Banke u minusu: trošak po franku 6 milijardi kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Banke u minusu: trošak po franku 6 milijardi kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ja, kao građanin ove zemlje koji je uredno podmirivao, nekad i s mukom, sve svoje kredite u EUR-ima ili kunama, uopće ne podržavam ovaj prijedlog vlade jer:
1. ispada da smo svi mi koji dugi niz godina teškom mukom vraćamo svoje kredite zapravo bu.ale jer ne zaboravimo da smo mi sa kreditima u EUR u startu godinama plaćali oko 3-4% više kamate nego oni s kreditima u CHF!!
2. 5-6 milijardi koje će banke izgubiti bit će im priznate kao olakšice, što znači na štetu proračuna, a to onda znači da ćemo svi mi snositi te troškove!!!
3. ovo je običan jeftini predizborni populizam jer će se te olakšice vidu konverzije priznavati svima sa kreditima u CHF a ne samo za stambene kredite, što znači i onima koji su tim kreditima kupovali jahte, skupe aute, vile i vikendice, a sad ćemo opet svi mi indirektno vraćati njihove kredite!

zato je ovaj populistički predizborni prijedlog SDP vlade najobičniji bezobrazluk!!!

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Koga svrbi, nek se češe. [emo_smijeh]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Pa ja očekujem da Vlada ne stane na ovom.
Prema hrvatskom Ustavu svi smo jednaki.

Tako da očekujem da ljudima koji imaju kredite u Eurima, pretvore kredite u kunske kredite i da kamata bude za stambene kredite 2-3%, a za nenamjenske kredite 4-5 %.

Znači želim iste takve kamate kako majke naših banaka daju svojim klijentima u Europskoj Uniji.

U protivnom smatrati ću da Vlada radi bu.dale od hrvatskih građana.

Rezultat toga će biti što ću sigurno glasati protiv ove Vlade.

Svakome po zaslugama.

ne nego treba poduplati glavnicu nakon urednog vraćanja kredita u trajanju od 10 godina tako da bagra srednjeg sloja crkne u mukama i neizvjesnosti…

to je poruka hrvatima

a one članove uprava banaka i druge uhljbe njima dati državne stanove da se no e moraju za%bvati s kreditima u bilo kojoj valuti

ispada svejedno lalovac ili neko drugi ali on je povukao potez i zato svaka čast
[emo_palacg]


ne nego treba poduplati glavnicu nakon urednog vraćanja kredita u trajanju od 10 godina tako da bagra srednjeg sloja crkne u mukama i neizvjesnosti…

to je poruka hrvatima

a one članove uprava banaka i druge uhljbe njima dati državne stanove da se no e moraju za%bvati s kreditima u bilo kojoj valuti

ispada svejedno lalovac ili neko drugi ali on je povukao potez i zato svaka čast
[emo_palacg]

Radi se o tome da do švicarskih kredita, a ni do EURO kredita nije smjelo doći.

Znači samo kunski krediti s normalnom kamatom.

Kad se već rješava problem, onda neka ga riješi u cijelosti.

Tko kaže da sutra Euro neće prema kuni skočiti nekoliko 100%, a švicarac pasti na 5 kuna.

U vrijeme dizanja kredita, ovi u švicarcima su imali puno bolje uvjete od onih u Eurima.

Tako da očekujem da će i za ostatak srednjeg sloja koji je bio “g.lup” i uzeo kredite u Eurima (jer se kunsku nisu dijelili) Vlada otpiše dio glavnice.

Inače g.lupih Hrvata u Euro kreditima ima puuuuno više nego ovih u Švicarcima.

belupo [emo_palacg][emo_palacg][emo_palacg]

Piskarala po direktivi bez komponenti zakonske i ekonomske prihvatljivosti bi trebali imati žutu zastavicu ili malinu na vrhu članka. Inače, poslovni ima dosta ok ljudi koji pišu ali nažalost, naš prosjek je društveni mediokritet.

Eurom gospodare malo jači od nas…….i neće dozvoliti mrdanje lijevo ni desno..
a za kunu…..pitanje je raspolaganja i savjsnog poslovanja ..
HDZ bi drugi dan naštampao kuna koliko im treba… a onda ????
Dobro je tako za početak, kad drukčije nije moglo…!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Banke u minusu?? Pa neka otpuste 40% zaposlenih, uključivši i upravu, jedina funkcija koju u zadnje vrijeme ionako obnašaju je špijuniranje štediša…


Banke u minusu?? Pa neka otpuste 40% zaposlenih, uključivši i upravu, jedina funkcija koju u zadnje vrijeme ionako obnašaju je špijuniranje štediša…

hoće i to, ali će i u državni proračun izostati porez na dobit. ja ovo ne podržavam. što si potpisao, posljedice toga snosi sam. točka. to su odlike ozbiljnih država. sve ostalo je demagogija i politika. ovdje politika ulazi u dvostranoobvezne ugovore. ovo će državu skupo koštati na sudovima na žalost, ali vlast je slast i zato ….. platit ćemo to svi mi.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close