8 zanimljivosti o Mlinaru koje sigurno niste znali

Naslovnica Forum Komentari članaka 8 zanimljivosti o Mlinaru koje sigurno niste znali

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nigdje nije navedeno “Sponzorirani članak”

Najveća zanimljivost je da su opljačkali male dioničare istiskivanjem po smiješnim cijenama. Nek mu to bude za burek. Ali to nije bilo zanimljivo novinarima

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Nek je njima uspješan poslovni model, ali u usporedbi s preostale dvije velike grupacije u kontinentalnoj Hrvatskoj (bit ću pristojan i neću nikoga navoditi i reklamirati), oni su, prema mom, a i mišljenju dosta ljudi koje poznajem, uvjerljivo najlošiji. Iza privlačne vanjštine i dobrih lokacija i blještavog uređenja, kriju se najmanji i najskuplji pekarski proizvodi. Također, niti u inovacijama nisu nešto posebno. Eventualno plus radi ugodnosti prostora i ponude koja prelazi pekarske okvire (tipa salate i sl.).

Dubravica je bolja.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Najveća zanimljivost je da su opljačkali male dioničare istiskivanjem po smiješnim cijenama. Nek mu to bude za burek. Ali to nije bilo zanimljivo novinarima

neki su pokrenuli tužbe

Da sam znao da je itko još pokrenuo i ja bih bio. Nisam imao puno pa mi se nije dalo. Ja sam zaradio na njoj, ali koliko ih ima što su uzimali po visokim cijenama i sad kad su napokon trebali uživati u dobroj procjeni poslovanja, pokazalo se sa su loše procijenili karakter većinskog. Kokošari tranzicijski

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

nitko od naših pekara još nije naučio kako se peče kruh. kruh se mrvi već istoga dana, a drugi dan na njega ne možeš više ništa namazati jer to je pravo smeće što nam prodaju. mlinar ili netko drugi, kvaliteta je ista : nikakva. jednostavno, ako će to prodavati i vani, neće dobro završiti jer na zapadu se kruh ne raspada nakon 1 dana.

...povijest se ponavlja...

Ovo nije člnak već plaćeni oglas – i trebali bi ovo spomenuti.

Ma kako se Mlinar samo usudio širiti izvan „regije“ gdje smo najbolji. Ma kako se samo drznuo ne ostati samo u regiji već se bezobrazno širi po Europi gdje ne možemo biti najbolji. Ne smije se nikako dopustiti usporedbe s državama EU jer tamo vjerovatno nećemo biti najbolji. Umrijet će te od jala vi „regionalni“ igrači jer samo u „regiji“ možete biti najbolji

Meni bi bio zanimljiviji članak o UGOVORIMA između grupacija PEKARA,
MLINARA , i ostalo…………..nitko ne zna da oni zapravo intenzivno
surađuju , prema teritorijanim principima, jačini osnovne djelatnoti, i sl…

npr. Konzum će uzeti proizvode xy …a on će njemu za to prodati,..npr.
stočnu hranu…..itd.itd

Posljednje informacije o mogućim preuzimanjima MERCATOROVIH maloprodaja,
bit će Vam jako zanimljive.

Trenutno najjača borba u BROJU PROIZVODA U SLIJEDEĆIM BRANDOVIMA:

1. K-plus
2. NTL..
3……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ma kako se Mlinar samo usudio širiti izvan „regije“ gdje smo najbolji. Ma kako se samo drznuo ne ostati samo u regiji već se bezobrazno širi po Europi gdje ne možemo biti najbolji. Ne smije se nikako dopustiti usporedbe s državama EU jer tamo vjerovatno nećemo biti najbolji. Umrijet će te od jala vi „regionalni“ igrači jer samo u „regiji“ možete biti najbolji

neka se svi šire, samo neka i nama prodaju kvalitetni kruh. KVALITETNI KRUH. samo to želimo, a ne da se mrvi nakon 5 sati stajanja u stanu.

...povijest se ponavlja...

Mislim da im je kvaliteta proizvoda kao i asortiman sasvim ok. Nemam većih zamjerki. Ne znam zašto neki to spominju!? Uostalom kad bi eventualno bili “kvalitetniji” a da cijena peciva umjesto par kuna bude npr 15 kuna tko bi to kupovao? Pa vidjeli smo kako je završio Mavrović sa svojim eko proizvodima s tim cijenama


Mislim da im je kvaliteta proizvoda kao i asortiman sasvim ok. Nemam većih zamjerki. Ne znam zašto neki to spominju!? Uostalom kad bi eventualno bili "kvalitetniji" a da cijena peciva umjesto par kuna bude npr 15 kuna tko bi to kupovao? Pa vidjeli smo kako je završio Mavrović sa svojim eko proizvodima s tim cijenama

A ja mislim da nisi u pravu. Mavrović se ne može uopće uspoređivati s Mlinarom jer on nikad nije ni bio pekar, a nije imao ni sredstva za financiranje širenja. On je bio patuljak i pokušao je prodati neku dvojbenu eko priču. Škojo ne ulazi u taj segment, nego juriša na široke narodne mase po cijenama koje nisu za široke narodne mase. Netko je spomenuo Dubravicu koja ima puno širi i kvalitetniji asortiman i puno ukusnije proizvode, ali nije prisutna van Zagreba. A nije skuplja, zapravo je i povoljnija. Kupujući Mlinarove proizvode koju su polufabricirani i dolaze uglavnom pothlađeni ili smrznuti potrošači plaćaju njegovo širenje, a gazda sprema novce u džep.

K tome, ovo njihovo otvaranje tih dućana po svijetu je samo PR. Ne vjerujem da se sirovine ili polugotovi proizvodi šalju iz osječke centrale u svijet jer bi to bilo neučinkovito i obzirom da se radi o hladnom lancu, preskupo. Osim možda tih smrznutih bureka i pita koje sa pravim burecima i pitama nemaju veze. Škojo ide tamo gdje postoji naša sitna raja pa računa na njihovu nostalgiju i odanost domaćem pecivu i kruhu i sve bi to štimalo da prozivodi u pravilu nisu niže kvalitete nego se nude na tim tržištima.

Neće Škojo u Italiju ili Francusku jer zna da bi tamo odmah mogao staviti ključ u bravu, a i isplativost tih vanjskih dućana je upitna. Ponavljam, to je ionako samo PR da se natjera raja da kupuje lokalno, pod sloganom, ako to vani troše, to je onda proizvod par excellance…. možeš si mislit:-/!

najveća zanimljivost u ovoj i ostalim pekarskim pričama, da je pšenica otkupljena po 85-95 lipa/kg, a svaki sitni pekarski proizvod iznosi između 40-60 kn/kg, sve su ostalo nijanse, jel’Škojo, jel’ netko drugi, manje je bitno, najvažnije da je sve dioničare pošteno isplatio i ostao sam, da ne mora s nikim dijeliti kiflu

New Report

Close