Nema pomaka u agraru dok se nude mrvice državne zemlje

Naslovnica Forum Komentari članaka Nema pomaka u agraru dok se nude mrvice državne zemlje

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

I ja sam za prodaju zemljista ali po realnim cijenama. Recimo, u Nizozemskoj jedan hektar obradivog zemljista kosta i do 45.000,00 € (uz opciju da cijeli povrsinu ne smijete obradjivati, radi zastite raznolikosti flore i faune), u Njemackoj i u Francuskoj su cijene nesto a u Rumunjskoj su najnize. Ergo, najbolju zemlju nebi trebalo prodavati ispod 15.000,00 €. Znam da je nasim seljacina prihvatljiva samo cijena od “nula” kuna, ali drzava bi tu trebala nepopustljiva. Zasto ne dozvoliti mladim Nizozemcima, koji imaju “know how” i sada idu u USA (jer u Nizozemskoj nema dovoljno zemlje),da dodju kod nas i svojim primjerom pokazu, kako se i u Hrvatskoj moze zaradjivati i od poljoprivrede dobro zivjeti, ako se poljoprivredi pristupi odgovorno i profesionalno. Osim toga, treba uvesti porez na zemljiste (ekvivalent njemackom Grundsteuer-u), koji ce prisiliti sitne zemljoposjednike na akciju, ili da se udruze ili da prodaju svoju zemljiste, onima koji su voljni i znaju raditi. Tako bi silom prilika doslo do okrupnjivanja parcela i samim time da isplativije proizvodnje. Ne kazu Nijemci uzalud, da imovina obavezuje i treba slugu a ne gazdu.

Da. treba hitno provesti KOMASACIJE i OKRUPNITI ZEMLJU ZA OBRADU!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Bravo miami. Ne samo komasaciju vec i nacionalizaciju pod hitno provest. Oteti sve bogatima i staviti pod drustveno vlasnistvo jer drzava je pokazala kako zna gospodarit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

došao je Tiho i uništio agrar kao apoteku

Prvo bi trebalo vidjeti koji su to kulture koje su profitabilne.

Nakon toga napraviti zadruge da se na samo tom jednom dijelu zemlje uzgaja ta kultura.

Znači okrupnjavate zemlju da ljudi ulaze u zadruge.

Zadrugari imaju uređeno tržište za prodaju a zbog svoje veličine dobivaju popust za kupljeno sjeme i repromaterijal.
Strojevi za obradu zemljišta i nasada, kao i zadnje tehnike obrade tala, kao i stručna potpora proizvođačima također mogu biti zajednički što pojeftinjuje proizvodnju.

Novac se dijeli prema isporučenom proizvodu.

Jedino na takav način hrvatski seljak može biti konkurentan.

Pšenice, Kuruze, Šečerne repe, Uljane repice treba posijati samo da zadovoljimo naše potrebe.

Pa nije hrvatski seljak gluplji ili nesposobniji od onog u Nizozemskoj.

Samo su ga takvog umjetno napravili.


Prvo bi trebalo vidjeti koji su to kulture koje su profitabilne.

Nakon toga napraviti zadruge da se na samo tom jednom dijelu zemlje uzgaja ta kultura.

Znači okrupnjavate zemlju da ljudi ulaze u zadruge.

Zadrugari imaju uređeno tržište za prodaju a zbog svoje veličine dobivaju popust za kupljeno sjeme i repromaterijal.
Strojevi za obradu zemljišta i nasada, kao i zadnje tehnike obrade tala, kao i stručna potpora proizvođačima također mogu biti zajednički što pojeftinjuje proizvodnju.

Novac se dijeli prema isporučenom proizvodu.

Jedino na takav način hrvatski seljak može biti konkurentan.

Pšenice, Kuruze, Šečerne repe, Uljane repice treba posijati samo da zadovoljimo naše potrebe.

Pa nije hrvatski seljak gluplji ili nesposobniji od onog u Nizozemskoj.

Samo su ga takvog umjetno napravili.


taj zadrugarski model okušan je negdje na Baniji, mislim da se zvao Prsten, čini mi se da to ni kod njih ne prolazi, iako su imali dovoljno razloga za udruživanje

Frankie , ti znaš kaj je komasacija ? Mislila sam ,da znaš, jer pišeš
zbilja čudne stvari….pogledsj definiciju.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Da. treba hitno provesti KOMASACIJE i OKRUPNITI ZEMLJU ZA OBRADU!

kod najvećeg poljoprivrednika u državi je izvršena komasacija, melioracija, na većem dijelu njegovog plodnog zemljišta, davno prije nego li je on postao vlasnik, bilo bi dobro njega nazvati i podučiti ga što, kako i koliko da uzgaja, kako bi smanjio gubitke


Prvo bi trebalo vidjeti koji su to kulture koje su profitabilne.

Evo recu ti ja.Kilo prpe ne mozes nac u Splitu ispod 3000 eura.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Frankie , ti znaš kaj je komasacija ? Mislila sam ,da znaš, jer pišeš
zbilja čudne stvari….pogledsj definiciju.

Pa nema boljeg postupka okrupnavanja od pljacke. A kad drzava pljacka to se zove nacionalizacija.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close