10 razloga zbog kojih nikad nećete žaliti za Jugoslavijom

Naslovnica Forum Komentari članaka 10 razloga zbog kojih nikad nećete žaliti za Jugoslavijom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

…82 posto žali,ali autor se ipak ne upušta u dublju analizu,već se zaustavlja na banalnim činjenicama…

…možda bi bilo bolje priupitati se još jednom kako je to moguće i u kojem to grmu leži zec i kojih je to deset ( ili više razloga )za ovih 82 posto da im je sada tako loše…

…ili recimo da raščlani da li je gore jedna godina u mrskoj JNA ili pet godina bez posla…

…ili recimo da priupitaju jel gore par nepar ( koji je usput rečeno trajao nekih par mjeseci ) ili kad kupiš auto na lizing pa ti ga na 85 posto otplate oduzmu jer nisi otplatio još nekoliko rata…

…ili recimo jel gore slušati one stare komunjare sa svojim uštogljenim rječnikom,ili ove nove perfidne koji vas gledaju u oči i lažu i deru kožu sa vas pod krinkom boljitka…

…a možda je glavni razlog u onoj čudesnoj lakoći življenja,kada je život bio manje strog a društvo osjetljivije ljudskije kada smo svi mislili da to je to društvo u razvoju i kada smo govorili da izgrađujemo socijalizam sa ljudskim likom…

…a kakvo lice ima ovo društveno uređenje?

ako bi uvažili ovo istraživanje i rezultat od 82%, dalo bi se statistički zaključiti da 32,84% branitelja u šatoru na Savskoj 66, isto žali za Jugoslavijom, u što osobno sumnjam, osim ako istraživanje nije provela, koja novoosnovana agencija iz Banja Luke, i molio bih novinare da nas prestanu više zamarati sa tom propalom državom, kao da ostatak života cviliš za bivšom ženom, koja bi sada bila 70 godina, a živiš s mladom od 25, to može biti samo loša jugosrpska propaganda

A hrvatska udba/milicija je kao bolja? Otvoreno krši zakone i Ustav RH a u službi je cionističko-bankarskog ološa.

A sad kao imamo višepartijski sistem? Politika je predstava da bi narod imao iluziju da o nečemu odlučuje, iako se pobjednik izbora/direktor korporacije bira iz nekih drugih centara.

A JNA? Kolinda je vec najavila uvodjenje vojnog roka, kupujemo americki vojni skart i pripreme da nasi mladi ljudi budu topovsko meso kao za vrijeme nekih drugih psihopata u povijesti, su vec pocele.

Par-nepar nam tek slijedi. Zapadni svijet je propao i ovisi o volji jedne obitelji, koja odlucuje da li ce i kada prestati davati nove kredite za otplatu starih.

Slijede nam sranja koja vecina ljudi nije u stanju niti zamisliti a kad to krene, plakat ce za Jugom svi, i oni koji nisu bili ni rodjeni dok je ona postojala.


ako bi uvažili ovo istraživanje i rezultat od 82%, dalo bi se statistički zaključiti da 32,84% branitelja u šatoru na Savskoj 66, isto žali za Jugoslavijom, u što osobno sumnjam, osim ako istraživanje nije provela, koja novoosnovana agencija iz Banja Luke, i molio bih novinare da nas prestanu više zamarati sa tom propalom državom, kao da ostatak života cviliš za bivšom ženom, koja bi sada bila 70 godina, a živiš s mladom od 25, to može biti samo loša jugosrpska propaganda

Zar ne primjećujute YU-nostalgiju svakodnevno zadnjih 3,5 godina, povratak ispiranju mozga, i tada je “YU bila najpravednija i najbolja država sveta”, izjave sadašnjeg premijera “rezultati nikad bolji”. Paralelno s tim iz Srbije lete upozoravajuće izjave kao da smo (još uvijek) u YU a nismo dostavili mjesečnu ratu u Beograd. Naravno da je onima ispranog mozga sve isto. Drugima nikad neće prestati biti krivo. Možda puk nešto shvati iz ovih 3,5 god kad ga se sljedeći put pita.



