Na valutnim tržištima dolar u usponu, euro pod pritiskom

Naslovnica Forum Komentari članaka Na valutnim tržištima dolar u usponu, euro pod pritiskom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Premda je dolarov indeks u veljači ojačao mršavih 0,5 posto, to je već osmi mjesec zaredom kako raste, a tako dug niz njegova uspona nije zabilježen još od 1971. godine, kada je omogućeno slobodno tržišno formiranje tečaja američke valute.

Zanimljivo kako se neki događaji mogu istovremeno tumačiti na dva dijametralno suprotna načina u kojemu jedan djeluje sasvim pozitivno, a drugi je negativan.

Ja bih rekao da 1971. godine nije omogućeno slobodno tržišno formiranje tečaja dolara nego je dolar postao fiat valuta koja nema pokriće.

Što se tiće odnosa EUR/USD, u 11. mjesecu prošle godine sam predvidio da će EUR/USD pasti ispod 1,20, a odmah odmah nakon Nove godine da nije nemoguće niti da odnos EUR/USD padne ispod 1,10. Trenutno je 1,117.

Čak mislim da će u ovoj godini realno bezvrijedni dolar prestići EUR.

Neka ostane zabilježeno pa ću nakon par mjeseci rado prihvatiti pohvale za dobru prognozu 🙂

www.HonorarniPosao.net Biznis s manje stresa i jako dobrom zaradom -----> Domaining, trgovanje web domenama (web adresama) Ozbiljan posao, detalji na web stranici

New Report

Close