‘Sve više hrvatskih tvrtki ulaže u obrazovanje svojih zaposlenika’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Sve više hrvatskih tvrtki ulaže u obrazovanje svojih zaposlenika’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

a koje su to tvrtke koje obrazuju svoje djelatnike?
I koje su to pozicije?

Moja skromna iskustva pokazuju da je to – bacanje novaca, jednostavno iz
više razloga.

Imala sam priliku u nekoliko navrata ponuditi talentiranim djelatnicima sa završenom SSS da upišu fakultete, uglavnom Ekonomski, zatim smo platili
nekoliko doškolovanja , prekvalifikacije i slično…
Rezultat toga bio slijedeći:
– mladi djelatnici do 24 godine, koji se žele doškolovati, sve živo naobećavaju,
poslodavac im plati školarimu, omogući pomalo godišnjeg za polaganje i učenje ispita…a onda – se tu umiješaju PRIVATNE I OSOBNE PRILIKE djelatnika..
Dio njih se oženi / ili uda i izgubi motivaciju, dio njih ostane u drugom stanju, pa izgubi motivaciju… njih njih uspješno doškolovanje privede kraju i primjenjuje ga.

Najveći i najbolji rezultati pokazali su se kod skupine iznad 40 g- 45 godina starosti. Taj dio zaposenika, već ima riješeno stmabeno -materijalno,
i obiteljsko pitanje i spreman je za odricanje i napredovanje..

Ovo – ispod 25 godine , više niti u ludilo ne bih poticala za studij…
Bacili smo novac , jer ugovor nije sadržavao obvezujuću stavku povrata novaca,
u slučaju prekida, već je bio NAGRADA – za ostvarene rezultate rada…
I bolje tako…
Nakon, što ih pripremite za deficitarno radno mjesto- u pravilu će Vam otići….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

a koje su to tvrtke koje obrazuju svoje djelatnike?
I koje su to pozicije?

Nisi hvatio , ne obrazuju , već obrezuju sve više svojih zaposlenika.

.


a koje su to tvrtke koje obrazuju svoje djelatnike?
I koje su to pozicije?

I ja se to pitam. Hrvatske tvrtke, vecinom, vlro malo ili nista ne ulazu u djelatnike. Svi bi gotovog covjeka za nista.

Pogledajte samo npr neke oglase za posao. Kad izlistaju sto sve trebate znati i moci, zavrti vam se u glavi. 1000 + 101 stvar, iskustvo u svemu, a sve to za 5k kn ili tako nesto, tako da firma ni sekunde ne ulozi u vas osim gole place i to je to.

Za neke oglase, vani ni za 10x tog novca ne bi nasli nekoga tko je “katica za sve”.

Malo je reci, potpuno nerealno. Cast iznimkama.

New Report

Close