ako bi uvažili ovo istraživanje i rezultat od 82%, dalo bi se statistički zaključiti da 32,84% branitelja u šatoru na Savskoj 66, isto žali za Jugoslavijom, u što osobno sumnjam, osim ako istraživanje nije provela, koja novoosnovana agencija iz Banja Luke, i molio bih novinare da nas prestanu više zamarati sa tom propalom državom, kao da ostatak života cviliš za bivšom ženom, koja bi sada bila 70 godina, a živiš s mladom od 25, to može biti samo loša jugosrpska propaganda

Zar ne primjećujute YU-nostalgiju svakodnevno zadnjih 3,5 godina, povratak ispiranju mozga, i tada je "YU bila najpravednija i najbolja država sveta", izjave sadašnjeg premijera "rezultati nikad bolji". Paralelno s tim iz Srbije lete upozoravajuće izjave kao da smo (još uvijek) u YU a nismo dostavili mjesečnu ratu u Beograd. Naravno da je onima ispranog mozga sve isto. Drugima nikad neće prestati biti krivo. Možda puk nešto shvati iz ovih 3,5 god kad ga se sljedeći put pita.
[/quote]
po sto puta su gledali; Ne okreći se sine i opet ništa nisu shvatili, osim da je to bio partizanski film u kojem je Mesić ustaša, možda ih to zbunjuje

mislim da je podatak bio 82% starijih od 45 godina, no svejedno, ljudi imaju vrlo kratko i selektivno pamćenje. podsvjest je popapala ono što je bilo neugodno jer je to prirodni mehanizam i ostala su lijepa “sjećanja” o navodnoj sigurnosti, svi su imali posla, zdravstveno,…
za početak jugoslavija je bila diktatura i mogao si završiti na golom ili dobiti po bubrezima zbog krive riječi ili pjesme. zanima me koliko bi ljudi sada bili oduševljeni da im netko da sigurnost oskudice u zamjenu za to da smiju reći što žele, da mogu putovati, pokrenuti posao kakav žele,…
ljudi se brzo naviknu na dobro (ili bolje od prijašnjega) i onda su nezadovoljni.

tek sam sada pročitao članak i vidio da je autor Boris Rašeta, to im je valjda porodična opsesija da bacaju paučinu po Hrvatskoj i onda se kao čude da ništa ne vide, ako dalje pogledamo da je istraživanje obuhvaćalo i BiH, nije daleko niti ono da je agencija iz Banja Luke, samo u Hrvatskoj može netko pisati takve gluposti, pod okriljem demokracije, to su neki specijalni agenti iz te agencije

Lako je to što neki novinari i pojedini ljudi žale za spomenutom odvratnom državnom tvorevinom. Problem je što mediji to reklamiraju i napuhuju iznad svih proporcija. Uključujući i Poslovni koji se je posljednjih godina pokazao kao partijski medij koji otvoreno pokazuje ljubav prema jugokomunizmu.

Inače, poznato je kako su dobili postotak od 82%: pozivali su na telefon ljude koji se prezivaju Milošević, Spasojević, Milovanović, Govnjanović, Proljevanović, Usranović i tako su dobili rezultat.

Hrvati su neuki i nesposobni.

Ljudi su svjedoci današđnjice, pa o tome ne treba pisati. Kome je sve dobro , neka mu bude, Svatko ima pravo reći što misli. Par riječi o životu u bivšoj YU
Bivšu JNA nije nitko volio, osim srba, naviše zbog srpskog jezika i literature.
Par-nepar imate danas u nekim gradovima, nebitno zbog čega, nestašice benzina ili smoga.. Tko nije htio čekati godinu dana na isporuku auta, trebao je
kao ja kupiti 4 godine rabljenog fiću i voziti ga 10 godina.Tada sam bio šef računovodstva u jednom poduzeću. Vratar u toj firmi je kupio stojadina i čekao
isporuku 8 mjeseci. Pokušajte danas ne platiti koju ratu lizinga, pa ćete vid-
jeti što će se dogoditi. Politikom se nisam bavio, pa me nitko nije maltretirao.
Danas politički protivnici završe bezrazložno u zatvoru. (Bandić, Glavaš)
Danas se ne tužim na ništa, i dalje se ne bavim politikom, uživan u zasluiženoj
pristojnoj mirovini. Izbor u trgovinama je velik i nema nestašica.

