Varga: Unatoč gubicima zdravstveni sustav je stabilan

Naslovnica Forum Komentari članaka Varga: Unatoč gubicima zdravstveni sustav je stabilan

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Dali “stabilnosti” zdravstvenog sustava pridonosi i činjenica da Ministarstvo zdravstva izdaje suglasnosti na neoporezivu prodaju “prava na obavljanje ljekarničke djelatnosti – tzv. licenci”koja prava su prodavatelji stekli nenaplatno, a pojedinačna cijena tih prava često prelazi iznos viši od jedan milijun eura.

Stabilan je kad se samo gomilaju dugovi i odgada rjesenje, ali ako ste bolesni i nesto trebate, onda vidite kolko se ceka i kakva je situacija, i da je sve gora i gora.

Problem zdravstva je i ekonomski, s ovakvim stanjem, i padajucim brojem radnika i placa, tesko se moze ocekivati savrsenstvo.

Zdravstveni sustav nije stabilan dok god svoje dugove ne rješavaju na vrijeme

.


Zdravstveni sustav nije stabilan dok god svoje dugove ne rješavaju na vrijeme

Kolega Pero, potpuno se slazem. Ali u Hrvatskoj to jednostavno nije moguce. Mozemo li reci isto za penzije itd? Ni to nije stabilno… dugovi se gomilaju i prebacuju dalje.

Npr za mene bi stabilni penzioni sustav implicirao cisto financiranje iz doprinosa. Toga mi nemamo uopce.

No s rapidnim padom populacije i iseljavanjem, uz nikakav rast produktivnosti i ekonomiju koja ide 0-1%, sve ce jasno implodirati.

Problem zdravstva je i ekonomski, s ovakvim stanjem, i padajucim brojem radnika i placa, tesko se moze ocekivati savrsenstvo.

Ne trkeljaj, to na sindikalnim sastancima prodavaj. Da sam apsolutno sve zdravstvene probleme u zivotu rjesavao kod privatnika, potrosio bih manje nego sto sam platio zdravstveno osiguranje. A da ne govorimo o oportunitetnom trosku kapitala. Kvalitetu usluge je apsurdno usporedjivat…


Problem zdravstva je i ekonomski, s ovakvim stanjem, i padajucim brojem radnika i placa, tesko se moze ocekivati savrsenstvo.

Ne trkeljaj, to na sindikalnim sastancima prodavaj. Da sam apsolutno sve zdravstvene probleme u zivotu rjesavao kod privatnika, potrosio bih manje nego sto sam platio zdravstveno osiguranje. A da ne govorimo o oportunitetnom trosku kapitala. Kvalitetu usluge je apsurdno usporedjivat…
[/quote]

Kakvim sindikalnim sastancima? O cemu ti pricas? Gdje sam ja usporedivao privatno osiguranje uopce s icime?

Jasno je da je taj sustav neefikasan, kao i svi javni sustavi ovdje, no zelim reci da ako potrosnja usluga raste, a broj uplatitelja pada, pogotovo kako ide s ovako slabom ekonomijom, sustav dodatno tone.

Kao sto znas, kod nas ne mozes izici iz tog sustava nikako-to se svodi na placanje hzzoa, i dodatno jos privatnog jer se ne moze doci an red itd. Sve skupa, jako skupo.

Ne znam za bolnički sustav – sli , opskrba lijekovima je stabilna.
Lijekova ima dovoljno, i previše, cijene su snižene na teret HZZO-a.

Na žalost, zbog niske usluge rada sa lijekovima prema HZZO-u tj. na recepte,
ljekarnici – ne mogu nikako spustiti svoje propisane marže na cijene lijekova
um ručnoj prodaji – unatoč popustima od dobavljača. Jednostavno- nije dovoljno
novaca za sve troškove……i dobro je ako je ljekarna – na nuli / nije minus/.

Benčić -.jur ….koju lokaciju si htio…- a nisi dobio suglasnot od Ministarstva ???
Zadovolji se s time što imaš i radi …..

/ Ti bi sad to platio…a drugi prije tebe nije morao….fakat si pošten…/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

mimai@

Cijenjena gospođo, teško je voditi prepiskom s registar blagajnom, naime ja ne prodajem, a sva sreća da niti ne kupujem.

Izbjegavaš odgovor na pitanje: …..Što te sad smetaju stečena – i PRODANA prava od koncesija….i zašto misliš da stečena / prodana / prava nisu
plaćena …ulaganjem npr…. ?

pa što ti nisi uložio prije 20 godina u stjecanje licence / tj. Prava na obavljanje ljekarničke djelatnosti , KAD NITKO nije htio….nego si sad ljubomoran, kad je mrežni plan zatvoren …..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Izbjegavaš odgovor na pitanje: …..Što te sad smetaju stečena – i PRODANA prava od koncesija….i zašto misliš da stečena / prodana / prava nisu
plaćena …ulaganjem npr…. ?

pa što ti nisi uložio prije 20 godina u stjecanje licence / tj. Prava na obavljanje ljekarničke djelatnosti , KAD NITKO nije htio….nego si sad ljubomoran, kad je mrežni plan zatvoren …..?


Cijenjena gospođo, prvo trebate naučiti razlikovati koncesiju od odobrenja za obavljanje ljekarničke djelatnosti, jer to vjerujte nije nisu samo pravne kategorije, a ukoliko ste uložili samo jednu kunu u pravo na odobrenje ljekarničke djelatnosti onda ste korumpirali onog kome ste tu kunu dali.

Jeste li Vi svi danas popiz-dili …?…šta je ovo ….kakve su to provokacije…

Ne interesira me Vaše pravo….ako mi treba i ako nešto ne razumijem…platim…
stručne ljude koji se zovu odvjetnici…šta ste se toliko zalijepili
za budalaštine oko koncesija , i prava na odobrenje ljekarničke djelatnosti…?
Naravno, da to nije isto…kakve to ima veze danas sa ustrojem ljekarničke mreže??

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close