‘U Njemačkoj želimo ostati zauvijek. U Hrvatsku ćemo dolaziti samo na more’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘U Njemačkoj želimo ostati zauvijek. U Hrvatsku ćemo dolaziti samo na more’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

meni nije jasno kakva je poanta ovakvih clanaka ????

zbuniti mlade da odlaze to je poanta u njemackoj se radi to nece pisati da u njemackoj se hoda kao u hr isto nebi nista zaradili, moj bratic nije htio raditi u opcini u uredu bio nezadovoljan, onda otisao u ch tam je wc prao i nosio i bio prezadovljan sta reci

Vuci vole kad nemaš škole.
Pa radi debelom nijemnu zidariju, čisti ulice, javne wc-e
i sve to da zaradiš za sobicu, grijanje i hranu.
Samo idite. Meni je u Hrvatskoj najljepše, zato jer je Hrvatska
najljepša zemla.


zbuniti mlade da odlaze to je poanta u njemackoj se radi to nece pisati da u njemackoj se hoda kao u hr isto nebi nista zaradili, moj bratic nije htio raditi u opcini u uredu bio nezadovoljan, onda otisao u ch tam je wc prao i nosio i bio prezadovljan sta reci

Naravno da je bio prezadovoljan. U CH ce njegova djeca ici u kvalitetne skole i dobiti postenu priliku da uspiju u zivotu. Da je ostao u HR ta bi djeca vjerojatno dobila lose obrazovanje i citav zivot ostala kronicno nezaposelena i potplacena. Vjerojatno bi na kraju ta djeca morala ici cistiti WC u Svicarsku.

Ja imam puno rodbine u Slavoniji. Jedna rodica je otisla u Kanadu i njezina djeca u prosjeku danas zaruduju 80K dollara godisnje. Njen brat je ostao i njegova djeca razvoze pizzu i rade u kladionici iako imaju zavrsene fakultete.

Ogromna vecina ljudi ide vani da bi svojoj djeci omogucila bolju priliku i bolje obrazovanje. Naravno da ce im vani biti teze nego u Hrvatskoj.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

čim ih više ode, više svega ostaje nama koji smo ostali. uvest ćemo si radnu snagu iz drugih zemalja, voziti se pickupovima i filozofirati o smislu života 🙂


zbuniti mlade da odlaze to je poanta u njemackoj se radi to nece pisati da u njemackoj se hoda kao u hr isto nebi nista zaradili, moj bratic nije htio raditi u opcini u uredu bio nezadovoljan, onda otisao u ch tam je wc prao i nosio i bio prezadovljan sta reci

Hrvatska je sr.anje od države. U tome i je stvar.
Ako je njemu u Švicarskoj bolje prati WC i sretan je, onda bi se netko stvarno trebao zapitati zašto je to tako.

Otišao sam i ja, ali mislim da se ni na more neću vraćati.

Uostalom kada su pitali izbjeglice iz Sirije da li bi došli živjeti u Hrvatskoj?

Odgovor je bio:”Hrvatska? Pa zašto bi išli kod Vas? Vi ste jako siromašni!”

Ni izbjeglice neće u Hrvatsku….

Što reći?

Čim se rodiš, prvo trebaš izvaditi putovnicu!


čim ih više ode, više svega ostaje nama koji smo ostali. uvest ćemo si radnu snagu iz drugih zemalja, voziti se pickupovima i filozofirati o smislu života 🙂

Koga ce uvesti? Sirijske izbjeglice zaobilaze Hrvatsku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Vuci vole kad nemaš škole.
Pa radi debelom nijemnu zidariju, čisti ulice, javne wc-e
i sve to da zaradiš za sobicu, grijanje i hranu.
Samo idite. Meni je u Hrvatskoj najljepše, zato jer je Hrvatska
najljepša zemla.

Napokon da se s tobom slažem.
I meni je u Hrvatskoj najljepše jer je Hrvatska najljepša zemlja.
Još samo da na izborima promjenimo ovu štetočinu SDP Kukuriku Vladu.

.


Napokon da se s tobom slažem.
I meni je u Hrvatskoj najljepše jer je Hrvatska najljepša zemlja.
Još samo da na izborima promjenimo ovu štetočinu SDP Kukuriku Vladu.

Vi iz HDZ-a i SDP-a se slazete u svemu izuzev nekoliko minornih i nebitnih stvari. Ono u cemu se najvise slazete je da mlade ljude treba napraviti robovima koji ce prikupljati porez za vase kampanje kupovanja uhljebskih i umirovljenickih glasova.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Vuci vole kad nemaš škole.
Pa radi debelom nijemnu zidariju, čisti ulice, javne wc-e
i sve to da zaradiš za sobicu, grijanje i hranu.
Samo idite. Meni je u Hrvatskoj najljepše, zato jer je Hrvatska
najljepša zemla.

Napokon da se s tobom slažem.
I meni je u Hrvatskoj najljepše jer je Hrvatska najljepša zemlja.
Još samo da na izborima promjenimo ovu štetočinu SDP Kukuriku Vladu.
[/quote]

Pero kaj ne probaš ići u drugu zemlju. Tamo nema komunističke vlade bila ona SDP-ova ili HDZ-ova.

Koliko vrijedi ova zemlja vidi se po tome kaj HRT, koji Hrvati plaćaju ne može ni Dinamo prenositi.

Ali zato se svaki dan javljaju iz drugog grada i gnjave pretplatnike.

I onda se čudiš kaj je nekima bolje čistiti WC-e u Švicarskoj.

