Ministar Lalovac u Pragu o hrvatskim iskustvima u fiskalizaciji

Naslovnica Forum Komentari članaka Ministar Lalovac u Pragu o hrvatskim iskustvima u fiskalizaciji

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Hoće li im iskreno reći da je ta fiskalizacija čista pušiona , da košta miliardu , da uništava gospodarstvo , da stvara sirotinju , da stvara nezaposlene , da je realno ukupni dojam negativan….?

.

sigurno radi edukaciju čeških turista, da obvezno uzmu račun, kad kupuju sladoled djeci, jer bi im u protivnom mogao prisjesti godišnji odmor u zemlji fiskalizacije sitnih računa i velikog milijunskog lopovluka i pljačke pod kodnim imenom PSN

Ovi tolko prodaju pamet da imaju i za izvoz.
Drzava propada, jedan uci cehe financijama, drugi u spanjolskoj prodaje strategiju visokog skolstva, tata ide na predstave sa zenom.
Za to virjeme negdje u Hrvatskoj… covijek se razveselio jer je naso flasu u kontenjeru.

Fiskalizacija je preporodila sektor ugostiteljstva.

Sektor kafića je u godini dana zabilježo dvoznamenkasti rast prihoda (68%), rast zaposlenih (32% – 4100 ljudi), također i rast plaća (8%) i prvi puta u povijesti RH je sektor ostvario dobit i prinos na kapital od 27% što znaći da se prosječno ulaganje u kafić vrati za 4 godine.

Sektor restorana je povećao prihod 48%, broj zaposlenih 19% i prosječnu plaću 6% i izašli su iz prosječnog godišnjeg gubitka od 50.000 kn u dobit od 90.000 kn po restoranu.

Zaključak je samo jedan. Fiskalizacija je preporodila sektor kafića i restorana i to je najbolje što im se moglo dogoditi.

http://www.jutarnji.hr/cijena-neuredene-drzave/1200673/[/url]

Loki

@ loki07,

vidim da si tu laž pročitao u Yutarnjoj laži.
To jednostavno nije istina.
Samo za uvođenje su potrošili miliardu !
A koliko su love samo spiskali poduzetnici (od svoje dobiti) na uvođenje.
I na kraju koliko su PDVa miliardi manje naplatili pametnjakovići ?

.

@Pero7,

Autorica članka je istraćivačica sa Ekonomskog instituta. Piše dosta u raznim publikacijama i inače je poznta da ne štedi Vladu i da vrlo rijetko ima uopće išta dobro reći o Vladi.
Ako ti imaš relevantne podatke iz službenih izvora koji ovo opovrgavaju to onda ovdje napiši (dnevno.hr i index.hr nisu u tom skupu osim ako autori članaka nisu osvjedoćeni stručnjaci).

A ako nemaš onda šuti.

I fiskalna kasa košta negdje oko 1500 kn u deluxxe verziji. Za milijardu kuna se moglo kupiti 650.000 (slovima: šeststotinaipedesetTISUĆA) fiskalnih kasa.
Otprilike svaki 6. građanin RH bi imao jednu.

Loki

loki07,

pišu i vode nam Državu uglavnom oni koji u životu nisu stvorili niti jednu dodanu vrijednost.
Vjerujem da nisi ni ti.
Pišeš…fiskalna kasa…1500kn…
I tebi je to ništa ?
Tih 1500 kn je od dobti , od zarade poduzetnika .
Da bi ostvario dobit od 1500 kn većina poduzenika treba napraviti promet od 100.000 kn.
Robe ili usluga prodati i naplatiti za 100.000kn.
A pola poduzetnika uopće ne ostvaruje dobit već rade s gubitkom.

.

Pero7,

Restorani su ostvarili prosječno 90.000 kn dobiti u 2013. Pa ti vidi.
Tko ima dobit 1500 kn na 100.000 kn prihoda je nesposoban za posao, ja ne zarađujem puno u svojoj firmi ali mi profitna margina nikad nije pala ispod 8%, a ovo je 1,5%.
Uostalom što god radiš minimalna plaća koju nekome (ili sebi) moraš platit je 2800 netto, brutto oko 3500. Svaki mjesec. Godišnje 33.600 kn netto. A ovo je 1500kn – jednom. I to maksimalno.
Bulazniš …. kao i uvijek.

ako nemaš što pametno reći – šuti…

Loki

E moj loki nije tebi puno toga jasno. Neke drzave trebaju sivu ekonomiju da bi narod mogao disat. Evo sve se fiskaliziralo kako kazes vise se zaradjuje,više se ubire,a prihodi drzavne blagajne padaju. Nesto mi tu ne stima. Neka poreznici stisnu jos zesce dogodine nece imat koga stiskat. I Lale sta nosi sandale isa ucit Cehe,a oni 3 svjetlosne godine ispred nas. To mi pari ko da Čita uči Tarzana čitat i pisat. Unaprijed se ispričavam Čiti.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

loki07,

vidim da neznaš i ne razumiješ.
Miliardu je spizdilo samo ministarstvo.
Pišem o dobiti poduzetnika od koje su morali kupiti fiskalizaciju , a ti pišeš o plaći.
A koliko dobiti (ili gubitka) imaju tvrtke najlakše možeš vidjeti ako progooglaš njhove bilance.
Većina tvrtki radi s gubitkom , a oni koji rade s dobiti uglavnom od prometa imaju dobit 0,5 % , 0,7% , 1% ili 1,5%.
A 8 % je prava rijetkost (nadam se da nisi mislio na moju tvrtku ?) .

.

Za ovoga su svi mislili da ne bi mrava zgazija. A vidi ga kako gazi ko buldozer. Predlazem da ga se u iducem sazivu Vlade umjesto ministra financija stavi na poziciju ministra demografije, obitelji,mladih i socijalnu politiku. Covik ima sve predispozicije za tu funkciju. Njezan,empatican,skrusen,blag…

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Za ovoga su svi mislili da ne bi mrava zgazija. A vidi ga kako gazi ko buldozer. Predlazem da ga se u iducem sazivu Vlade umjesto ministra financija stavi na poziciju ministra demografije, obitelji,mladih i socijalnu politiku. Covik ima sve predispozicije za tu funkciju. Njezan,empatican,skrusen,blag…


Zoki je uvijek sebi ostavljao najbolju robu, a ovaj nije ima love za bolju, jer ga s.eba CHF, vidi se da nema čiste račune i dugu ljubav

nebi ni mrava zgazili :

Nije Lalovac jedina javna osoba koja je osumnjičena za nasilje u obitelji

Zoran Milanović ?
Ivo Pukanić ?
nastavi niz ljevičara….

“bivši SDP-ov šef Zoran Milanović tuče suprugu”

.

Pero7, tebi bi trebala jedna rospija, pa da vidiš nasilja..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close