Škotska odbacila neovisnost i izabrala ostanak u Ujedinjenom Kraljevstvu

Naslovnica Forum Komentari članaka Škotska odbacila neovisnost i izabrala ostanak u Ujedinjenom Kraljevstvu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Usrali se.

.

Suknjicama se ne može izborit nezavisnost.

Nisam nigdje vidio da neki od političara ili medija kažu kako je ovo uludo utrošen novac, jer očito da referendum nije bio potreban.

To samo kod nas mediji/političari uvjeravaju narod da je referendum nepotreban trošak/projekt.


Nisam nigdje vidio da neki od političara ili medija kažu kako je ovo uludo utrošen novac, jer očito da referendum nije bio potreban.

To samo kod nas mediji/političari uvjeravaju narod da je referendum nepotreban trošak/projekt.

Samo što oni na referendum stavljaju nezavisnost, a mi definiciju braka koja već negdje piše i zapošljavanje čistačica u privatne firme. Uostalom, oni su samim provođenjem referenduma izborili dodatna prava unutar UK-a.

Buy When There's Blood In The Streets

Kakva je tvoja poruka deveen?

1. Budući da su judi u Škotskoj referendumom odlučili da ne žele promjene to bi se moglo protumačiti kako je u Škotskoj referendum bio “nepotreban”
2. Budući da su ljudi u RH referendumom odlučili da žele promjene (kod pitanja o braku, Vukovaru i radu) to govori da je referendum bio “potreban”.

Sve u svemu, ako narod odluči da želi referendum, bez obzira o konačnom ishodu, referndum je potrebno održati. Tako je i za gore navedene točke 1. i 2. REFERENDUM POTREBNO ODRŽATI.

Jedino udbaši, pobornici totalitarnih i sličnih režima, kao i naši novinari uvjeravaju narod da dobro treba promisliti o mogućnosti održavanja referenduma. Referendum je OSNOVNO

DEMOKRATSKO sredstvo svakog naroda pa i Hrvatskog. Sve ostalo su derivacije demokracije.

Moja poruka je da se bavimo glupostima, i to nas još fino košta. Kod nas se referendumska pitanja svode na interesne skupine koje guraju svoje ciljeve kao nešto od životne važnosti. Škoti organiziraju referendum da nešto promjene, a mi da sve ostane isto.

Dakle nije problem u referendumu, već u narodu, ali tako nam je sa svime. Evo npr. ja nemam problema sa tvojim stajalištem, ali kad u raspravi koristiš “udbaši” 25 godina nakon raspada Jugoslavije, onda mi to nešto govori.

Buy When There's Blood In The Streets

oni koji su ubili princezu dijanu spremni su bez problema lažirati i rezultate referenduma. lagali su i da sadam koristi kemijsko oružje kako bi nato napao irak.
njima čija je vojska na blaiburgu isporučila hrvate partzanskim jedinicama.

Pa i William Wallace slavni junak koji se borio za samostalnost Škotske …..BIO JE VELŠANIN
Mogu zamisliti kako im se Irci rugaju …… mi puškom a vi ne možete ni olovkom

DAJ PET !!!


Pa i William Wallace slavni junak koji se borio za samostalnost Škotske …..BIO JE VELŠANIN
Mogu zamisliti kako im se Irci rugaju …… mi puškom a vi ne možete ni olovkom

Irska je drukcija prica, u drukcije vrijeme. Osim toga, Skotska je sama trazila ulaz u UK.

Skoti uzivaju odlicna prava, potpuno priznanje kao narod, imaju i parlament, premijera itd. cak i drukciji obrazovni sustav i pravni sustav djelomicno.

Istovremeno, uzivaju povoljnosti jedne od najlikvidnijih valuta, nisku cijenu zaduzivanja i stabilnost koju nosi pripadnost jednoj od par najvecih ekonomija.

Na koncu price, ljudima je vazna i ta stabilnost koja je tu, prema nesigurnosti koju nosi odlazak, iako podrzavam pravo da narod odluci.


oni koji su ubili princezu dijanu spremni su bez problema lažirati i rezultate referenduma. lagali su i da sadam koristi kemijsko oružje kako bi nato napao irak.
njima čija je vojska na blaiburgu isporučila hrvate partzanskim jedinicama.

Nikakvog laziranja nije bilo. Rezulatati su u skladu sa manje vise svim zadnjim anketama, unutar mozda 2%.

Skotska bi i kao samostalna drzava bila razmjerno bogata, ali tranzicijski period bi bio rizican, i uz bijeg firmi itd. moglo bi se dogoditi da im bude losije nego sada.

New Report

Close