Mate Rimac: Nije istina da su poduzetnici izrabljivači svojih radnika

Naslovnica Forum Komentari članaka Mate Rimac: Nije istina da su poduzetnici izrabljivači svojih radnika

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

pametan čovjek

kakvi su u NAS rjetki . svaka mu CAST

negativan je stav prema poduzetnicima zato što su naši mnogi poduzetnici izrabljivači radnika. kako to da takav stav nemaju ljudi u engleskoj. to je zato što kod nas poduzetnik od radnika očekuje da mu za plaću od 4000 kuna bude na raspolaganju od 0-24, da mu može jebati ženu ili kćerku, da ga može tući i zlostavljati … a sve zato što je on “visočanstvo” poduzetnik. naravno, taj isti poduzetnik bez omražene države i birokracije ne može jer posluje sa državom tj. sa svojim pajdašima iz mile mu političke opcije koju podržava i sponzorira . toliko o poduzetništvu u hrvata.

...povijest se ponavlja...


negativan je stav prema poduzetnicima zato što su naši mnogi poduzetnici izrabljivači radnika. kako to da takav stav nemaju ljudi u engleskoj.

a možda zato što im u engleskoj time nitko nije ispirao mozak od kolijevke pa do groba?

točno, to što delboy navodi je percepcija poduzetnika u Hrvatskoj, a zapravo je generalizacija na osnovu pojedinih istaknutih primjera. iza toga ne stoji nikakav konkretan podatak, ali onima kojima to paše jako dobro dođe u marketinške svrhe. i baš to pokazuje da klima stvarno jest antipoduzetnička.
vjerojatno je da u engleskoj ima otprilike jednako poduzetnika izrabljivača kao u hrvatskoj. treba obratiti pažnju da ne govorimo o okolnostima (pravni sustav, zaštita, tradicija, standard,…) koje su u engleskoj vjerojatno bolje nego u hrvatskoj, nego o osobnim namjerama poduzetnika pojedinaca u odnosu na zaposlenike.


negativan je stav prema poduzetnicima zato što su naši mnogi poduzetnici izrabljivači radnika. kako to da takav stav nemaju ljudi u engleskoj. to je zato što kod nas poduzetnik od radnika očekuje da mu za plaću od 4000 kuna bude na raspolaganju od 0-24, da mu može jebati ženu ili kćerku, da ga može tući i zlostavljati … a sve zato što je on "visočanstvo" poduzetnik. naravno, taj isti poduzetnik bez omražene države i birokracije ne može jer posluje sa državom tj. sa svojim pajdašima iz mile mu političke opcije koju podržava i sponzorira . toliko o poduzetništvu u hrvata.

Prestrasno. Ovo izgleda gore nego Forum Mladih.

Zao mi je sto si morao proci sva ova traumaticna iskustva. Savjetujem ti da tog poslodavca prijavis policiji, a ti potrazi pomoc ljekara.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



negativan je stav prema poduzetnicima zato što su naši mnogi poduzetnici izrabljivači radnika. kako to da takav stav nemaju ljudi u engleskoj. to je zato što kod nas poduzetnik od radnika očekuje da mu za plaću od 4000 kuna bude na raspolaganju od 0-24, da mu može jebati ženu ili kćerku, da ga može tući i zlostavljati … a sve zato što je on "visočanstvo" poduzetnik. naravno, taj isti poduzetnik bez omražene države i birokracije ne može jer posluje sa državom tj. sa svojim pajdašima iz mile mu političke opcije koju podržava i sponzorira . toliko o poduzetništvu u hrvata.

Prestrasno. Ovo izgleda gore nego Forum Mladih.

Zao mi je sto si morao proci sva ova traumaticna iskustva. Savjetujem ti da tog poslodavca prijavis policiji, a ti potrazi pomoc ljekara.
[/quote]
Da živiš i radiš u Hrvatskoj a ne u Kanadi znao bi o čemu čovjek govori… Problem hrvatskog poduzetništva je slab odnosno nikakv pravni sustav tako da loši i pokvareni ‘poduzetnici’ opstaju na tržištu a oni dobri i kvalitetni u većoj mjeri odustaju ili propadaju…
‘Poslodavcu’ koji ne isplati plaću ili ne plati dobavljača u hr se neće ništa desiti! Neka proba nešto slično u Kanadi?
Takvi su s tim neplaćanjima automatski u prednosti jer nude nerealno niske cijene (ionako zna da pola troškova neće platiti) i uzima posao onima dobrima koji nastoje pošteno poslovati. Kad dođu do zida sa takvim načinom poslovanja samo otovore novu tvrtku i sve ponovo…
Građevinarstvo je posebno puno takvih ‘poduzetnika’…
A što se tiče policije i sudstva sustav ne funkcionira njima treba i do 5 godina da riješe takve procese a dotle ovaj već ima treću firmu …
Vjerojatno se to tebi iz Kanade čini blesavim ali ovdje je uistinu tako…i jedini ali rijetki pravi poduzetnici su oni koji uspiju na vanjskim tržištima i ne ovise o domaćem tržištu sa suludim rokovima plaćanja i nikavim pravnim sustavom


'Poslodavcu' koji ne isplati plaću ili ne plati dobavljača u hr se neće ništa desiti! Neka proba nešto slično u Kanadi?

