Ribari već izračunali: za manji brod mogu dobiti i 200 tisuća eura odštete

Naslovnica Forum Komentari članaka Ribari već izračunali: za manji brod mogu dobiti i 200 tisuća eura odštete

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da im EU plati da ne rade ?

Odmah vam je jasno da je to prevara ili lopovluk.

Sa brodom cijele obitelji sto godina osiguravaju radno mjesto i prihode za nekoliko generacija.

Kada nam jednom unište flotu postat ćemo gladni ribe a EU (Talijani) moći će loviti u našem moru sa svojom prevelikom flotom.

.

Dozvolili smo svim clanicama EU da ribare u Jadranu,nismo proglasili gospodarski pojas,a sada ovo. Super. Ovo jedino budaletinama moze biti dobro. Onima sta ubiju kravu za jedan snicel.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pa ovo nije ništa novo.

Kako su INU. DIOKI, PTKM i sve ostale tvornice uništili.

Ovo bi usporedio sa brodom koji tone, a tone presporo pa kapetanu predlaže da zbuši još nekoliko rupa na trupu.

[b]black magic[/b]

A di je besplatna pilotaza za sve brodove EU zastave…?
Ma skinimo im gace da nas deru bez vazelina…krelci jedni niste u stanju van te politike zaradit za to jedno odjelo sta nosite na sebi…razmecete se NASIM parama…kakvi porezi kakvo sta…porezi na sta na zrak? Ocete nam uskoro i kisik naplacivat? Sram vas bilo!
A za ribare…hahaha do maloprije ste pucali na talijane sad ce te im glumit pristojnost…ma pre jadni ste…PRE PRE jadni!! Ima li iko normalan ovde…treba ih sve smjenit i istirat iz drzave…tj pitanje svima nama i njima?
ZA KOGA ONI UOPCE RADE???? I sta su oni to DOBRO za NAROD napravili????
I kad ce? Dajte obecanja i rokove (koji su mali) jer su imali vrimena i na pretek do sada…pa ako ne mogu povucite se dostojanstveno i maknite ca te poreze sta ste izmilili…dosta je nama sta nas vi vise PLJACKATE!!!

baš kada je Zoki ribar htio naučiti ljude kako da love ribu, iz EU poručuju da nam ne trebaju brodovi, ribari, mreže, tvornice, oni imaju ribe za sve nas, samo nisu rekli Zokiju, daj neka mu netko javi da smo išli u €U i zahvaljujući njegovoj diplomaciji i pregovaračima prihvatili sve njihove uvjete, kada bi jednom javili da će nam poslati i premijera, samo da ovoga maknemo, bez odštete

Mislim da problem preobilnoga izlova riba potječe s druge strane Jadrana, a ne s hrvatske. Ima li kratkovidnih u toj EU?

vi ništa ne shvaćate. pa isto to se nudi i talijanskim ribarima. nije to zato da bi ono lovili, a naši ne lovili ribu nego zato da svi prestanu sa izlovljavanjem ribe jer to uništava more. već sada imamo manjak ribe, a talijani još i veći. zato je more kod njih zagađenije jer je manje planktona, a i kod nas je sve manje planktona i to dovodi do uništavanja mora.
to je razlog ovome, a ne da bi netko drugi lovio ribu umjesto naših. cilj je očuvati more. šteta da neki to ne mogu shvatiti jer su još mentalno u 60-tim godinama prošlog stoljeća kad je čovjek mislio da mu pripada svaka biljka i životinja i da ju ima pravo ubiti ili uništiti. cilj je da se obnovi riblji fond jadrana jer ako se ovako nastavi, za 10-15 godina više neće biti niti jedne ribe, a jadran će iz kristalnog mora postati močvara. jel vam sada jasno da nije sve urota protiv hrvatske. j..te pa postali su neki ovdje kao srbi. ceo svet je protiv nas…

...povijest se ponavlja...

delboy bravo.Opet si pogodio u sridu. Izlov ribe zabranit jer čovjek misli da mu pripada svaka biljka i životinja.Ma i lov na tunju bi zabranija. Ja bi zabranio da ljudi jedu ne samo ribu,zivotinje vec i biljke i da jedu jedni druge.Je li ovo ok???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


delboy bravo.Opet si pogodio u sridu. Izlov ribe zabranit jer čovjek misli da mu pripada svaka biljka i životinja.Ma i lov na tunju bi zabranija. Ja bi zabranio da ljudi jedu ne samo ribu,zivotinje vec i biljke i da jedu jedni druge.Je li ovo ok???

