Banke majke šalju pismo Lalovcu s nekoliko važnih stavki

Naslovnica Forum Komentari članaka Banke majke šalju pismo Lalovcu s nekoliko važnih stavki

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

tu se slažem s bankama da treba napraviti razliku između dužnika jer jedno je ako je netko dizao stambeni kredit radi rješavanja stambenog pitanja, a sasvim drugo ako je kreditom u CHF gradio apartmane, kupovao skupe aute, jahte i sl.!
ako su mjere vlade vid pomoći, onda treba pomoći onima samo onima koji su doista stradali pokušavajući riješiti krov nad glavom, a ne onome tko je kreditom kupio novi BMW ili AUDI!

Ignore: KressoM, delux

Tako je!

Živjele socijalističko osviještene banke kojima je važno za što su posuđivale novce!

Pa o tome ste trebale razmišljati prije nego što ste posudile novce.

Nije Vam ovo socijalizam, pa da se netko brine jel je novac za stan ili za jahticu i namakanje u moru!


…Nije Vam ovo socijalizam, pa da se netko brine jel je novac za stan ili za jahticu i namakanje u moru!

Ovo nije socijalizam nego debilizam. Sad ce svi porezni obveznici snosit posljedice spekulanata ili poslovno nesposobnih ljudi koji su dizali kredite u svicarcima. Znaci njihovu glupost sada ispastaju i oni koji svicarca nit jeli nit mirisali. Genijalno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



…Nije Vam ovo socijalizam, pa da se netko brine jel je novac za stan ili za jahticu i namakanje u moru!

Ovo nije socijalizam nego debilizam. Sad ce svi porezni obveznici snosit posljedice spekulanata ili poslovno nesposobnih ljudi koji su dizali kredite u svicarcima. Znaci njihovu glupost sada ispastaju i oni koji svicarca nit jeli nit mirisali. Genijalno.
[/quote]

Pa po meni očitovanje banaka koji pokazuju socijalnu osviještenost (za razliku od Vlade) za one koji su uzimali kredite za stan, za razliku od onih koji su uzimali kredite za aute i jahte.

Još mi je bolji onaj dio da svi dužnici, bez obzira u kojoj su valuti uzeli kredit imaju ista prava.

Tu su banke (kao kapitalisti) zamijenili ulogu sa socijalnom hrvatskom državom.

Banke socijalisti.[emo_smijeh]

Pa gospodo iz banke, da ste davali kredite samo u kunama, sa mogućnošću fiksne kamate, ne bi nitko imao problema, a najmanje Vi.

Da li ste loš proizvod na tržište i sada 10 godina kasnije snosite posljedice.

I da, svi će nahebati zbog glu.pih bankara i njegovih klijenata.

S time da si klijent može dopustiti da je g.lup i deb.il.
Bankar NE. Jer mu je to posao!

Da nije socijalizam banke ne bi imale nikakve garancije,kada bi prodavale CHF stvarno bi ga i prodale u tom obliku, ne bi postojala centralna banka itd..itd…

Btw..ovo je spin…


…Da li ste loš proizvod na tržište i sada 10 godina kasnije snosite posljedice.I da, svi će nahebati zbog glu.pih bankara i njegovih klijenata.
S time da si klijent može dopustiti da je g.lup i deb.il.
Bankar NE. Jer mu je to posao!

Mislim ovo ne kuzim. Znaci ti kupis ladu I onda 10 godina kasnije kaze drzava vratite coviku pola love jer je Lada lose auto. Pa nitko tim Buffetima nije stavio pistolj na glavu I prisilio ih da uzmu kredit u svicarcima. I sad cu posredno ja I ostali koji svicarac nit mirisali,a kamoli jeli placate te njihove mudre odluke. A da je kojim slucajem krenilo u obrnutom smjeru(za sto nije bilo ni teoretske sanse) ti isti bi sebe dizali u nebesa kao neprikosnoveni financijski strucnjaci za medjuvalutne odnose. Ma mislim debilizam nista drugo. A koga ovo raduje neka se raduje skupa sa Lalom. Ovome ministru ja ne bi da ni da mi grize nokte na nogama koliko visoko misljenje o njemu imam. Eto I on je diga 150 kila svicaraca. Jadna drzava u kojoj je takav ministar financija.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



…Da li ste loš proizvod na tržište i sada 10 godina kasnije snosite posljedice.I da, svi će nahebati zbog glu.pih bankara i njegovih klijenata.
S time da si klijent može dopustiti da je g.lup i deb.il.
Bankar NE. Jer mu je to posao!

