Otvorena prva Ikea u Hrvatskoj

Naslovnica Forum Komentari članaka Otvorena prva Ikea u Hrvatskoj

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Koja tragikomedija… otvara se još jedan u nizu shopping centara gdje će STRANI proizvođači prodavati STRANU robu, a ovi naši komedijaši od političara Grčić, Josipović, Mrak Taritaš izjavljuju da je ovo “važan dan za Hrvatsku”, “dobar znak za ono što svi želimo…” i slične gluposti i idiotarije…

Je li ijedan od ovih b_udalaša ikada otvorio neku tvornicu ili makar kakvu radionicu s nekim strojem gdje se nešto proizvodi? Normalno da nije, kad je njihova politika takva da se bilo kakva proizvodnja destimulira.
Posljedica otvaranja ove IKEE bit će ta da će propasti par tisuća malih obrtnika i firmi koje se bave izradom namještaja, jer je teško konkurirati robi koju negdje u JI Aziji proizvode djeca i radna snaga koja radi za dolar do dva po danu.

Strasno, uzas, bit ce jeftinijeg a kvalitetnijeg stranog namjestaja.

fantom, ljudi kao ti (koji se vesele propasti firmi u kojima su zaposleni ljudi koji svojim radom hrane obitelj) su sramota za ovu zemlju – uglavnom su to ljudi koji ovu zemlju niti ne vole (jugosloveni, oficirska djeca, razne prodane duše i slični).
A očito je i da nemaš pojma o kvaliteti… to što je namještaj iz Ikee jeftin, rezultat je eksploatacije rada i sirovina iz zemalja trećeg svijeta. Materijali u tom namještaju su niske kvalitete, najjeftiniji okovi i sl. Nema tu puno kvalitete. Dizajn i marketing su ono radi čega ljudi odlaze u IKEA-u. Ono što stvarno tamo nešto vrijedi košta jednako kao i kod drugih.


fantom, ljudi kao ti (koji se vesele propasti firmi u kojima su zaposleni ljudi koji svojim radom hrane obitelj) su sramota za ovu zemlju – uglavnom su to ljudi koji ovu zemlju niti ne vole (jugosloveni, oficirska djeca, razne prodane duše i slični).
A očito je i da nemaš pojma o kvaliteti… to što je namještaj iz Ikee jeftin, rezultat je eksploatacije rada i sirovina iz zemalja trećeg svijeta. Materijali u tom namještaju su niske kvalitete, najjeftiniji okovi i sl. Nema tu puno kvalitete. Dizajn i marketing su ono radi čega ljudi odlaze u IKEA-u. Ono što stvarno tamo nešto vrijedi košta jednako kao i kod drugih.

Te budalastine drobi na svojim boljsevickim okupljanjima. I ja svojim radom hranim svoju obitelj i imam ne samo pravo nego i duznost da kupujem jeftinije.

Možda, u svom filozofije, želite zamisliti da se ta roba made ​​by robovsku radnu snagu, a to je kvaliteta inferiorniji (u odnosu na što?). Ali čak kratko za pretraživanje na internetu otkriva etičku tvrtku, a roba vidio sam u subotu gledao visoku kvalitetu i fer cijeni .
Biste li doista biti viśe udobnije i sretni vratiti u središnjoj kontroli naših prošlih fašističkih i komunističkih predaka, kontrolirajući ono što trošimo, a gdje ćemo ga provesti? Samozvana vođe koji najbolje znaju za neukog i irresonsible proletarijata?
Možda ćete se sjetiti rat ovdje nedavno na tu temu.
Pa! Nitko ne plaća moje račune. Moji sugrađani i ja su vrlo mogli izabrati za nas same, mudro ili na neki drugi način.
Impresioniran sam Ikee i želim im puno sreće u Hrvatskoj.

@kaufman

potpuno se slažem s tobom. pazi ovo, predsjenik države i još hrpa političara dolazi na otvaranje trgovačkog centra???

pa gdje toga ima? DA se otvori visokotehnološko proizvodno ili slično postrojenje koje će zapošljavati 20k ljudi pa dođe predsjednik države, shvatio bih. PA na šta smo spali toga nema nigdje, ovi političari nisu dno dna, već i ispod toga. Užas i katastrofa.

dođoh, vidjeh, otiđoh i ništa ne kupih, ali vidim da pučanstvo voli biti ukalupljeno u sve što netko od stranaca ponudi, pa makar to bilo i kretanje po njegovim zamišljenim strelicama, još samo nedostaju “skeneri” da vide sa koliko novca raspolažete na kojem punktu, da Vam i to na kraju pokupe

New Report

Close