramstek . odlična stvar. to je budućnost.

...povijest se ponavlja...

To si uvalio ulja našim gostioničarima na Petoj Aveniji…i okolici ?
MOgu mislit po kojim cijanama,…….pa i to treba znat!

Nemoj se ti ljutiti…Ja ti vrlo dobro raspoznajem kvalitetu maslinovog ulja..
jer , kad nisi naviknut na splačine, i pregorelo ulje..onda poslije konzumiranja, znaš što te čeka…
Dakle, samo kvaliteta …samo velim, da ne treba dramatizirat radi takve suše–
to je sve marketinški trik – za dizanje cijene, ništa drugo…
a što se tiče bučinog ulja, zabezeknuto sam ove jeseni gledala TIKVE
na oranicama , gdje se vozim na posao…..nikad ih toliko nije bilo…
Ko u Austriji, pune oranice…….fenomenalno. I tu treba paziti na prevare,
a mi domači, vrlo dobro znamo u čemu nas pokušavaju prevariti, kao i
Vi, u maslinovom ulju.
inače, jedan hrvatski restoran u new yorku, mi je zapeo za oko, nije mi bilo
jasno, tko se tamo uvalio na tako dobroj poziciji…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close