Mislim ovo ne kuzim. Znaci ti kupis ladu I onda 10 godina kasnije kaze drzava vratite coviku pola love jer je Lada lose auto. Pa nitko tim Buffetima nije stavio pistolj na glavu I prisilio ih da uzmu kredit u svicarcima. I sad cu posredno ja I ostali koji svicarac nit mirisali,a kamoli jeli placate te njihove mudre odluke. A da je kojim slucajem krenilo u obrnutom smjeru(za sto nije bilo ni teoretske sanse) ti isti bi sebe dizali u nebesa kao neprikosnoveni financijski strucnjaci za medjuvalutne odnose. Ma mislim debilizam nista drugo. A koga ovo raduje neka se raduje skupa sa Lalom. Ovome ministru ja ne bi da ni da mi grize nokte na nogama koliko visoko misljenje o njemu imam. Eto I on je diga 150 kila svicaraca. Jadna drzava u kojoj je takav ministar financija.
[/quote]

Kao prvo lada nije loš auto.
Imao sam ga i ništa mu ne fali.

To bi prije usporedio s autom koji ima tvorničku grešku, koji na kraju izazove nesreće sa smrtnim posljedicama.

Znači pišem ti o tome kako su banke bile pohlepne i kako su s visokim kamatama opelješili građane ove zemlje.

Ja se slažem da u Hrvatskoj ima i g.lupih i neobrazovanih ljudi, ali onda njima ne odobriš kredit.

A sada da netko očekuje da ako za neki stan da novce, i banka na njega uzme hipoteku, da će netko otplatiti dva stana je iluzorno očekivati.

Inače se slažem da je uzimanje “Švicaraca” bilo špekulantsko.

Ono što ja govorim kako da to Bankari nisu znali?
To im je posao!

Ako su znali, onda neka se ne čude da će proći isto kao ti špekulanti.

Inače umjesto da ljudima daju kredite po normalnim i fiksnim kamatama (kao što su vani) oni su ljudi muzli.

Rezultati će ti biti da građani više uopće neće uzimati kredite, kada su vidjeli čime se bankari bave.

Teško da dva puta mogu ispasti idioti.

A sta bi banke trebale uvest IQ test prije nego odobre kredit. Mislim ja se slazem s tobom i mislim da 60% ljudi ne bi trebalo ni glasat,ali im Ustav omogucuje da cim napune 18 godina mogu zaokruzit sta zele. Sto ja ne odobravam je da drzava sada rjesava ovo naustrb ostalih poreznih obveznika jer tu rupu od 5,7 ili koliko miljardi ce trebat negdje drugdje namirit. Kazes bankari su znali pa valja je znao to onda i buduci ministar financija osim ako lik nije teska kamikaze sto cisto sumnjam. Meni vise djeluje blesotina.
Kazes da tesko ljudi mogu dva puta ispast idioti. Sjecaj se stare devizne stednje i koliko su ljudi popusili. Kazu stednja u bankama ni sam ne znam koliko desetaka miljardi kuna ili eura nebitno. I ti mislis da nece ljudi opet ispast idiotic. Ma daj molim te.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Da nije socijalizam banke ne bi imale nikakve garancije

upravo je u tome stvat, u garancijama… kredit, ugovor i sl. je osobna investicijska odluka tražitelja kredita ali isto tako i davaoca kredita a ako su već htjeli nešto ućiniti, trebalio je regulirati upravo instrumente osiguranja da se postigne neki reciprotitet podjele rizika kojikoji je sada samo na dužnicima

banke su se osigurele sa više paralelnih instrumenata jamstva, kroz sudužnike, solidarne jamce, založno pravo i sl., jednostavno treba zakonom odrediti da se može primjeniti samo jedan oblik jamstva, pa ako dođe do neželjenih situacija, aktivirati to jedno jedino jamstvo i gotovo, umjesto kao do sada, da se aktiviraju sva jamstva, i po hipotekama i jamcima i sudužnicima a vjerovnik i dalje ostaje u dužničkom ropstvu do ispunjenja bruto ugovorenog kredita iako mu je banka ovršila stan i blokirala paču te sudužnike i jamce

