IPO HAC-ONC-a

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPO HAC-ONC-a

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na zahtjev korisnika

Suricata suricatta

IPO, ponude 51% a zapravo i dalje zadrze kontrolu kao da imaju 50%+1?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nije IPO Hrvatskih autocesta već tvrtke HAC-ONC koja trenutno vrši uslugu održavanja i naplate cestarine za HAC.

@bibanum

Hvala na ispravku

Suricata suricatta

Prema ministru Hajdaš-Dončiću za pripremu IPO-a autocesta ne treba dulje od 6 mjeseci jer je u procesu dosadašnje monetizacije praktički sva dokumentacija za tako nešto napravljena.
Dakle za očekivati je IPO u 10. mjesecu taman kad se srede statistike od turističke sezone.
Kako i s kojim novcima će reagirati samozaštitna skupina referendumaša od cca 530 000 na takav IPO, a kako ozbiljna investicijska javnost?
Ubrzo nakon te vratolomije uslijedit će izbori za parlament, dakle….

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Tih 6. mjeseci po ministru Hajdašu Dončiću je da ne mora dati ostavku do izbora.

Kao netko će ga birati jer ne izvršava svoja obećanja.

Bilo bi bolje da su se zadužili za te autoceste, otplatili većinu glavnice, uveli vinjete i otpustili sve u HAC-u, a brigu za održavanje dali Hrvatskim cestama.

Vinjete ne mogu uvesti jer bi koštale previše, i rijetko bi se kupovle (bile bi preskupe)

Pošto su pravne osobe koje upravljaju autocestama osnovane od strane fiktivnog entiteta (što se vidi po nezakonitim pečatima koje ministarstvo lupa na dokumente; Zakon i Pravilnik o pečatima NN 93/95) neka fino oni koji se lažno predstavljaju kao predstavnici naroda vraćaju dugove koje su sami stvorili.

nikada ne bih kupio tvrtku punu uhljeba, nema tu kruha


Vinjete ne mogu uvesti jer bi koštale previše, i rijetko bi se kupovle (bile bi preskupe)

Onda neka se ljudi besplatno voze.

To će biti jeftinije.

Na kraju krajeva to će Dalmatinci oduševljeno prihvatiti jer će im doći još više gostiju.

Kako će biti jeftinije?

dionice buju koštale između 700-800 kn

Uz javnu ponudu dionica HAC-a u planu i ESOP

poštovani kolega stopwin veli da je burza u kolapsu a gledajte svakih pet minuta
nova ponuda istog proizvoda pa birajte
Ova dionica bu koštala 700/800 kn bagatela u odnosu na ono koliko smo platili
ceste pa ko voli nek izvoli.
ESOP-sad zaposlenici mogu sami sebe kupiti i to s popustom
dobro su im metnuli.

INAĆE analize vele u teoriji da kad idu tolike ponude IPO da je vreme za kupnju pa bum i ja na ovoj rasprodaji nekaj kupil.NE bu mi prvi put kaj bum
popušil

Ne pada mi napamet.
Firma puna uhljeba sa doktorskim plaćama i znanjima u razini Australopitecusa, glavni “proizvod” im je autocesta za nigdje koja je uz to i najskuplja na svijetu ako ne i šire(galaksiji).
A gdje su tek sindikati i ostali bakrači…
Takvima da dajem svoj novac na upravljanje?

Btw.
ne kažem da se u početnoj “euforiji” (ovisno o zainteresiranosti) nebude moglo nabrzinu nešto zaraditi, ali nemam namjeru sudjelovati.

New Report

Close