Imaju bar neku nadu i budućnost.

Slavonija je sam kamenjar, niti motika se nema kuda zabiti…
Samo morate naći motiku koja vam ne smrdi.[emo_zacudjen]

kalendar, 25.08.2015. u 14:56
Sirijske izbjeglice zaobilaze Hrvatsku.

To nije loše. Koje im je ono krajnje odredište? Koje su sve zemlje prošli ili će tek proći? Nisu zaobišli samo Hrvatsku.
——————————————————–

@Twixer

kalendar, 25.08.2015. u 14:56
U CH ce njegova djeca ici u kvalitetne skole… Da je ostao u HR ta bi djeca vjerojatno dobila lose obrazovanje…

Imate zamjerke na naše nastavnike i profesore? Ja ne mislim da rade loše.
U članku http://www.poslovni.hr/hrvatska/nase-diplome-priznaju-najbolja-svjetska-sveucilista-a-posao-je-gotovo-siguran-300702
piše:
kalendar, 25.08.2015. u 14:56
…prodekanica za nastavu na zagrebačkom PMF-u kaže da se njihove diplome priznaju i cijene na najboljim sveučilištima svijeta, od Oxforda preko MIT-a i nadalje, tako da diplomanti koji žele na poslijediplomski studij nemaju nikakvih problema naći neko atraktivno mjesto.
‘Najbolji mogu nastaviti na najboljim sveučilištima, no mjesta ima čak i za prosječne’, kaže Čižmešija.

Malo o stanju onkraj bare:
https://www.youtube.com/watch?v=vozPGasx4CM

https://www.youtube.com/watch?v=d6qIoMjfECo

@ Kalendar

A zašto onda Slavonci masovno odlaze u Njemačku i na obalu biti pomoćna radna snaga?

Da. Sirijskim izbjeglicama je odma bilo jasno da nemaju što tražiti u Hrvatskoj.
Naime, oni žele u zemlju gdje će bolje živjeti nego u Siriji.
A ne gore.

Što se tiče školstva i profesora, tu ima svašta.

U globalu, iz vlastitog iskustva, ako se sami potrudite, možete puno bolje naučiti nego negdje vani.
Profesora ima jako dobrih, ali i loših.

Naravno, za poslije diplome, morate otići Van.
Ako želite napredovati.

Mislim da nije toliko problem u profesorima, već što više nema industrije u kojoj se nakon školovanja mogu studenti zaposleni.

Drugim riječima veliku lovu bacamo na školstvo za burzu rada ili strane države.

opet hrpa neistina. naše školstvo je solidno, vanjsko nije ništa bolje.
dalje, kod nas se dobro živi, ako si voljan raditi.
ne paše im ovdje ništa, a vani peru WC-e. na kraju mjeseca, ostane im i manje nego u HR jer vani je život skuplji. svi ovi članci financirani su od stranje njemačke i kanade ne bi li privukli sebi kvalitetne radnike. pitam se samo, ako imamo tako loše škole, kako to da žele naše ljude gore?
idite van, ali samo se ne vraćajte i ne pametujte “u njemačkoj ovo, ono…”. njemačka je koma. tko nije bio, taj ne zna.

...povijest se ponavlja...

pero 7
Slažemo se gotovo u svemu osim imenu starih komunjara i zločinačke organizacije koja je Hrvatsku bacila na koljena.
Naime, javni je podatak da je 90.000 komunista prešlo 1990 u hdz
Još je 40.000 prešlo između 90 – 94
UDBA ustaše i Kriminal su osnovali hdz
Komunjare iz HDZ-a su dva puta u dva desetljeća temeljito popljačka li državu
Jednom ubijanjem Hrvatske industrije kuponskom privatizacijom da bi se domogli zemljišta jer bolje nisu znali
Drugi puta instaliranjem kriminalca na čelo države u Vladu i ministre (koji su danas u zatvoru ili na suđenjima)
Ti nacionalni izdajnici su bacili Hrvatsku energetsku neovisnost na koljena prodajuči upravljačka prava za INA-u i koruptivnim ugovorom za plinski biznis koji danas ova vlada mora nepoštovati i ne raditi po njemu, jer sui manji gubici ako platimo kaznu nego da se pridržavamo tog lopovskoga ugovora.
Izgradnju auto cesta mkoje je SDP-vlada krenula raditi i gotovo završila, zločinačka organizacija (Hrvatski sud dodijelio ime hfz-u) su pretvorili su svoj bankomat i podignuli za DUPLO cijenu kiometra, kreditimakoje MI danas plaćamo i koji nas vuku na dno, pretvarajući i nas i djecu u dužničko roblje. Upravo se danas vlada morala zadužiti još za 1,3 milijarde zbog kriminala HDZ-a.
Ovo su činjenice, pa kada ti govoriš o ovoj vladi kao o komunistima koji ne valjau i ne rade, reci zašto je porastao BDP, izvoz, trgovina, zapošljavanje, ind proizvodnja, turistička sezona………..
Ako će građani birati mozgom između komunjara koje su si dodale u ime “anti” slizane s akriminalcima i nacionalnim izdajnicima koji su popljačkali državu,
I SDP-a koji je dva puta u dva desdetljeća pokrenuo Hrvatsku nako mraka tih lopova, onda je rezultat izvjestan.
Jedini je problem što zločinačka ima pod kontrolom većinu medija, novinara, vas plaćenih trolova………
Nadam se (za budućnost moje i tvoje djece) da će razum i pamet kod Hrvatsa pobijediti.

New Report

Close