Uz državnu subvenciju građani kupili 6.200 uređaja, još stignete po svoj

Naslovnica Forum Komentari članaka Uz državnu subvenciju građani kupili 6.200 uređaja, još stignete po svoj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

6.200 oženjenih!

To je još jedna nova prevara ove Kukuriku Vlade.

To je u stvari jedan novi porez (samo se zove “sufinanciranje kupnje”).

Briga nas kako se zove ova otimačina kada nam otimaju lovu.

Ti kućanski aparati A+++ toliko su skupi i da pored tih 800 kn tek za 20 godina ćete osjetiti uštedu na manjoj potrošnji struje i to za par kuna.

I to ako taj štedljivi kućanski aparat izdrži 20 godina rada bez popravaka.

Kada sve zbrojite pluseve i minuse , radi se o prevari , novom porezu , novoj otimačini love.

.

slažem se pero…kad sve skupa zbrojiš i oduzmeš ovo je obična prevara hrvatskih građana da skupo plate (usprkos subvenciji) preskupe uređaje koji će im se MOŽDA isplatiti tek za koju godinu (a onda će početi kvarovi i skupi popravci)

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

I tako bi potrosili tih 10 mil kn na nesto drugo, recimo aute 🙂

Ovako su građani dobili priliku povoljnije kupit uređaje, prakticno ispada da se drzava odrekla poreza, povecati ce se prodaja i profit prodavacima, jedina je steta da mi nemamo nikakvu tvornicu, da se njima pokrene proizvodnja i zaposle ljudi


I tako bi potrosili tih 10 mil kn na nesto drugo, recimo aute 🙂

Ovako su građani dobili priliku povoljnije kupit uređaje, prakticno ispada da se drzava odrekla poreza, povecati ce se prodaja i profit prodavacima, jedina je steta da mi nemamo nikakvu tvornicu, da se njima pokrene proizvodnja i zaposle ljudi

Nije se drzava nicega odrekla, nego je opljačkala sve, a dala samo nekima da troše tuđi novac.


I tako bi potrosili tih 10 mil kn na nesto drugo, recimo aute 🙂

Ovako su građani dobili priliku povoljnije kupit uređaje, prakticno ispada da se drzava odrekla poreza, povecati ce se prodaja i profit prodavacima, jedina je steta da mi nemamo nikakvu tvornicu, da se njima pokrene proizvodnja i zaposle ljudi

Nažalost nisi shvatio princip. Radi se o subvenciji EU za kupovinu energetski učinkovitih kućanskih uređaja. Hrvatska nije uložila ništa u taj postupak osim što provodi logističku podršku. Država će od ovoga samo profitirati jer su ljudi potaknuti na kupovinu i PDV će biti uplaćen u kasicu.

Hrvati su neuki i nesposobni.



I tako bi potrosili tih 10 mil kn na nesto drugo, recimo aute 🙂

Ovako su građani dobili priliku povoljnije kupit uređaje, prakticno ispada da se drzava odrekla poreza, povecati ce se prodaja i profit prodavacima, jedina je steta da mi nemamo nikakvu tvornicu, da se njima pokrene proizvodnja i zaposle ljudi

Nažalost nisi shvatio princip. Radi se o subvenciji EU za kupovinu energetski učinkovitih kućanskih uređaja. Hrvatska nije uložila ništa u taj postupak osim što provodi logističku podršku. Država će od ovoga samo profitirati jer su ljudi potaknuti na kupovinu i PDV će biti uplaćen u kasicu.
[/quote]

Vi očito ne shvaćate. To su naši novci. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost opteretio je proizvođače s nametima za zaštitu okoliša.

Umjesto da Fond vraća što više uplaćenog novca hrvatskim firmama, on kreditira građane, odnosno u ovom slučaju vanjsku industriju.

Zbog čega npr. veću subvenciju ne daje se za uređaje koji su proizvedeni u Hrvatkoj.

Kad Fond ima toliko love da ne zna kaj bi s njime neka Hrvatskoj industriji smanji poreze za 50 %.

hasenfefer

Ne, to nije točno. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učikovitost isplaćuje novac ali novac uplaćen u njega iz EU-a. Strogo namjenski. Naša država je samo logistička podrška a to je ovaj put Fond za zaštitu….

Hrvati su neuki i nesposobni.


hasenfefer

Ne, to nije točno. Fond za zaštitu okoliša i energetsku učikovitost isplaćuje novac ali novac uplaćen u njega iz EU-a. Strogo namjenski. Naša država je samo logistička podrška a to je ovaj put Fond za zaštitu….

Ako je to točno onda je to katastrofa.
Treba sve u Fondu smijeniti i one koji su pregovarali s EU.

Da bi Hrvatska industrija i poljoprivreda mogla nastaviti raditi treba uložiti nekoliko milijardi Eura do 2018. godine.

Ovi na Petrokemiji i ne znaju koliko će firma morati love uložiti da se ne zatvori zbog IPCC.

Umjesto da Fond osigura novac za industriju i poljoprivredu iz EU fondova da bi naše firme mogle uopće ispoštovati dane uvjete da dobiju okolišne dozvole i nastave proizvodnju, oni financiraju potrošnju i strane tvrtke.

Daj bože da već jednom bankrotiramo pa da nas izbace iz EU.


I tako bi potrosili tih 10 mil kn na nesto drugo, recimo aute 🙂

Ovako su građani dobili priliku povoljnije kupit uređaje, prakticno ispada da se drzava odrekla poreza, povecati ce se prodaja i profit prodavacima, jedina je steta da mi nemamo nikakvu tvornicu, da se njima pokrene proizvodnja i zaposle ljudi


na automobile su već potrošili, samo nikada više ne spominju gdje su i tko to vozi, prebacili ih kao fol MUP-u, a narod k’o narod plaća lizing, a puši besplatno

Hrvatska uplatila 225m kuna vise nego je dobila[/url]

Kakve veze ima odakle je novac? Ako je iz Hrvatske, opljackan je hrvatskim robovima. Ako je iz EU, opljackan je robovima u Litvi, Rumunjskoj, Portugalu. itd….

Ajde kada smo tako veliki ekolozi neka uvjet bude da uređaj ima garanciju 7 godina.

Za sedam godina Vam se vrati to puno veće ulaganje u ekološki uređaj, koji i dugo traje pa ne radimo novi otpad i energiju tako brzo.

Da li je garancija na sedam godina uvjet? Ak na auto mogu dati minimalno 5 godina, onda i na veš mašinu može 7 godina.

Bivši uređaji (ne iz komunizma, već iz 70-ih) su trajali 10 godina bez problema.

Kolike su tu bile uštede!

ne zanima me…nek kupe ljudi kojima 800 kuna , puno znači….nije da mi taj novac ne znači- ali, nije presudan u odnosu na druge…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


ne zanima me…nek kupe ljudi kojima 800 kuna , puno znači….nije da mi taj novac ne znači- ali, nije presudan u odnosu na druge…

Neka se nikome ne otima. A ti, ako te žulja novac, odi pa nađi nekoga kome je tih 800kn potrebno, pa im pokloni.

Ne bi bilo ni prvi ni zadnji put….da pomažem…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close