Krajem srpnja javni dug 255,6 milijardi kuna, 78 posto BDP-a

Naslovnica Forum Komentari članaka Krajem srpnja javni dug 255,6 milijardi kuna, 78 posto BDP-a

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

od-danas-mozete-provjeriti-kome-sve-ide-novac-iz-drzavnog-proracuna

http://www.poslovni.hr/forum/tema/od-danas-mozete-provjeriti-kome-sve-ide-novac-iz-drzavnog-proracuna-33405

To je bilo u srpnju , dug je bio – 255.600.000.000,00.

Danas je već 280.000.000.000,00.

Kukuriku SDP+HNS majstori iz Milanovićeve vlade uspjeli su samo u 2014. potrošiti 21.000.000.000,00 više nego smo mi zaradili i nitko nije završio u Remetincu.

Institucije sistema još uvijek love Kokošare , koji u blagajni imaju par kuna viška ?

.

pa nek hdz i sdp uzmu kredit i nek vracaju vanjski dug ja ga nisma napravio nit cu ga vracati ima ih dosta pa neka im praunuci vracaju taj dug koji su samo stvorili zasto bi ja kao stanovnik rh trbaop vracati pa to je cisti kriminal

pa nek hdz i sdp uzmu kredit i nek vracaju vanjski dug ja ga nisma napravio nit cu ga vracati ima ih dosta pa neka im praunuci vracaju taj dug koji su samo stvorili zasto bi ja kao stanovnik rh trbaop vracati pa to je cisti kriminal

Teoretski si u pravu , kredite bi trebali vračati oni političari koji su te kredite i dizali , a dižu ih i dalje.

A u stvari ćemo sve morati mi vratiti iz poreza , ukoliko ne odemo u Canadu ili Australiju , što dalje od ovih političari koji nam Hrvatsku upropaštavaju.

.

ministarstva-na-sluzbena-putovanja-trose-vise-od-80-milijuna
Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture – 3 milijuna kuna

Milanović od početka mandata na službena putovanja potrošio više od 2 milijuna kuna

Ministarstvo unutarnjih poslova – 21 milijun kuna

Ministarstvo financija – 13,3 milijuna kuna
Ministarstvo obrane – 12,8 milijuna kuna
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova – 8,1 milijuna kuna
Ministarstvo poljoprivrede – 6,2 milijuna kuna
Ministarstvo gospodarstva – 2,3 milijuna kuna
Ministarstvo kulture – 2,1 milijuna kuna
Ministarstvo pravosuđa – 2 milijuna kuna
Ministarstvo zaštite okoliša i prirode – 2 milijuna kuna
Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja – 1 milijun kuna
Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava – 1 milijun kuna
Ministarstvo poduzetništva i obrta – 900.000,00kuna
Ministarstvo socijalne politike i mladih – 800.000,00 kuna
Ministarstvo branitelja – 350.000,00 kuna

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ministarstva-na-sluzbena-putovanja-trose-vise-od-80-milijuna-kuna-godisnje/785495.aspx

.


ministarstva-na-sluzbena-putovanja-trose-vise-od-80-milijuna

Ono što ja zamjeram medijima je što stavljaju ovakve vijesti u kontekst jednake važnosti. Ili ne znam, neki dan, predsjednički izbori koštaju 8 miliona. Time se jako odvraća pažnja sa bitnijih stvari. Ljudima zbog toga izgleda isto milion godišnje i milion dnevno.

Dnevne vijesti bi trebale biti:

Na današnji dan je država potrošila 0.22 miliona na službena putovanja, 0.02 miliona na održavanje izbora. Pri tome je vlada obećala prebaciti iz svog ureda u ured predsjednika 0.0027 miliona. Isto tako je potrošila dodatnih 30 miliona kamata za naš dug.

Sa tim da sa 0.02 dobivamo demokraciju a sa 30 dobivamo mogućnost da privremeno trošimo više nego što zarađujemo.

Ništa nije problem kao što je dug. Ne vidim kako je ok zaboravit na to samo zato što je to “stara” vijest. Kao da ne znam, krvariš iz arterije i pri tom se žališ na posjekotinu prsta ili uboda komaraca, samo zato jer je krvarenje arterije stara vijest. I tako svaki dan. I onda kad neko konačno i podsjeti na problem, dođe netko drugi i stavi opet komentar o komarcu.

New Report

Close