Josipović: Priču oko Sanadera i Ine možemo okarakterizirati samo veleizdajom

Naslovnica Forum Komentari članaka Josipović: Priču oko Sanadera i Ine možemo okarakterizirati samo veleizdajom

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Nisam navikao da mi predsjednik države bude komentator , umjesto kreator .

…začuđujuće da jedan profesor kaznenog prava ratno profiterstvo izjednačuje sa veleizdajom…to je ipak razlika…

…Klasični i najpoznatiji primjeri veleizdaje su:

sudjelovanje u ratu protiv svoje zemlje,
pokušaj nasilnog rušenja svoje vlade,
špijuniranje i odavanje državnih tajni,
predaja tajnih dokumenta
ili odavanje tajni svoje vojske, svojih državnih dužnosnika ili diplomata.
odavanje podataka svoje obavještajne službe neprijateljskoj strani i stranim snagama,
pokušaj ubojstva šefa države

…ali izgeda da ako je u pitanju politička kampanja sve se može kad se hoće…[emo_namigusa]

…da ne pričam,da će Sanader ići sa svojim predstavkama i na međunarodne instance,a zna se kako stoji naše pravosuđe…[emo_zloban]

Pošto se naš predsjednik potužio da nema tona ….. nedavno sam pročita o budućoj predsjednici da je u osnovnoj školi mlatila sve redom ….. dečke naravno
Ivo mi ne izgleda takav baja
Što se tiče INA–e o tom potom

DAJ PET !!!

1. Aktualni stanovnik Pantovšćaka ne želi priznati da su komunistički sinovi pokrali INA-u, MOL je spasio od sigurnog stečaja.
2. Danas hrv. narodu INA više nije problem (već nekopetentna Vlada i osječaj ponosa) a ove njegove nervozne izjave…jer protukandidat je dr. međunard. prava koja je dio međ. struktura, a on postaje mali istrošeni pravnik .

zorzi
Ina je prodana po cijeni koliko su vrijedna naftna polja u Siriji, a to su znali i Mađari i Sanader ali je ipak prodao za sitniš kako bi uzeo veliku proviziju. I sada ti njega braniš da je spasio Inu. Pa ti nisi normalan.

koc
Mol je kupio Ina-u 2003 a naftna polja u Siriji su otkrivena 2004 …… pitanje svih pitanja da li je to koalicijska vlada znala tj. jesu li se informirali kod stručnjaka i inžinjera u Ina-i npr. ŠTO,TKO i ZAŠTO se prodaje …..
INA-i je trebala novu kompetnetnu i stručnu upravu pa ako je nisu mogli nać u HR mogli su raspisati međunarodni natječaj a oni su umisto toga išli tražiti STRATEŠKOG PARTNERA a njihovi nasljednici sad viču UNIŠTAVA MI TVRTKU ….. hebe narod u zdrav mozak …….. pa sad vidi ko je veleizdajnik …
daj malo informiraj se ………

DAJ PET !!!


pa sad vidi ko je veleizdajnik …


onaj koji je osuđen. tu nema dvojbe. a da ih ima još, ima ih, samo su u sjeni.

Predsjednik je malo nervozan jer nije išao u Brazil i zato što se gđa KGK,njegova konkurentica na predsjedničkim izborima, još nije oglasila.No, zhato ga on laprda kao nikad dosad

Večernji list (naslovi i podnaslovi),citiram :

Tajna prodaje INE

Zaposlenici INE prijavili DORHu malverzacije

USKOK istražuje

Istražitelji USKOKa nastoje doći do orginalnog elaborata o vrijednosti nalazišta u Siriji

Jesu li Mađari 2003.imali povlaštene informacije o domaćoj naftnoj kompaniji

Mjerenja provodila mađarska tvrtka

Mol se grčevito borio za INU i dao ponudu od 505 miliona eura za 25% kompanije jer je znao da samo naftna polja u Siriji vrijede 20 miliardi dolara

MOL je znao tajnu o sirijskim poljima kad je ulazio u INU

Ljubo Jurčić: Nisam bio upoznat s otkričem u Siriji, sve sam podatke dobio iz INE

20 miliardi dolara vrijednost naftnih i plinskih polja u Siriji2003.

U vrijeme privatizacije INE predsjednik uprave INE bio je Tomislav Dragičević

Predsjednik Nadzornog odbora INE bio je SDP-ov Slavko Linić

MOL: Znali smo da Sirija skriva potencijal jer smo ondje radili
********************

To je bilo 2003. kada je ININA nafta i plin u Siriji vredila 20 miliardi
dolara ,danas ta nafta vrijedi sto miliardi dolara.

A SDP i HNS su MOLu prodali 25 %INE za siće od 505 miliona.
A Josipović o toj prodaji ni slova.

.

E moj Pero znamo to sve ….najveća tragedija je pošto su dobili taj novac isti su potrošili na vraćanje dugova ,a ostavili su staru upravu koja je nastavili manje više po starom.
Napiskarali su nekakve programe za rafinerije a MOL-u to nije bilo u interesu a po ugovoru mogli su ih blokirati za sve veće investicije tj. morali su tražiti blagoslov od MOL-a. I tako su rafinerije ostale bez modernizacije a INA je postala niko i ništa.I sad su se sitili soliti pamet nakon 10 godina.

Ovo je veleizdaja da ne može biti veće …….najveća groteska je ako nitko nije (tj. ekipa iz SDP prije svi linić jer razmišlja ka knjigovođa “nema viziju” i jurčić jer živi valjda u svitu mašte) uzeja debele provizije onda su zbog neznanja i gluposti nanili štetu koja se mjeri u milijardama DOLARA.
Ona priča …..RADI KOTLETA NAJVEĆU KRAVU MUZARU SU UBILI……. ode je doslovno urađeno a ljudi to i ne znaju…….

Bilo pa prošlo ….ne ponovilo se!!!!!!!!!!!!

DAJ PET !!!

linic je razvlasten, ocekujem poteze i prema njegovim istragama i eventualnim presudama. Jadranka vrati se LOL

Taj albino cijeli mandat mislio je samo na svoj renking i nikad o niocem nema stav. Ovu glupost isto je izvalio zbog renkinga jer kao profesor prava to bi trebao znati. Veleizdaja je arbitrazni sporazum sa Slovenijom jer je protuUstavan! RH će izgubit dio mora zbog Račana i Jadranke Kosor!

Strava je kada prodaješ državnu i narodnu imovinu vrijednu 20 miljardi za 500 miliona E.
Ili se radi o bezumlju ili o lopovluku, kontinentalnih razmjera.
Za koje li su ideale i budale ginuli i žrtvovali se ne samo naši preci već i suvremenici?Užas.


linic je razvlasten, ocekujem poteze i prema njegovim istragama i eventualnim presudama. Jadranka vrati se LOL

Ja osobno mislim da linić i jurčić nisu uzeli provizija bar ne direktno ….. oni imaju silnu ambiciju ali nemaju viziju a sistem je takav da se dopustilo pojedincima da rade “KAKO IM ŠUNE” ……….
Recimo da se struke pitalo nikad se ne bi išlo u gradnju auto-puta da Ploća jer je totalno neisplativa sad večina kamiona ide starom ličkom jer im je auto-put skup a moraš održavat oba dvije ….rješenje je bilo još dva traka po staroj trasi (brza cesta) i doša bi do splita za nekih 500 mil eura ovako su potrošili oko 2-3 milijarde eura a nikakve koristi iz toga

Bitno je da se priča o ispunjenju višestoljetnog sna Hrvata o povezivanju ……

DAJ PET !!!

New Report

Close