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


A sta bi banke trebale uvest IQ test prije nego odobre kredit. Mislim ja se slazem s tobom i mislim da 60% ljudi ne bi trebalo ni glasat,ali im Ustav omogucuje da cim napune 18 godina mogu zaokruzit sta zele. Sto ja ne odobravam je da drzava sada rjesava ovo naustrb ostalih poreznih obveznika jer tu rupu od 5,7 ili koliko miljardi ce trebat negdje drugdje namirit. Kazes bankari su znali pa valja je znao to onda i buduci ministar financija osim ako lik nije teska kamikaze sto cisto sumnjam. Meni vise djeluje blesotina.
Kazes da tesko ljudi mogu dva puta ispast idioti. Sjecaj se stare devizne stednje i koliko su ljudi popusili. Kazu stednja u bankama ni sam ne znam koliko desetaka miljardi kuna ili eura nebitno. I ti mislis da nece ljudi opet ispast idiotic. Ma daj molim te.

Odlično. Sada smo došli do toga čemu služi država.
Da zaštiti svoje građane da ih neki ne rade bu.dalama.

I ne razumijem što se ljutiš.

Da banke nisu pohlepne i da su davali kredite samo u kunama ovo se ne bi desilo. Hrvati su poznati da uvijek vrate svoje dugove.

Druga je stvar što su prodavale auto s tri kotača i mislile da se ništa neće desiti vozaču.

Uostalom kod potpisivanja ugovora, treba biti rizik 50%/50%.

A banka to baš nije tako napravila. Već je cijeli rizik prebacila na klijenta.

Pa sto uzest onda takav proizvod. Da nisu uzimali onda bi sam proizvod propao jer ga nitko ne bi uzimao. Trziste sve to samo iznivelira. Stvarno ne kuzim ako ja stavim oglas da prodajem juga za 70 iljada eura i ti ga kupis kako bi mi trebali snosit rizik 50-50% i zasto da se drzava mjesa u to sto si ti(za primjer nemoj se sad vrijedjat) poslovno nesposoban. Mislim za glupost nema lijeka na svu srecu. Eto boarding mi je pa moram ca.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

i naravno, obavezno promjeniti Ovršni zakon jer je protuustavan i suprotan EU regulativi

nigdje u civiliziranome svijetu ne postoji da bez sudske odluke, državna agencija, bez prethodne obavijesti, na temelju tzv. vjerodostojne isprave koju može izmisliti svaka pravna osoba, uopće ima uvid u privatne račune građana a kamo li tek da sa njih uzima (krade) novce kako im se prohtije te blokira cjelokupnu privatnu imovinu zbog najčešće banalnih dugova

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Da nije socijalizam banke ne bi imale nikakve garancije

banke su se osigurele sa više paralelnih instrumenata jamstva, kroz sudužnike, solidarne jamce, založno pravo i sl., jednostavno treba zakonom odrediti da se može primjeniti samo jedan oblik jamstva, pa ako dođe do neželjenih situacija, aktivirati to jedno jedino jamstvo i gotovo, umjesto kao do sada, da se aktiviraju sva jamstva, i po hipotekama i jamcima i sudužnicima a vjerovnik i dalje ostaje u dužničkom ropstvu do ispunjenja bruto ugovorenog kredita iako mu je banka ovršila stan i blokirala paču te sudužnike i jamce

[/quote]

Upravo tako, treba zakonom osloboditi sudužnike i da je hipoteka jedino sredstvo osiguranja, i ako ti ne odgovaraju uvjeti vrati stan banci i novac koji si uplatio ostaje, pa nek banka misli šta će sa njima, jbga kriva investicijska odluka i ovog sta je uzeo kredit, a i banke šta sad ljudi neće moći ili im se neće isplatiti platiti stan duplo skuplje nego šta realno vrijedi na tržištu

New Report

Close