Day trading

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se da su dionice posao na duge staze i da je to najbolji način za ozbiljnu zaradu, ali siguran sam da dosta forumaša sa barem malim dijelom portfelja trguje kratkoročno ili bi to htjeli raditi. Na ovoj temi bi mogli razmijeniti svoja iskustva i razmišljanja o day tredingu i kratkoročnom trgovanju općenito.

Molim moderatora da ovu temu stavi barem za probu, pa ćemo vidit kakav će odaziv biti.

Pišite koje dionice po vama su pogodne za day trejdanje, pohvalite se sa dobrom kratkoročnom zaradom. Pišite i o svojim neuspjesima, zašto ne?
Moram reći da nemam nekog iskustva na ovu temu, zato je i otvaram, da naučim nešto[thumbsup]

Pozdrav


Slažem se da su dionice posao na duge staze i da je to najbolji način za ozbiljnu zaradu, ali siguran sam da dosta forumaša sa barem malim dijelom portfelja trguje kratkoročno ili bi to htjeli raditi. Na ovoj temi bi mogli razmijeniti svoja iskustva i razmišljanja o day tredingu i kratkoročnom trgovanju općenito. Molim moderatora da ovu temu stavi barem za probu, pa ćemo vidit kakav će odaziv biti. Pišite koje dionice po vama su pogodne za day trejdanje, pohvalite se sa dobrom kratkoročnom zaradom. Pišite i o svojim neuspjesima, zašto ne? Moram reći da nemam nekog iskustva na ovu temu, zato je i otvaram, da naučim nešto[thumbsup] Pozdrav

Ako nemaš neke povlaštene informacije daytrading ti je u večini slučajeva pušiona.
[sealed]

Najvažnije je da imaš cijenu po kojoj bi prodao kupljeno,pa ako se posreći,prodat ćeš isti dan a ako ne onda svake prestupne godine.Ako je nemaš onda nema day trgovanja

Brokerske provizije su previsoke za daytrading. Za svaku transakciju brokeri uzimaju od 0,7% do 2% po transakciji pa bi trebao zaraditi 10% dnevno da bi se isplatilo a takve dionice, i koje su k tome još i likvidne da se mogu odmah prodati, su prava rijetkost. Mislim da treba zaboraviti daytrading a najkraći ulagački period bi trebao biti mjesec dana, a ako je nekome to dugo nek oroči po viđenju, CASH-R-A je najsigurniji.

[b]William A. Ward:[/b] Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.


Brokerske provizije su previsoke za daytrading. Za svaku transakciju brokeri uzimaju od 0,7% do 2% po transakciji pa bi trebao zaraditi 10% dnevno da bi se isplatilo a takve dionice, i koje su k tome još i likvidne da se mogu odmah prodati, su prava rijetkost. Mislim da treba zaboraviti daytrading a najkraći ulagački period bi trebao biti mjesec dana, a ako je nekome to dugo nek oroči po viđenju, CASH-R-A je najsigurniji.

No, no, nećemo valjda odmah negativno. Cijenim vaše mišljenje, kolega, ali svjedoci smo kratkoročnih dvoznamenkastih uspona (i padova) vrijednosti nekih dionica, barem zadnjih mjeseci, a i ne mora biti 15 ili 20 postotna dnevna dobit. 5% od 10 000 kn je 500 kn, a to je puno više od prosječne dnevnice u RH, za što malo lucidnijem investitoru treba provesti par sati dnevno za kompjuterom u toplom domu. O većim ulozima neću ni govoriti. Rizik, naravno, uvijek postoji, ali kako kažu no risk, no fun. Osim toga, ako ste od 15.10. naovamo bili u dionicama koje ste odlučili držati na duži rok, sami izračunajte kaliko vam danas vrijede u odnosu na taj datum.
Drago mi je da ste spomenuli brokere jer imam pitanje. Zanimaju me iskustva ostalih o trgovanju putem interneta pojedinih brokerskih kuća (provizije, efikasnost, problemi sa zadavanjem naloga), kako bi svi zainteresirani mogli izvući neke pozitivne (ili negativne) zaključke.
Hvala, pozdrav


