Portfelj s najvećim prinosom u 2015.

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Portfelj s najvećim prinosom u 2015.

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malog izazova za članove foruma Poslovnog na početku 2015.

Dakle, traži se portfelj dionica za koji vjerujete da će ostvariti najveći prinos u 2015.
Kojih je to 5 dionica za koje smatrate da su najveće šanse da ne izgubite već da zaradite.
Molim, navesti barem malo razrađene argumente zašto mislite da su baš vaše dionice te koje će donijeti profit vlasnicima.

Da čujemo…

Početi ću sa svojim favoritima ( u zagradi je cijena dionice 1.1.2015.) :

1) BLJE-R-A (34,20 kn)
2) THNK-R-A (394,75 kn)
3) ATPL-R-A (308,50 kn)
4) PODR-R-A (293, 47kn)
5) PTKM-R-A (27,50 kn)

Smatram da su prema fundamentalnim pokazateljima ovo trenutno najlošije vrednovane dionice što stvara znatni potencijal rasta u budućnosti. Od ovog pravila odstupa jedino PTKMR-R-A za koju vjerujem da usprkos svega neće otići u stečaj već će se naći strateški partner koji će za početak tvrtku stabilizirati. BLJE-R-A je moj osobni favorit kao naj kupovina, a jedini pravi rizik na ovoj dionici nije toliko poslovanje tvrtke koliko ponašanje većinskog vlasnika.

La vita e bella!

Opet bi se kladio na turiste te JDOS. Nemam visoka očekivanja od 2015.g.

ACI-procjena vrijednosi i dokapitalizacija od Adrisa -1.1.2016. cca 6500kn
ILRA-isti ili malo bolji rezultati kao i ove godine-cca 20 mil kn neto dobiti-1.1. 2016. cca 870kn
HTCP-jeftin turist, obnova hotela Jadran u Tučepima, dobri rezultati na makarskoj rivieri 2015.g.- 1.1.2016. cca 200kn
ATLN- dogurat će do malo ispod 100kn unatoč haraču koji će plaćati gradu i uz to dati dobru dividendu
JDOS- jeftin osiguravatelj koji ima prostora malo se odlijepiti od ovih 3000kn. Također dobra dividenda.
Crobex 1800 bodova 1.1.2016.

Ukratko, turisti i dalje u bull marketu, a sve ostalo tuga i nevolja. Rast cijena nekretnina na “jedinstvenim” destinacijama te njihov dalji pad u ostatku RH

Nezahvalno je davati procjene i sigurno će me puno toga iznenaditi, a ovo su samo moja očekivanja danas.

Ja bi se kladio na turiste i ove godine i to:
Tri sigurna
Lrh
Rivp
Arnt

Dva riskantna ali potentna

Hmst
Himr

Ovi sigurni bi trebali bar 15% odraditi, riskantni puno više ako privatizacija prodje.

Lrh
rivp
slrs

Mišljenja sam da su svi turisti trenutno preskupi a gledajući druge dionice i abnormalno skupi…stoga sam sve rasprodao što sam imao..
Vama sretno da zaradite..
trenutno najveća pozicija zvzd, ledo, atgr, jmnc

A BALVANA!!! :) :) :)

SLRS
SAPN

SLRS je po meni daleko najpovoljnija turistička dionica koji iz godine u godinu ima sve bolje poslovne rezultate, i od njega od turističkih dionice očekujem najviše u 2015.
SAPN milijardu kuna prihoda, cijela firma na ovim razinama vrijedi samo 20 M eura, P/B 0,50, kad odluče prikazat malo veću dobit nebo je granica, to su očito neki malo jaci igrači prepoznali i sada polako skupljaju.

Lp

i ja sam mišljenja da je većina turista trenutno preskupa, ali sentiment tržišta im je još uvijek naklonjen. zato mislim da će neko vrijeme još blago rasti.

CRUDE OIL long [emo_zloban]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

adris
arnt
maistra
rivp

Ma jel ti to mene nešto spominješ?[emo_smijesak]

One koje su najvise

PTKM
ATPL
BD62
IPKK
BLJE

turisti sa dali svoje.vidim da ih većina špekulanata ima a to nie dobar znak

JDTC-R-A
ZVCV-R-A
ATLS-R-A
BRIN-R-A

...povijest se ponavlja...


Mišljenja sam da su svi turisti trenutno preskupi a gledajući druge dionice i abnormalno skupi…stoga sam sve rasprodao što sam imao..
Vama sretno da zaradite..
trenutno najveća pozicija zvzd, ledo, atgr, jmnc

A moje mišljenje je da su zvzd,ledo, atgr, jmnc abnormalno skupi

New Report

Close