U Hrvatskoj i mrtvi primali mirovinu: ‘Posao se nije obavljao kako valja’

Naslovnica Forum Komentari članaka U Hrvatskoj i mrtvi primali mirovinu: ‘Posao se nije obavljao kako valja’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

hoće li nekome biti oduzeta imovina na temelju prevare koju su ostvarili primajući nezasluženu mirovinu.
ako da onda to neće biti onaj koji je u kukuriku kokošinjcu nego samo “otpadnici” koji su vanka.


hoće li nekome biti oduzeta imovina na temelju prevare koju su ostvarili primajući nezasluženu mirovinu.
ako da onda to neće biti onaj koji je u kukuriku kokošinjcu nego samo "otpadnici" koji su vanka.

joj daj ne piši gluposti

ma 100% su tu mirovinu primali lopovi iz HDZ-a.

Ovo je jako dobar rezultat.

U Hrvatskoj mirovinu prima 1.21 milijun ljudu (a u mirovinsko uplacuje 1.39 milijuna)

70 mrtvih koji su primali mirovinu cini 0.00578% od ukupnog broja primatelja. Mislim da je u drugim zemljama taj broj puno veci.

Vaš link …

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ma 100% su tu mirovinu primali l’opovi iz HDZ-a.

@ murici,

l’opov je l’opov bez obzira iz koje stranke dolazi.

Najbolje to možeš vidjeti ovih dana kada institucije sistema poćinju procesuirati SDP-HNS l’opove.

A kada bi se provela vjerodostojna analiza mislim da bi najveći l’opovi bili tvoji bradati uzori koji su 45.došli iz šume (prije 70 godina !) a tepaju si da su “antifašisti”.

Još i danas primaju mirovine.

.


ma 100% su tu mirovinu primali l'opovi iz HDZ-a.

@ murici,

l'opov je l'opov bez obzira iz koje stranke dolazi.

Najbolje to možeš vidjeti ovih dana kada institucije sistema poćinju procesuirati SDP-HNS l'opove.

A kada bi se provela vjerodostojna analiza mislim da bi najveći l'opovi bili tvoji bradati uzori koji su 45.došli iz šume (prije 70 godina !) a tepaju si da su "antifašisti".

Još i danas primaju mirovine.
[/quote]

Da, još i danas primaju mirovine, a glavnina njih je jučer pohodila njihovo “svetište” u Kumrovcu.Bili bi korisniji da su produžili malo dalje i pomogli ljudima koji su stradali u poplavama.No, takvi samo seru,cmizdre,uzimaju, a niš ne daju…

Da, još i danas primaju mirovine, a glavnina njih je jučer pohodila njihovo "svetište" u Kumrovcu.Bili bi korisniji da su produžili malo dalje i pomogli ljudima koji su stradali u poplavama.No, takvi samo seru,cmizdre,uzimaju, a niš ne daju…

Ne da ih ima i danas, nego ce ih biti jos 50ak godina. Samo sto takvi pohode svoje svetiste koje je na pola puta do Kumrovca…

Ne znam zašto se nitko ne zalaže za objavu registra korisnika mirovina iz NOB-a? Siguran sam da bi broj tih korisnika iznenadio mnoge.


Ne znam zašto se nitko ne zalaže za objavu registra korisnika mirovina iz NOB-a? Siguran sam da bi broj tih korisnika iznenadio mnoge.

slažem se. i ne samo objaviti vec i ukinuti sve koje nisu zaslužene. isto napraviti i s domobranskim. i jna. i njih još poprilično.


Ne znam zašto se nitko ne zalaže za objavu registra korisnika mirovina iz NOB-a? Siguran sam da bi broj tih korisnika iznenadio mnoge.

Baš mi je super kad se ljudi rade ble…. ovaj “neinformirani”:

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/publikacije/statisticke_informacije/2014/1/Statisticke_informacijeHZMOa_1_2014_travanj2014.pdf

Str. 44. Tablica 16.
Objavljuju taj izvještaj svaki kvartal i na internetu je arhiva od 2003.
Vrijeme googlanja cca. 3 minute.

Da ne kažem da novinari objavljuju članke na osnovi tih podataka svako malo.

Da se zabaviš evo ti važnijih kategorija mirovina po posebnim propisima – (podaci su: kategorija, broj korisnika i prosječna mirovina):

Sudionici Narodnooslobodilačkog rata – NOR
25782
2.773,60

Pripadnici Hrvatske domovinske vojske od 1941. do 1945. godine
12203
2.208,15

Bivši politički zatvorenici
4235
3.598,39

Pripadnici bivše Jugoslavenske narodne armije – JNA
8706
3.049,35

Djelatne vojne osobe, policijski službenici i ovlaštene osobe – DVO, PS i
OSO
12296
3.505,53

Hrvatski branitelji iz Domovinskog rata – ZOPHBDR
72491
5.115,10

Pripadnici Hrvatskog vijeća obrane – HVO
6921
2.805,92

Mirovine priznate prema općim propisima, a određene prema
Zakonu o pravima hrvatskih branitelja domovinskog rata iz 2005. (čl. 14., 21. i 30.)
27580
2.183,29

Loki

New Report

Close