Brokerske provizije su previsoke za daytrading. Za svaku transakciju brokeri uzimaju od 0,7% do 2% po transakciji pa bi trebao zaraditi 10% dnevno da bi se isplatilo a takve dionice, i koje su k tome još i likvidne da se mogu odmah prodati, su prava rijetkost. Mislim da treba zaboraviti daytrading a najkraći ulagački period bi trebao biti mjesec dana, a ako je nekome to dugo nek oroči po viđenju, CASH-R-A je najsigurniji.

– brokerske provizije su od 0,5-0,6 % na dalje, po dogovoru ćak i manje
– trejdanje (day) je kockanje i slažem se obično pušiona – imam oba iskustva sa djelom portfelja
– od par dana do par tjedana je lakše ali biti na iglama – ne fala

Osobno sam u vise navrata napravio daytrade u zadnje vrijeme na IPKK, na KOEI..

Na navedenim dionicama je rasprodaja iz TOP10 i nije tesko zakljuciti do koje granice se prodaje.
Kad se shvati koja je to granica, nije se problem staviti na razliku od 50 kuna i zaraditi koju tisucicu lake love.
Volumen je dobar, tako da ste strane nije bilo problema.
Sve navedene dionice su u cijenovnom rangu iznad 1000 kuna te je 50 kuna cca 5% i vise.
Kad odbijem proviziju ostane mi 4% sto smatram sasvim pristojnim postotkom za 1 dan.

Strpljen, spasen, milijunas. [quote=tenkista] 20. 11. 2008. Tko sada prodaje , taj mora da je za psihijatriju. [/quote]

Daytrading:
Ako si zaposlen i nešto radiš na poslu – no way.
Ako nisi zaposlen, odnosno imaš dovoljno novaca da ne moraš raditi – žali bože sati i sati vremena pred kompjutorom.
Ako si zaposlen, moraš sjedit na poslu, a ništa ne radiš – vrijedi probati [proud]


Daytrading:

Ako si zaposlen, moraš sjedit na poslu, a ništa ne radiš – vrijedi probati [proud]

Taj sam, kolega, zato i pitam, mada ne mora značiti da i ostali ne bi mogli pokušati. Zar se Soros nije obogatio na spekulacijama? Još jedno pitanje. Dok zse ne obnovi mogućnost novih pretplata na mostich, koji je najbolji izvor trenutnog K/P-a i gdje mogu skinuti najsvježiji dostupni top10 a pojedine dionice?
Hvala

U mom slučaju nije upalilo nijednom iako sam pokušao par puta daytrejdat, problem se javlja kod brokera…. kad stavim nalog i kad oni to potvrde kroz par minuta več ode cijena….. jednom im je trebalo (kad je bila HT groznica) čak 45minuta da mi odobre nalog.[sad]

you think your special you do, i can see it in your eyes

Meni je uspjelo par puta iako to nebi nazval daytradingom nego few days tradingom. No kak je vec netko rekao za to treba vremena a ja ga nemam.

treba i puuuno novaca.. ako cijena ne ide onako kako bi ti htio.. inace je vec vjerojatnost da ces zaglaviti..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ja sam to napravio za veceru kod dide i bez problema okrenuo 196kn,falilo mi 4 kune[angry].Da sam sacekao 15 min. mogao sam imat i za vrc vina[smiley].Nije neki problem ak poznas dobro dionicu i normalno da je jako likvidna i da se taj dan bas potrefi velika razlika u padu sto je ovih dana bilo dosta.Meni se to neda radit jer znam da se moze zaglavit tako[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

računica je jednostavna, porast cijene mora biti veći od (1+Nk)/(1-Np), gdje su

– Nk, naknada kupnje, recimo 0,007 odnosno 7%
– Np, naknada prodaje, recimo 0,007 odnosno 7%
– dakle za primjer sa 7% naknade to daje 1,014%
– dakle minimum je 1,4% porasta

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close