I u Kanadi ima poslodavaca koji ne isplacuju placu.

Postupak u tom slucaju je slijedeci: Ides na WCB (Workers Compensation Board). Prebacis potrazivanja na drzavu. Drzava ti isplati 70% odmah, a 30% ako uspije naplatiti ostatak. Naravno moras doci cim ti ne isplate prvu placu.

Mislim da ovo gore ne vrijedi za ljude koji dolaze raditi u Kanadu preko posredika (agencija). Ako te oni ne plati mislim da ces tesko izvuci ista.

Naravno da ima firmi koje ne placaju dobavljace. Nortel je ostao duzan dobavljacima preko milijardu dollara kada je bankrotirao. Nesto je kasnije naplaceno iz prodaje imovine. Imas firmi koje ne placaju dobavljace na vrijeme. To je rizik onoga ko daje robu i usluge problematicnim firmama. Ti koji daju robu rizicnim firmama imaju visoke marze, ali i velike otpise.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



negativan je stav prema poduzetnicima zato što su naši mnogi poduzetnici izrabljivači radnika. kako to da takav stav nemaju ljudi u engleskoj. to je zato što kod nas poduzetnik od radnika očekuje da mu za plaću od 4000 kuna bude na raspolaganju od 0-24, da mu može jebati ženu ili kćerku, da ga može tući i zlostavljati … a sve zato što je on "visočanstvo" poduzetnik. naravno, taj isti poduzetnik bez omražene države i birokracije ne može jer posluje sa državom tj. sa svojim pajdašima iz mile mu političke opcije koju podržava i sponzorira . toliko o poduzetništvu u hrvata.

Prestrasno. Ovo izgleda gore nego Forum Mladih.

Zao mi je sto si morao proci sva ova traumaticna iskustva. Savjetujem ti da tog poslodavca prijavis policiji, a ti potrazi pomoc ljekara.
[/quote]

seljo, pa ja sam poduzetnik već preko 15 godina i poslujem u regiji i istočnoj europi i odnedavno čak u UAE. pa valjda ja znam o čemu pričam, a pričam o tome jer nisam poput vas frustratora primitivan i zadrt da sudim po sebi nego shvaćam da postoje i drugačije sudbine od moje.
konstantno pljujete po ovoj državi koja vas je postavila na noge, mrzite sve hrvatsko, mrzite stoga i činovnike i ostale zaposlene o trošku države, a pritom se ne pitate čime ste vi to zadužili ovu zemlju? e vidiš, ja puno radim, puno doniram, uredno plaćam poreze jer koristim ceste, škole i vrtiće i ponosan sam što plaćam poreze. upravo ti i tebi slični ste loši poduzetnici, skloni uništavanju života svojih radnika. moji radnici već su dobili božićnicu, a uskoro slijedi i trinaesta plaća. ali, ja ne vozim s-klasu nego nešto puno ljepše, brže i najvažnije – jeftinije. ja nisam u kreditima do guše zbog precjenjivanja svojih sposobnosti. pokrivam se koliko je deka dugačka. a tako ne rade naši poduzetnici. puna su nam usta poduzetnika, a ja i dalje čekam da nas izvuku iz krize jer neće nas država izvući iz krize. to nije njen posao.

...povijest se ponavlja...



'Poslodavcu' koji ne isplati plaću ili ne plati dobavljača u hr se neće ništa desiti! Neka proba nešto slično u Kanadi?

I u Kanadi ima poslodavaca koji ne isplacuju placu.

[/quote]

Cekaj, ti to stvarno usporedjujes Hrvatsku i Kanadu ? Da li ti znas kolike su cijene hrane u Hrvatskoj ? Svake godine rastu cijene goriva, struje i plina jer nasi politicari usporedjuju cijene istih sa onima u EU. Znaci troskovi isti ko u npr. Njemackoj (osim stanarine, ali i to ce uskoro), a placa… ako imas 500 eura onda si sretan (naravno, govorim o REALNOM sektoru, ne o drzavnim firmama, administraciji gdje da bi dobio posao moras imati debelu vezu).
Kako onda ljudi ne bi imali negativan stav prema “poduzetnicima”. Radnicima naravno da placa nije nikad dovoljno visoka, ali da omogucuje normalan zivot puno bi se toga promijenilo u percepciji poduzetnistva i zivota u Hrv opcenito.

pustimo sad kanadu, ionako bih radije ovdje jeo blato i travu nego išao tamo…poanta je da biti poduzetnik podrazumijeva i vraćanje “duga” zajednici, a ne kupnju bmw serije 5 u prvoj godini poslovanja, preseravanje pred radnicima i slično…biti poduzetnik je časno, a kod nas mnogi to zlorabe i muče radnike, viču na njih, prijete im i slično.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close