Objavila na Facebooku kako će peći kolače za prodaju, a onda su joj došli inspektori

Naslovnica Forum Komentari članaka Objavila na Facebooku kako će peći kolače za prodaju, a onda su joj došli inspektori

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

ništa se ne smije raditi bez registracije, a bez registracije se okreću miljarde. i sve je to jadna sirotinja. u splitu su se i stanovi kupovali od repeticija na crno. meni je ipak žao ove žene. jer, umjesto da se riješe oni koji tako zgrću poprilične sume, a itekako ih ima, rade se cirkusi ovakvog tipa. ipak, ubuduće neka misli što objavljuje na fejsu, to vide i drugi… a svakako da registriranima nije baš veselo dobijati ovrhe, a neregistrirani kroz to vrime rade što ih je volja.

nadovezat cu se na ovaj komentar,da dok nasi privatni obrtnici sa nama radnicima rade sto god zele,dok radimo vise od dopustenog,nikakvih prava ni slobodnih dana,u losim uvijetima,nitko nas ne pita dali mi to zelimo,bitno je ako je kakva reklamica odma pretres,pa evo ja inspekcije nisam vidila uhaaaa,ko zna kada,a imali bi posla,ali eto nas sljakere tko sta pita suti i radi,

a zašto vi snježana ne osnujete svoju tvrtku (to možete za 10,00 kn) i ne počnete raditi za sebe. kad meni gazda nije valjao, osnovala sam firmu i radim već deset godina za sebe. i da znate, to je skroz lako voditi firmu i to može baš svatko. samo se treba ustati u 5 i puno raditi.

@nmagazin Nije to baš tako, mislim da to i sami znate. Nije problem otvoriti za 10,00 kn, problem je što dalje kad se otvori.

Da, naravno da je problem, ali isto tako nije lijepo ni pljuvati po obrtnicima koji su trenutno u najgoroj mogućoj situaciji. Prava nemaju nikakva, a obaveze su sve veće i veće.

Znate li da obrtniku, ukoliko blokiraju poslovni račun (npr u četvrtak) i čak ako i ima novaca pa već slijedeći dan plati dugovanje, biti će najvjerojatnije blokiran do ponedjeljka ili utorka.

A blokada obrtnika znači apsolutna blokada na sve, i privatni račun, i kreditne kartice i štednja… apsolutno sve.

Znate li da obrtnik nema pravo na jednu trećinu zaštićenu od ovrhe, ukoliko je blokiran, od bilo koga, njemu se skida apsolutno sve, gubi sva prava na život.

Tako da lako je osuđivati, ali otvorite obrt pa pokušajte…

P.S. Naravno da ima šljama i kod privatnika i kod radnika, ali taj šljam je u manjini.

… četiri inspektora Carinskog ureda…

…nije stigla ni zagrijati pećnicu, a inspektori su zakucali na vrata…

…svih mojih četvero djece od straha su počeli plakati…

…Imam običnu pećnicu u štednjaku, a i ona je pokvarena”, tvrdi…

Tu se radi o nastavku uništavanja Hrvatskog gospodarstva.
Nikom se u Hrvatskoj ne isplati raditi jer su vladajući gospodastvu nametnuli 572 poreza , najveća na svijetu.
Neke poreze su uveli čak i retoaktivno.
Da se u Hrvatskoj isplati raditi bilo bi investitora domaćih i stranih.
Čak su uveli poreze i na branje šparoga , gljiva , kestena i drugih biljaka koje su Hrvati bezporezno brali od stoljeća sedmog.
U čemu je problem ?
Problem je u tome što su vladajući zaposlili u državne službe 50 % previše ljudi koji očekuju plaću svaki mjesec.
Zbog toga vladajući svakodnevno izmišljaju nove i nove poreze i jačaju represivni aparat.

.

New Report

Close