U Jugoslaviji je bilo bolje jer ste bili konkurentnija ekonomija. Jugoslavenske firme su ulagale vrlo malo u R&D jer je na izoliranom trzistu bilo vrlo malo konkurencije i jer komunistima profitabilnost nije bila prioiritet. Ekonomija se zasnivala na primjeni tudje tehnologije i radno intezivnim industrijama. Rastuca azijska konkurencija je to pomela bez problema.

U Meduvremenu se svijet razvija, a vi cekate da Vrdoljak pronadje naftu. Za deset godina ce te se sjecati kako je 2015-e bilo puno bolje.

Ako se svijet i dalje nastavi razvijati a vi nastavite cekati da vam politiciri obezbjede bolji zivot bez rada onda ce vam svaka godina u proslosti izgledati bolja, a svaka u buducnosti ispunjena strahom i neizvjesnoscu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

A kako je meni bilo ?
U Yugoslaviji puno gore , što god sam zaradio osobnim radom sve su mi oduzeli velikim porezima.
Od 1992. puno bolje mi je bilo (nikad nisam bio u politici) , sve više mi je ostajalo od dobiti registrirane tvrtke u Realnom sektoru.
Od 2000. godine , kada se na vlast vratio Yu kadar bilo mi je gore jer su drugovi povisili poreze.
Od 2004. realno bilo mi je bolje jer je nova vlast smanjila neke poreze.
Od 2012. kada se vratila Yu vlast , katastrofa , uvođenje novih poreza , dizanje cijena energentima , varanje poduzetnika ,otimanje love na razne načine lopovluk na svakom koraku….

.

Sramota da Poslovni dnevnik ovakav članak objavi.

Niti se ne osvrće na gospodarsku situaciju u Jugoslaviji, godišnju stopu inflacije od 50%, bankrot SFRJ iz 1982., limitiranje uvoza dobara itd.

Poslovni dnevnik govori o tako prizemnim argumentima, tako žuto.

Jako jadno i neznalački, čak i za Poslovni dnevnik.

Transparentno se vidi koja veroispovest piše u krštenici autora teksta kao i 82 % anketiranih Yugosrbounitarista.

jugoslavija-se-raspala-u-bankrotu

propale-banke-1989-godine-stampale-su-novac-za-isplatu nezarađenih placa

katastrofalno stanje u kojem se jugoslavenska ekonomija nalazila prije raspada SFRJ.
Bankarski sustav bio je u kolapsu

… kreću “upadi” u monetarni sustav SFRJ, s kojim su započele banke u Srbiji…
O tome se u izvješću HNB-a za 1990. navodi sljedeće:
„Rast bankarskih plasmana gotovo je u cijelosti realiziran kod banaka u Srbiji.
Ti novi plasmani poslovnih banaka u Srbiji,koji su također poslužili za isplatu nezarađenih osobnih dohodaka, nisu bili odobreni u skladu s mjerama monetarne politike, jer su financirani gotovo stopostotnim korištenjem sredstava obavezne rezerve banaka izdvojenih kod Narodne banke Jugoslavije (NBJ) …
U takvoj situaciji kršenja zakonitosti i propisa od strane banaka u Srbiji, te toleriranje takvog ponašanja od strane NBJ, i druge su narodne banke krajem prosinca počele s nelegalnim poslovanjem, što je završilo javnim monetarnim skandalom početkom 1991. godine.“

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jugoslavija-se-raspala-u-bankrotu-propale-banke-1989-godine-stampale-su-novac-za-isplatu-placa/816275.aspx

.

New Report

Close