“Imam recept za posao 100.000 ljudi”

Naslovnica Forum Komentari članaka “Imam recept za posao 100.000 ljudi”

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

[emo_palacg]

Meni nije jasno kao vi nemozete shvatit osnovni princip ekonomije: bez konkurencije nema rasta produktivnosti. Ekonomski rast je funkcija samo dvije stvari: rasta produktivnosti i rasta populacije. Manje konkurencije = slabljene ekonomije. Inace bi Sjeverna Koreja bila razvijenija nego Njemacka.

Obogatili bi se Jozo, Todo i jos nekoliko odabranih kojima bi drzava subvencionirala trznice.

A najbolji dio mi je da ce se projekt dijelom financirati iz EU fondova, a EU firmama ce biti zabranjen pristup trznicama. 🙂

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Socijalistička bajanja

ovaj slamić kao da je bio na istom kursu s grčićem [emo_smijeh]

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Belupo ne možemo zaboravit ni ministra rada Miranda Mrsica kad su ovako veliki planovi i projekti u pitanju. On je sigurno dio ove lijepe price(basne). Ja bi ovo nazvao hrvatska perestrojka.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

i Maras je imao recept za 50 000, ali ga je izgleda izgubio, u međuvremenu je uzeo 43 ministarske, ne tako male plaće


i Maras je imao recept za 50 000, ali ga je izgleda izgubio, u međuvremenu je uzeo 43 ministarske, ne tako male plaće

Cuj mjesas kruske i jabuke. Grcic i Mrsic su vise makroekonomi i oni prepoznaju trendove na visoj razini dok je Maras vise poduzetnik u strucnjak za korporativno upravljanje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



i Maras je imao recept za 50 000, ali ga je izgleda izgubio, u međuvremenu je uzeo 43 ministarske, ne tako male plaće

Cuj mjesas kruske i jabuke. Grcic i Mrsic su vise makroekonomi i oni prepoznaju trendove na visoj razini dok je Maras vise poduzetnik u strucnjak za korporativno upravljanje.
[/quote]
a to je, onda moramo čovjeku oprostiti, malo se zaletio, valjda mu ostalo zaletavanje, dok je konobario po Bjelolasici, ipak mu moramo povjeriti još jedan mandat, zašto da mi ostanemo u Hrvatskoj


…a to je, onda moramo čovjeku oprostiti, malo se zaletio, valjda mu ostalo zaletavanje, dok je konobario po Bjelolasici, ipak mu moramo povjeriti još jedan mandat, zašto da mi ostanemo u Hrvatskoj

Da je odradio do kraja mandat dok je konobario na Bjelolasici dogurao bi on do šefa sale siguran sam u to. Veliki je to stručnjak moj Moller. Sretni smo sto ga imamo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Meni nije jasno kao vi nemozete shvatit osnovni princip ekonomije: bez konkurencije nema rasta produktivnosti. Ekonomski rast je funkcija samo dvije stvari: rasta produktivnosti i rasta populacije. Manje konkurencije = slabljene ekonomije. Inace bi Sjeverna Koreja bila razvijenija nego Njemacka.

*ebes mi sve ako si ti normalan. Ekonomija je Ponzijeva shema, a ako ne znas sta je to, imas Google pa istrazuj. Moras biti *ebeno retardiran da mislis kako je neograniceni rast moguc na ogranicenom planetu.

S wikipedie:
“Ekonomija je znanost koja proučava kako društva koriste oskudne resurse da bi proizvodili dobra i usluge kako bi što bolje zadovoljili svoje potrebe.”

Ako ti je potrebno, meditiraj nad ovom recenicom, mozda dodjes do zapanjujucih otkrica.

A ono sto je danas ekonomija zaprove je njena suprotnost:
“Suprotno ekonomija postojala je hrematistika koja je označavala vještinu trgovanja i bogaćenja.”

Inace, rast je funkcija i jos jedne varijable, a to je planete Zemlje jerbo resursi ne padaju s *ebenog Marsa. Zato da bi mogao imati produktivnost, moras imati resurse koje izvlacis odnekud. A postoji i jos jedna varijabla, a to je medjuljudski odnosi. Njihovim unistavanjem, pokreces ekonomiju. Meditiraj i nad time.

“U tim se centrima, međutim, prodaje uglavnom uvozna roba, čime se stimuliraju gospodarstva država gdje se ta roba proizvodi, dok naša zemlja ostaje bez proizvodnje i radnih mjesta”

Jos jedan samoupravljac koji dijeli robu na ‘nasu’ i ‘njihovu’ odnosno domacu i uvoznu i shodno tome bi operezivao ‘njihovu’ a porezno stimularao ‘nasu’. Takva debilna logika je prije cca 25 godina rezultirala praznim policama

Nasi i njihovi moraju se natjecati pod istim uvjetima. Nema diskriminacije. Pobjedjuje najbolji odnos cijene i kvalitete. Nacional-centrizam u ekonomiji je put u dogmu i propast. Najbolji primjer za to je Slovenija koja se upravo na toj dogmi zestoko poskliznula.

jeste normalni pa konzum bi propao, lidel kaufland sta bi oni svercari kad bi se poticala domaca proizvodnja , a oni su gazde kakva vlada,

Nasi i njihovi moraju se natjecati pod istim uvjetima. Nema diskriminacije. Pobjedjuje najbolji odnos cijene i kvalitete. Nacional-centrizam u ekonomiji je put u dogmu i propast.

Ovo vrijedi ako si autist i nisi u stanju vidjeti sumu od drveta (drvo = ekonomija).

Pametno zbori čovik, tribalo bi ga poslušati!

New Report

Close