Grci su rekli ‘NE’ kreditorima: ‘Nismo podlegli ucjenama’

Naslovnica Forum Komentari članaka Grci su rekli ‘NE’ kreditorima: ‘Nismo podlegli ucjenama’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

respect[emo_palacg]

bez obzira kako će ova odluka utjecati po grčki standard, pokazali su da imaju kičmu

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sad će im tek postati zanimljivo [emo_vrtimise]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

O kakvoj kičmi pričate?
pokazali su se kao totalne ekonomske analfabete.

ja sam uzeo kredit za moju obitelj i zelim ih sve vise jer mi se omililo g****i, banka kaze da moram poceti vracati posudeno a ja je napadnem da me ponizavaju i idem na glasanje gdje svi moji ukucani (Analfabete) se moraju izjasnit dali zele zivjeti sukladno realnosti ili i dalje kao kraljevi.
naravno da su moji ukucani izglasali da zele biti kraljevi (s tudim novcima).
I sada svi mediji ih dizu na pijedestal,grci pokazali ovo pokazali ne bankarima triumf demokracije i ostale bljezgarije…..

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


respect[emo_palacg]

bez obzira kako će ova odluka utjecati po grčki standard, pokazali su da imaju kičmu

Imaju kicmu da kazu kako i dalje zele parazitirati i zivjeti od tudjeg rada. Nije da imaju kicmu, nego nemaju ideje kako bi drugacije zivjeli.

No sve receno, donjeli su pravu odluku. Oni dugove vratiti ne mogu i nema smisla da ih vracaju. To ce ih kostati velikog pada zivotnog standarda, morat ce zivjeti od svog rada i jednog lijepog dana u dalekoj buducnosti probudit ce se u razvijenoj i prosperitetnoj zemlji.

Dok kod im netko bude davao kredite oni se promjeniti nece. Nitko se ne mjenja ako dobiva novac bez rada, to je u ljudskoj prirodi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


morat ce zivjeti od svog rada i jednog lijepog dana u dalekoj buducnosti probudit ce se u razvijenoj i prosperitetnoj zemlji.

Haha, good one! A sada back to reality. Grcka nikada nece biti kao anglosaksonske i protestantske zemlje. Nikada! To im kultura, vjera i podneblje ne dopustaju. Nadalje, od kojeg ce oni to rada zivjeti? Od turizma ili poljoprivrede? U danasnjem svijetu je bitno raditi visokotehnoloske poslove s visokom dodanom vrijednoscu, a ne radnointenzivne poslove.

Medjutim, ovaj primjer Grcke je dobar poucak za Hrvatsku. Nama se to ne smije dogoditi, jer cemo opet sami sanirati banke. Zato cu biti zestoko protiv uvodjenja Eura. Euro je snazna valuta za razvijene zemlje, valuta na kojoj domaca sredisnja banka nece moci utjecati, a Hrvatska si nakon slucaja Grcke ne moze priustiti takav scenarij.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Istina, nikada nitko nije napravio dobar standard na poljoprivredi i turizmu. Sezonska sobarica i sezonski berac limuna nikada nece imati visok standard od svog rada. Bez kredita Grcka ekonomija moze vjerojatno podrzati standard zivota kao u Crnoj Gori.

Mislim da nije pitanje mentaliteta. Postoji puno Grka koji su vrijedni i sposobni. Problem je sto je vecina njih odselila u zemlje gdje mogu puno vise profitirati od svog rada i znanja.

Ljudi su najvece bogatstvo zemlje. Jednom kada pocnes gubiti ljude, propast je neizbjezna. Jedino je pitanje koliko dugo ce trajati agonija i koliko dugo ces padati prije nego sto lupis.

Grci su otjerali one koji su ih svojim znanjem i radom mogli odvesti u prosperitet i prigrlili politicare koji su kreditima kupaovali godine dobrog zivota.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Grčka.

5 default. Opet, svi se cude otkuda i kako se to dogodilo.
Ok, 20% radno sposobnih radi za drzavu a 20% GDP-a se generira kroz turizam.

Dakle, vrlo los pokazatelj inovacije, odrzivosti i naravno inteligencije (jako lice nasoj ekonomiji).

Debelo najveci sektor su usluge sa preko 80% udjela u ekonomiji. Grčka je efektivno preskocila industrijalizaciju i ddosla iz poljoprivredne (ribarske) zemlje u usluznu. Naravno, veliki dio tih usluga je u javnom sektoru.

Ipak, kao duznici, tako i posuditelji moraju znati sa kime imaju posla. Nakon “pojacavanja” statistika prije ulaska u Eurozonu do makinacija sa Goldman Sachsom 2010 Zapadni kreditori nisu znali sa kim imaju posla – onda neka sada i oni snose dio gubitaka.

Sve strane su usle u odnos sa ciljem zarade. Sve strane trebaju snositi i gubitke.

PS. izlazak iz Eurozone Grčkoj bi bio pametan da ima jaku industriju i time pojaca izvoz. Posto to nema, doci ce samo do hiperinflacije.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Domach1984

U hipotetskom slucaju, da Grcka izadje iz eurozone, nastavi se daljnji pad eura u odnosu na dolar s mogucim odlaskom Spanjolske i Italije, koje bi bile posljedice za zemlje s jakom industrijom kao sto su Njemacka i Francuska? Da li bi one pretrpjele stetu ako bi euro pao ispod razine dolara za jedan euro ili je to samo financijska odnosno spekulativna stavka u (njihovoj) realnoj ekonomiji?

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti



@Domach1984

U hipotetskom slucaju, da Grcka izadje iz eurozone, nastavi se daljnji pad eura u odnosu na dolar s mogucim odlaskom Spanjolske i Italije, koje bi bile posljedice za zemlje s jakom industrijom kao sto su Njemacka i Francuska? Da li bi one pretrpjele stetu ako bi euro pao ispod razine dolara za jedan euro ili je to samo financijska odnosno spekulativna stavka u (njihovoj) realnoj ekonomiji?

Zanimljiva teza. Zasto bi euro pao nakon odlaska Grcke? Jedino sto vidim je jacanje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zanimljiva teza. Zasto bi euro pao nakon odlaska Grcke? Jedino sto vidim je jacanje.

Onda ne vidiš dobro.


Zanimljiva teza. Zasto bi euro pao nakon odlaska Grcke? Jedino sto vidim je jacanje.

Onda ne vidiš dobro.
[/quote]

Porast varijacije ali ne i promjena trenda. I dalje je stacionaran. Natrag u skolu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Zanimljiva teza. Zasto bi euro pao nakon odlaska Grcke? Jedino sto vidim je jacanje.

Onda ne vidiš dobro.
[/quote] hahahaahah,,sad vidim domacica sto pise…uvijek kontra trzista [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh] ostavi se tk ,,nije to za tebe

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Natrag u skolu.

Ne hvala, odustao sam od indoktrinacije i zaglupljivanja i okrenuo samoedukaciji.

@Inverter

Mislim da nisi shvatio sto sam napisao.

Dakle, stacionaran u smislu da varijacija prvog derivata ide prema nuli ili prosjeku serije. To opet znaci da je r<1.

Ajmo da cujemo tvoje misljenje. Ti si "quant" 🙂

Inace, u bihevioranoj znanosti se zove self serving bias.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close