Više od 7.900 poduzetnika ne isplaćuje plaće svojim radnicima

Naslovnica Forum Komentari članaka Više od 7.900 poduzetnika ne isplaćuje plaće svojim radnicima

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

i dal je to normalno radiš a ništa ne dobiješ i nikome ništa pa gdje je tu država gdje su ti političari koju su se kleli da će ispraviti krivu savu uh.

pa kakva je to porezna i drzava ,zamilite oni popisuju ko neplaca pa strpajte ih u zatvor , nemogu vise raditi tocka , je,bote posis, mi znamo ko neplaca netrba neam cinovnici koji su do jucer travu pasli da nam pisu ,katastrofa, e su kazne za neplatise zasto drzva krsi zakon ?????????????????

sram neka ih bude. Stavite ih na listu srama neka se crvene. Genijalno.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Takvima u kontrolu a manje nama koji isplaćujemo plaće i poreze.

Bacio sam pogled na listu i velikim se djelom radi o firmama koje se bore za opsatnak, a kad drzava uzme svoje za place im i ne ostane…

Radi se o klasicnoj agoniji i neprihvacanju okrutne stvarnosti…

Trebali su vec kleknuti i prebaciti ljude na grbu socijale, pa bi mozda u vladi razmislili o svojoj politici razaranja male privrede presisavanjem za goscenje vlastitih .uzica…

Ima i nesto sljama, ali u manjem broju…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]


sram neka ih bude. Stavite ih na listu srama neka se crvene. Genijalno.

Frankie , evo već se srame i crvene političari koji su poreznom torturom ubili svaku želju za investiranje u Hrvatsku.

Hrvatska-142-od-144-zemlje-svijeta

poreznom-torturom-ubili-svaku-zelju-za-investicijama-i-radom

Porezna tortura koja ne samo da tjera investitore već i radnike posve demotivira za rad.
Hrvatska je, gledano prema efektu kojeg ukupna porezna politika ima na nečiju želju da ovdje uloži novac te na nečiju želju za radom, 142. od 144 zemlje!

Daleko smo mi od Europe: Hrvati imaju male plaće i prevelike poreze

Evo s koliko novca mjesečno hrvatski radnici uzdržavaju državu:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-142-od-144-zemlje-svijeta-poreznom-torturom-ubili-svaku-zelju-za-investicijama-i-radom/771407.aspx

.

jedini radnik kojem moja vlastita firma kasni za plaću sam ja sama, a dok sdp nije napravio 1001 svinjariju nisam kasnila nikome ništa čak ni posmrtnu pripomoć uplatiti. iza mene je deset godina rada. država mi nije dala ništa, a ja njoj znanstveni doprinos i uplatu pdva u kojem sve ove godine nisam ni morala biti. fala bogu da sam izašla iz sustavapdva. na kašnjenje plaćam masne kamate. evo tko su stvarni lopovi u republici hrvatskoj: http://www.xvii-online.org/p/lopovi-u-republici-hrvatskoj.html, pišite malo o tome, a ne kao nekidan kada ste preko ovog portala pokušavali propagirati rad na crno i kada sam tražila da članak uklonite.


Bacio sam pogled na listu i velikim se djelom radi o firmama koje se bore za opsatnak, a kad drzava uzme svoje za place im i ne ostane…

Radi se o klasicnoj agoniji i neprihvacanju okrutne stvarnosti…

Trebali su vec kleknuti i prebaciti ljude na grbu socijale, pa bi mozda u vladi razmislili o svojoj politici razaranja male privrede presisavanjem za goscenje vlastitih .uzica…

Ima i nesto sljama, ali u manjem broju…

Ako vlasnici sebi ne isplaćuju plaću i tako se bore i čekaju bolja vremena, to je njihov izbor i zbog toga ne trebaju ici na nikakve liste srema.

Ako ne isplacuju radnicima jer im je teska situacija ovo/ono – neka zatvore. Prvo – ne možeš ljudima ne isplaćivati plaću, to je suludo i za to se ne treba ici na nikakve liste vec u zatvaranje po hitnom postpupku.

Drugo, ne mozes ne isplatom place konkurirati onim tvrtkama koje sve obaveze redovno placaju jer si i njima nelojalna konkurencija i njih odvlacis za sobom na dno.

Jbg ne mora i ne treba svatko biti poduzetnik.

Daleko od toga da država treba uvesti reda u svoje redove, pogotovo u segmentima gdje oni duguju poduzetnicima više mjeseci, a od njih potražuju sve u roku odmah. Takve stvari su nedopustive i treba odgovorne ljude na pozicijama u državnim firmama i agencijama koji to rade isto stavljati na stupove srama.

No opet, ako nemas za isplatiti place 2-3 mjeseca, game over. Zatvori i zivot ide dalje, nigje ne pise da ti moras biti gazda. A ne ljudima mjesecima i mjesecima ne isplacivati place, to je nedopustivo.

Mister, slazem se s tobom, medutim misljenja sam da drzava nemoze imati prioritet u naplati ispred onog tko je za taj novac radio…

Ako nesto ostane nakon sto se namire radnici, tek tada se drzava moze ukljuciti u hranidbeni lanac…

Nuzno je i nadam se da ce neka od stranaka u svoj program ukljuciti da se sto prije odredi nuzni iznos prihoda ispod kojih poduzetnik za drzavu ne postoji kao obveznik nikakvih poreza i davanja jer u protivnom od radnika koji bi razumnim opterecenjem mogli samostalno egzistirati i ne biti na teret proracuna, stvaraju svaki dan sve veci broj socijalnih slucajeva koji u konacnici kostaju znatno vise nego sto je pozitivan efekt kratkorocno naplativih raznih daca…

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

New Report

Close