Na računima u inozemstvu – ‘milijarde kuna’

Naslovnica Forum Komentari članaka Na računima u inozemstvu – ‘milijarde kuna’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zasto je pretpostavka, da je to crni novac ?
velika mogucnost postoji ali ???

Nevjerojatno!! Pa to samo u Hrvatskoj ima da netko odradi cijeli staž i ima akumulirano milijun jadnih kuna??
Odmah to istražiti ministre

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

To je ironično bilo, očito opet populizam a biti će ga sve više vjeroajtno, samo da se ne dira sisavce na proračunu

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Lale, zašto ne istražiš račune “poduzetnika” u HRV koji ne rade ili vrlo malo rade a imaju desetke milijuna eura?

Koliko milijunasa mu sjedi u saboru i politici pod nosom, do cijih je financijskih podataka moguce doci, a koji su “legalno ukrali” nas novac..
A on se tu nameracio da nalihvari iz svicarskih banaka koji cuvaju tajnost klijenata jednako jao i njihov novac.

Fiskalizacija je super veli, 50% više u proračun, ali je rupa u proračunu, veća nego prije! SVI će prije ili kasnije doći na red za pretres, jer nema se odkud krpati rupe..

pišem samo na dionicama koje držim..

To Lalovac bulazni o onim silnim miliardama o kojima je brabonjao 10 godina Stjepan Mesić a nije našao ništa.

A “Siva ekonomija ” je naša lova iz Realnog sektora koju je ova gramzljiva , nesposobna i rastrošna SDP Kukuriku vlada nama kroz najveće poreze na svijetu (!) otela i potrošila na zapošljavanje svojih drugare uhljebe.

A skrivena lova u inozemstvu je spašena lova.

Kada bi u Hrvatskoj bilo uvjeta za investiranje ta lova bi se vratila u Hrvatsku i s njom bi se pokrenuo izlazak iz krize .

Investitori investiraju zato da bi zaradili a ne zato da bi plaćali velike poreze kojima nesposobna vlada zapošljava svoje uhljebe u Javnom sektoru.

.

potpuno ispao iz kolosjeka
mislim da on nezna niti osnove ekonomije

Na račune uhljeba svaki mjesec sjeda ne zarađeni novac otet od građana i realnog sektora! To je kriminal! Treba prispitati račune Stevana, Nene i sličnih političarskih genijalaca!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Uvijek mi je žao kad se osoba na tako odgovornom mjestu ministra financija paušalno razmeće podacima bez bilo kakvih komparativnih pokazatelja, te uzročno-posljedične analize. Još kad se sjetim kakav mu je bio izbor ravnatelja Porezne koji mu je po logici stvari trebao biti desna i lijeva ruka, a ono ispalo da je izabran lakrdijaš. Šteta, jer moglo nam je biti jaaaako dobro! Ma i ovako možemo brzo iz gliba u kojeg su nas uveli, samo treba vratiti narodu vjeru postavljanjem skromnih, vrijednih i sposobnih na prava mjesta.

Samo dva pitanja:

1. Ako je fiskalizacija “donijela” 50% više prihoda, kako to da je deficit toliko skočio i gdje su na kraju ti novci?

2. Ako su na vanjskim računima milioni, i znate navodnog “umirovljenika” koji ima te silne crne milione, zašto nama o tome pričate? Hoćete da ga mi ulovimo?

Meni ovo izlaganje sliči na jadanje ili ako ćete lijepše na kmečanje… Što nas briga da li vani ima miliona, mi smo Vas postavili da ti silni milioni (pričamo o nelegalnim novcima) ne završavaju vani, već da ostaju u Hrvatskom gospodarstvu.

Pričama tipa: “zločesta banko”, ili “zločesti penzioneru” nećete apsolutno ništa postići…

Poduzmite nešto, nemojte nam se svaki dan samo jadati…

Ma tamo je hrpa kretena. Mnogi su ljudi zaradili novac na inozemnim burzama, a kako kapitalna dobit lokalno nije bila oporeziva to je bilo pa gotovo tax free. Za koju godinu oni ce potegnuti pitanje te imovine iako je novac potpuno legalno zaradjen i neoporeziv.

Pa ne mogu oni istrazivati porijeklo imovine od stoljeca 7.?! Neka odrede datum pocetne bilance i vecina ljudi ce im sve pojasniti i pokazati. Ovako oni tjeraju represivni aparat i traze nekakve utajivace, a propisi puni rupa i nelogicnosti?! I umjesto da potaknu bogatije da kupuju i trose oni plase ljude subjektivnom i arbitrarnom primjenom supljih propisa, aposteriori. Ta nije ni cudo da se bogatiji susprezu od potrosnje ili traze modele da to ostane skriveno od ociju javnosti i neprincipjelnih i agresivnih poreznjaka.

Ja ne znam na osnovu cega Lalovac ocekuje da ljudi drze novac u drzavi ciji je financijski rating junk. Drzati novac u takvim zemljama je rizicno.

Sto ekonomija bude vise tonula to ce vise ljudi prebacivati novac na sigurnija mjesta.

Iz Grcke je samo u jednom danu otislo 300 milijuna Eura

Vaš link …

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Živjela bankarska tajna !

Ova vlada oporezuje čak i penzije naših ljudi koji su ju zaradili vani.

New Report

Close