Grčić: Oporezivanje štednje od iduće godine

Naslovnica Forum Komentari članaka Grčić: Oporezivanje štednje od iduće godine

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

bravo Grčiću!!Za razliku od Slavka koji bi nam maznio štednju šta je i logično,da nam pare trebaju nebi ih na banci držali,ti ćeš nam ih lagahno oporezovat sa jadnih 12%.Pozdravi sve u Eu-komisiji,sve najbolje vam želim kako i vi meni!!

Pa ovaj ekonomski mag,financijski guru te ajatolah razvoja i EU fondova je na stednju ekonomskog fakulteta u Splitu platio porez na budale u 100%tnom iznosu,a radi se o cifri od 5,5 miljona kuna na Credo banci pa mu je 12% pichkin dim.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Naravno da će svako normalan povući novce iz banaka i da će primjeniti dobru staru metodu “čarapa”! Pa vi dragi moji samo lupajte po nama…jedino vas j..e što uskoro nećete imati po kome lupati!

Bez izuzataka veli. Hm, baš si razmišljam kako će svi oni koji su dali depozit na kredit, koji se inače ministre tretira kao oročena štednja, biti nagrađeni.
Pozdrav

Vi ste čudni……Malena promidžba pametnih fondova..i EVO NOVACA, NA BURZI!
Sad ništa ne znate reklamirati ????

Pa, kako ne vidite da će se barem dio kolača naći na burzi…jeste spremni,
informirati neuke investitore kud će s novcem???
Oni sa svojim depozitima nisu patili, gutali gorčinu 5 gladnih godina..i
pili apaurine gledajući CROBEX..!

Sad neate novce za marketing, malo ih uputiti u stanje stvari..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ne slušajte miami , ona je glavna pušioničarka na burzi !

Na tu lovu na štednji ljudi su već nekoliko puta platili stotinjak vrsta poreza , i u tvrki i osobno.

I sada bi gramzljivi htjeli još uzeti 12 %.

Samo dok najavljuju taj porez ljudi su iz banaka izvukli 2 miliarde.

Moguće je da će tim porezom uništiti i banke.

.

Pa normalno da ce izvuc pare iz banke.Ja cim sam cuo ove mjere nove pravednosti sve povukao i stavio pod kamen. Takodjer porez na nekretnine neka uvedu sutra hebe mi se,samo sam na porez na promet nekretnina platio preko 150 tisuca kuna u zadnje dvije godine i sad jos moram nekih 62 tisuce platit. Kad uvedu porez platit necu ni lipe vise jer cu od nekretnina kupit eventualno kutiju sibica ili upaljac ako u medjuvremenu ne prestanem pusit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Usričit ćeš se sa porezom moj Grčiću bar kad sam ja u pitanju.Imam solidnu ušteđevinu koju iz linosti držim a vista i imam cijelih 0,1% kamata na kune i devize. 02.01.2015 podižem štednju i selim je u FINA trezor gdje je u svakom slučaju sigurnija jer svako malo puhne neka banka. Ekonomska matematika kaže da je 12% od nule nula.E pa ti razvoj potiči stranim kreditima koji su nakon rejtinga u smeću jako povoljni. To je stvar higijene jer nesposobnu vladu koja samo zna uzimati a nije sposobna ništa stvoriti ne treba pomagati. Pa i ako to malo košta ( cijena FINA trezora).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Moguće je da će tim porezom uništiti i banke.

Pero, ovom rečenicom si se stvarno osramotio. Podjednake štetočine su i nesposobna Vlada i banke. Banke masno zarađuju okrečući vašu lovu a vama daju mizeriju od kamata. Nego Grčiću, kada ćeš ukinuti porez na dividendu i na taj način stimulirati ulaganje u realni sektor?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ništa.
Počinjem štedjeti.

Novac u čarapu, trošiti ću samo na hranu i vodu i to tek toliko da preživim.

Štediti ću za porez na nekretnine.

Kako neću imati dovoljno novaca uzeti ću kredite da im platim taj porez.

Gama.di ne mislim prodavati djedovinu ili iznajmljivati apartman Nijemcima da bi mogao plaćati njihov porez.

Roditelji su si kučicu na moru kupili da bi uživali u mirovini, a ne da se stranci odmaraju u njoj.

Jeli bumo kuruzu i krumpire.

[b]black magic[/b]

@vodoinst ,

nisi u pravu.
Za svaku državu jako je bitan stabilan bankarski sistem.
Sjeti se kako je kihnula banka u Rijeci , ili u Grčkoj ili …….
LP

.

Pero7 ti imaš dvostruke kriterije. Jedne za sebe, druge za ostale…
S tvoje perspektive, najbolje je da se stalno uzima sirotinji, a ti ćeš
badava okretai novce i preprodavati nekretnine ….

Najbolje je da sirotinja plati HDZ-.ovo glumatanje i neracionalno trošenje
novaca….

Napokon porez onima koji imaju previše !

Banke neće propasti – nema teorije. kraj takvih kamata i tolike iskazane
dobiti u 2013. a to što će imati manje depozita….. koga briga…
to je ionako samo slovo na papiru ….što imamamo , mi građani,-od milijarda depozita u bankama ??????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

…Ako Vlada slije 400 MIL KUNA , u jedinice lokalne uprave….mislim,
da če sebi oni najprije – PODIĆI PLAĆE I DODATKE…..

Porez na dohodak u Opčinama i Gradovima je najbitnija stavka, najveći prihod,ži stup poslovanja .

Međutim, primjer općine xy na otoku Ugljanu, u kojem sam pisala- nam govori- da ZAPOSLENICI OPĆINE, imaju između 3-5.000,00 kuna plaće , ALIŽISTO TOLIKO I DODATAKA.

ZNAČI- u sustavu Općina i Gradova – NEMA CENTRALIZIRANOG OBRAČUNA PLAĆA I SVATKO RADI ŠTO HOĆE:

Prijedlog Vladi: COP primjeniti nekako i na isplate OPĆINA I GRADOVA !

Kako ? …Vrlo lako..

Prihodi od poreza na kamatu od štednje ..U S T E G N U T I …Općinama i Gradovima , za iznos plaća. Odnosno- od 01.01.2015. svakog zaposlenika koji
troši državni novac , bez obzira jeli on u Špičkovini donjoj ili
Gradu Zagrebu…..podvrgnuti kontroli trošenja za plaće….tako da plaće
dolaze iz ” Zagreba ” , kak se veli tj. putem COP.-a…..

Iako je kontrola donekle uvedea na način selekcioniranja prijenosa naloga
po POZIVU NA BROJ plaća ….ipak…NIGDJE NE PIŠE DA JE TO PLASĆA
za općinsku tajnicu, kumunalnog redara, pročelnika ili slično…
A trebalo bi …..

VlADA mora zaustaviti neracionalno trošenje novaca …………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami, ne može to tako: jer je u suprotnosti sa EU poveljom o decentralizaciji funkcija JLS. Već sama prva riječ iz kratice COP govori da je to nemoguće.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close