jel ti dobro čitaš što ja pišem ili svaku drugu riječ frenki? nisam uopće to rekao nego nam je riblji fond (a i talijanski i crnogorski) skoro pa upropašten. ako ovako nastavimo, neće više biti niti jedne ribe u jadranu. čovjek mora brinuti za životinje i biljke. životinja jede drugu životinju, ali ne gomila 50 životinja u bunkeru nego pojede jednu, pa drugu – samo koliko joj treba (ili biljaka koliko može pojesti). čovjek zbog pohlepe uništava svijet oko sebe i tomu mora doći kraj. ako se životinja mora ubiti, to mora biti bezbolno i humano, ako se biljku mora ubrati ili posječi, to mora biti tako da se ne uništi itd…to je jedini recept za opstanak svih nas. sve ostalo vodi u propast. pa komu ćeš iznajmiti svoje apartmane kad jadran postane smeđe blatnjavo more? nikome. zato su potrebne ribe, a riba imamo premalo. to je smisao ovog projekta EU i ja ga u potpunosti podržavam. sa tim novcima, ribar može pokrenuti neki drugi posao jer biti ribar zaista nije nekakvi san snova nego težak posao.

...povijest se ponavlja...

Postoji ogromna razlika između lova ribe za prehranu i lova za ekstraprofit pokrenut megalomanijom, pohlepom i bahatošću koja u HRV ne manjka. Srdela uz prodaju po 100% zaradi ne bi smjela koštati više od 6-7kn a košta 20-25kn. Delboy to razumije ali ima dosta onih kojih to ne zanima dok se njih osobno ne dotakne. U tome i jest problem.

@delboy
Bravo.Obozavam postove koji pocinju sa VI NISTA NE SHVACATE. A ja,ja,ja kralj svemira i sad cu vama koji nista ne shvacate sve lipo objasnit.
A ja Frankie za razliku od drugih citam kako pise,ali se nastojim osvrnit ne samo na zadnji post. Tvoja razmisljanja su mi poznata od ranije i da pamtim ih, za razliku mozda od drugih forumasa. Ipak izgleda da nisam jedini koji ima problem sa “razumjevanjem” tvojih postova jer ti se u svakom drugom postu obracas forumasima i kao argument iznosis da ljudi ne razume sto pises ili ne znaju citat.Mozda problem nije u citateljima nego u piscu. Ti si mozda pisac za neke strucnije casopise i znanstvene analize koje nisu dostupne prosjecnom citatelju,a kamoli sirokim narodnim masamaa koje dolaze na ovaj forum.
Ali dobro, ipak si pronasao barem jednog sulflera i drago mi je da te kolega Andy podrzao.Po njemu bi kilo srdele trebalo biti 6-7 kuna jer je litra plavog dizela kunu,kilo piture 50 lipa,mriza kosta ko plasticna kesa u Konzumu, koce nemaju posadu,a ako je imaju one rade bez naknade,drzava ne uzima ribarima miljon naknada pa je on uz pomoc andyjevskih formula dobro izracunao da cijena nikako ne bi trebala biti veca od 6-7 kuna. Ja bi njega predlozio za novog ministra financija jer covik bi sa dvi ribice nahranio cijelu Hrvatsku.Jaci je od Isusa Krista Superstara. On je idealan materijal za ulazak u hrvatsku Vladu ciji ministri uvijek kazu kako se sa prosjecnom hrvatskom placom moze jako dobro zivjeti.Samo treba znat,a ako ne znate tu je uvijek za Vas Vas ribar Zoka Milanovic da vas nauci.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ma sve mi se čini da će opet biti u modu čiketavanje ribe!
namamiti ribu kruvom i srdelom i onda garburu zapalit u staklenoj boci i potopit u more;;))) ili koristiti malo jaće petarde ili par njih smotati , još ubaciti plastičnih kuglica ma ljudi su snalažljivi !

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

New Report

Close