HNB: U 2014. godini recesija će biti još gora od predviđene

Naslovnica Forum Komentari članaka HNB: U 2014. godini recesija će biti još gora od predviđene

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da, nije više moguće ni financirati porezima i ostalim nametima niti kreditirati ovakav standard države.


Da, nije više moguće ni financirati porezima i ostalim nametima niti kreditirati ovakav standard države.

Mislis financirati javni sektor veci od Kine? Da, to svakako. Standard usluga je sramotan, sto se toga tice.

Meni se cini da je tu i recesija slij godine.

Odlične vijesti. Na dobrom smo putu. Dobri koraci su poduzeti i sad samo čekamo rezultate ilitiga žetvu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Stalno nas bombardiraju podacima kako je pao broj nezaposlenih. Mene zanima točan broj ljudi koji sui skinuti sa popisa nezaposlenih i to :
a.) ukupan broj izbrisanih u ovoj godini
b.) od toga toga zaposleno u Hrvatskoj
pa ćete odmah uočiti “u kom se grmu nalazi zec”.


Stalno nas bombardiraju podacima kako je pao broj nezaposlenih. Mene zanima točan broj ljudi koji sui skinuti sa popisa nezaposlenih i to :
a.) ukupan broj izbrisanih u ovoj godini
b.) od toga toga zaposleno u Hrvatskoj
pa ćete odmah uočiti "u kom se grmu nalazi zec".

Da, burza je promijenila metodu javljanja i brise ljude sve brze, koji se naravno uopce nisu zaposlili.

Mnogo je ljudi izbrisano, ali jos ih mnogo vise uopce ni nije na burzi. U tom smislu, realna nezap je svakako porasla, a ne pala.

U trendu stalnog pada ekonomije, ocekivati je sve vecu nezap, a ne manju.

Taj HNB bi trebalo pročešljati kao i HGK i potom svesti na razinu obične agencije. Hrpa uhljeba s vezama na kubik.

A propos njihovih prognoza, na pitanje kakav će biti očekivani izvještaj DSZa o BDPu za 3Q/2014 bolje je gledati Crobex tri do šest mjeseci unazad npr iz 5/2014 i doći ćemo na isti ili bolji zaključak.

Samo za podsjetnik:
http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/47949/HNB-u-svjetskom-vrhu-po-broju-zaposlenih.html

Može li mi netko ukazati gdje mogu pratiti broj zaposlenih i donekle njihovu strukturu.
Povremeno se objavljuju podaci o zaposlenima i tada se mogu pronaći i podaci o broju zaposlenih u privredi, državnoj upravi i u poljoprivredi. Ako netko ima taj podatak ili postoji mjesto gdje ga mogu pronaći, molio bi da mi javi.

Hrvati su neuki i nesposobni.


Može li mi netko ukazati gdje mogu pratiti broj zaposlenih i donekle njihovu strukturu.
Povremeno se objavljuju podaci o zaposlenima i tada se mogu pronaći i podaci o broju zaposlenih u privredi, državnoj upravi i u poljoprivredi. Ako netko ima taj podatak ili postoji mjesto gdje ga mogu pronaći, molio bi da mi javi.

DZS ti ima mjesecne bulletine, a i imaju bazu podataka, doduse nije ensto, ali moze se naci nesto.

HZZ isto ima neke podatke, na mjesecnoj razini.

New Report

Close