Domaće banke lani udvostručile dobit

Naslovnica Forum Komentari članaka Domaće banke lani udvostručile dobit

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Banke u iskljucivom vlasnistvu Hrvata ili su propale ili gomilaju gubitke. Nisam ljubitelj Skegre, ali mu dajem za pravo, da je ulaskom stranih banaka, spasen bankarski sektor u Hrvatskoj. Nisu ni Slovenci u tome puno bolji. I onu su upumpali u svoje drzavne banke preko pet milijardi eura i jos im je dosta losih kredita parkirano u “bad bank”. Sto se dobiti tice, ona je vise nego skromna i iznosi samo 3.4% na ulozeni kapital (return on investment). Zato, ne znam cemu sluze ovakvi bomabasticni naslovi. Zasto poslovne novine ne pristupaju strucnije ovakvim temema nego se spustaju na razinu “yellow press”!?

Pa banke u Mađarskoj su u privatnom vlasništvu.

Kako komentirate njihove gubitke?

O Hypo osovini neću pričati jer je već ušla u legendu.

@Hasenpfeffer, Hypo nije privatna banka, nego je banka u pretezitom vlastvu zemaljske vlade Koruske. Sto se tice banaka u Madjarskoj, najbolje je da pitate Orbana, zasto je kod njih takvo stanje.


@Hasenpfeffer, Hypo nije privatna banka, nego je banka u pretezitom vlastvu zemaljske vlade Koruske. Sto se tice banaka u Madjarskoj, najbolje je da pitate Orbana, zasto je kod njih takvo stanje.

Pa koliko znam bila je privatna dok nije propala.
Pa su je morali spašavati građani Koruske.

I što Vam to znači u pretežitom vlasništvu?
Tko je vlasnik ostatka? Država?

Što me briga za Orbana.

Imam za to Milanovića i predsjednicu Hrvatske?

Pitanje je zašto su zadnjih 8 godina krize u dobitku?

Ako je stanje tako teško i one bi trebale kao hrvatski građani i Hrvatska država biti u gubitku.


Ako je stanje tako teško i one bi trebale kao hrvatski građani i Hrvatska država biti u gubitku.

jesi li ti svjestan da bi to značilo da im građani i poduzeća ne mogu i ne vraćaju kredite i da bi bankarski sustav bio pred bankrotom, a nas čekao scenarij gori od grčkog???

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Ako je stanje tako teško i one bi trebale kao hrvatski građani i Hrvatska država biti u gubitku.

jesi li ti svjestan da bi to značilo da im građani i poduzeća ne mogu i ne vraćaju kredite i da bi bankarski sustav bio pred bankrotom, a nas čekao scenarij gori od grčkog???
[/quote]

a gdje ti živiš?

pa ne vraćaju im.

Za to su nabile toliko cijenu usluga i kamate.

mogu zaboraviti da će građani koristiti njihove usluge u dogledno vrijeme.

Biti će zanimljivo kad HDZ oslabi kunu, kako će nastati stampedo izvlačenja novaca iz banaka.

Uostalom ovo sam nabasao kaj se tiče Hypa.

Nadam se da u Hrvatskoj ima malo banaka koji su vlasnici Austrijanci, jer ne bu dobro.

očito da ne znaju upravljati bankama.

Vaš link …

New Report

Close