Tisuće državnih službenika u Srbiji ostaju bez posla

Naslovnica Forum Komentari članaka Tisuće državnih službenika u Srbiji ostaju bez posla

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

A kod nas vladajuća klika planira zaposliti 1.875 novih Uhljeba u Javni sektor !

.

I nama nedostaje ovaj zakon…ali sumnjam kako netko ima volje, želje i snage ga provesti! 😉

Naši trutovi bi trebali otvoriti još 3 agencije i zaposliti 50 novih trutova kako bi im pokušali objasnili čemu takav Zakon uopće služi no kako se radi isključivo o trutovima teško da bi došli do ikakvog zaključka osim onog da na 1 zaposlenog u privredi ipak treba biti 1 zaposleni u državi!

nije problem napisati takav zakon, ali što onda s tim ljudima? ja znam da bi ih vi iz zavisti bacili na ulicu iako zarađuju sitne pare, ali to tako ne ide jer gdje će naći posao? opet će dobivati lovu od države, a ovako ipak nešto rade za ne prevelike novce. vi samo laprdate na razini kafanskih priča, ali realno – tu se ništa ili malo toga može učiniti bez ogromnih posljedica po naše gospodarstvo koje je ovisno upravo o ljudima koji primaju plaću iz državnog proračuna jer oni jedini nešto i troše. ovi ostali u strahu su kupiti i žvake.

...povijest se ponavlja...

Delboy, ali kuda vodi takva politika, već smo najzaduženija država Nove Europe od Baltika do Crnog Mora, svake godine potrošiti novih 15 milijardi kredita nije problem sada ali kada uskoro budu opet tražili 6-7% kamate onda se stvar komplicira…

Ogromne bi bile posljedice i po banke jer tko bi tada vraćao silne stambene i ostale kredite,a oni uredno izvršavaju svoje obveze, ali je nevjerojatno da upošljavaju nove umjesto da izrotiraju postojeće, ako ih već ne otpuštaju

Ima li netko kakve zemlje, mislim da bi se tako moglo zaraditi za život, preživjeti. Asfalt u gradu se ne može jesti!

@delboy i rankoo-potpuno netočno! Kvalitetnim restrukturiranjem, a što znači uvođenje sustava odgovornoati i mjerljivosti rezultata rada dobili bi bolju i motiviraniju državnu upravu. Otpuštanje napraviti na način da nepotrebni uhljebi dobiju punu plaću 1 ili 2 godine u kojoj bi se prilagodili, naučili nešto raditi i sudjelovati na tržištu rada. Nikakav pad potražnje niti financijske moći se ne bi dogodio. Samo bi neradnička banda bila prisiljena početi razmišljati i raditi!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

naši ga nisu nikada niti imali, a svejedno još uvijek rade


Delboy, ali kuda vodi takva politika, već smo najzaduženija država Nove Europe od Baltika do Crnog Mora, svake godine potrošiti novih 15 milijardi kredita nije problem sada ali kada uskoro budu opet tražili 6-7% kamate onda se stvar komplicira…

Naš vanjski dug je 90% BDP, dok je Švedski 290%, Njemački 190% Irski 390% itd. Jel imate neku agendu kad trkeljate gluposti ili trkeljate eto tako, da nešto iztrkeljate?

Lako ćemo mi za tuđe dugove.

Nas jedino brine naš dug koji moramo vratiti : 300.000.000.000,00 !

A što se tiće komšija iz “regiona” mogli bi se vratiti pa bi ih naši kukurikavci uhljebili u nekoj agenciji.

.


Lako ćemo mi za tuđe dugove.

Nas jedino brine naš dug koji moramo vratiti : 300.000.000.000,00 !

A što se tiće komšija iz "regiona" mogli bi se vratiti pa bi ih naši kukurikavci uhljebili u nekoj agenciji.


Jedva čekam da vidim kako će se HDZ rješavati uhljeba i neće upošljavati nove, u 16 godina vladavine su bili besprijekorni



@delboy
i rankoo-potpuno netočno! Kvalitetnim restrukturiranjem, a što znači uvođenje sustava odgovornoati i mjerljivosti rezultata rada dobili bi bolju i motiviraniju državnu upravu. Otpuštanje napraviti na način da nepotrebni uhljebi dobiju punu plaću 1 ili 2 godine u kojoj bi se prilagodili, naučili nešto raditi i sudjelovati na tržištu rada. Nikakav pad potražnje niti financijske moći se ne bi dogodio. Samo bi neradnička banda bila prisiljena početi razmišljati i raditi!

vidi se da si jako iskompleksiran na ljude u državnom sektoru , a to je stoga što si nasjeo na neoliberalne priče iz medija da su to neradnici, uhljebi i slično. a to sve je opet na tragu podijeli pa vladaj. pitam ja vas bi li se itko od vas mijenjao sa tim ljudima koji rade za sitne novce? ja ne bih sigurno, ali mi ne pada na pamet pljuvati ih i omalovažavati ovakvim odvratnim nazivima jer većina njih pošteno radi svoj posao. vi ste primitivčine. ali eto, da sad ne ulazimo u to : objasnite kako bi vi to riješili. kratko i jasno, a ne ovako politički i demagoški pričati gluposti. da čujem plan i to konkretni plan jer ovako priča svaki kr.et.en na placu i na ulici, ali taj kr.e.ten nema ni škole, a kamoli faksa da bi o tome uopće mogao pričati. kako bi vi to riješili? ljude na ulicu, što odmah znači propast čitavog gospodarstva. pa čitam onog rogliča neki dan i čudim se : shvaća li on da živi od tih “uhljeba” ili on to ne shvaća? jer ostali odavno ne kupuju njegove precijenjene proizvode , naravno iz uvoza, jer taj tip ništa nikada nije proizveo…dakle – da čujemo plan. ili već jednom zašutite na tu temu jer “uhljeba” mi uopće nemamo previše nego baš onoliko koliko ih treba, a po nekim pokazateljima imamo ih čak i premalo (u odnosu na austriju i njemačku). ali , je.e se vama za argumente i pokazatelje – vi ste svi na razini kafanskih priča. ali ništa konkretno nisam čuo. tko će plaćati kredite? tko će kupovati? tko će trošiti ako ih bacimo na ulicu, jer to je najlakše…

...povijest se ponavlja...

@delboy-drago mi je da si se prepoznao u tekstu, a kasnije i legitimirao. Da si kao državni neradnik (i vjerojatno uhljeb?) išta čitao i obrazovao se bio bi konkurentiji na tržištu rada i manje frustriran opisanom sudbinom koja te očekuje. Evidentno je da imaš kognitivnih problema kao i problema sa razmišljanjem, ali ako ikada shvatiš termin “stvaranje nove vrijednosti” i tok novca možeš se i ispričati. Komunističku i reakcionarnu paradigmu gdje svaki seljo-beljo može kritizirati uspješna poduzetnika ostavi za partijske sastanke. [emo_plazi]

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close