Objavljeno koliko Hrvati drže u bankama

Naslovnica Forum Komentari članaka Objavljeno koliko Hrvati drže u bankama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovo bi bilo jedino pametno od ove inače ne puno pametne Vlade.
Porez na štednju, pa to mi je najomiljeniji porez…
Da ima nešto malo više pameti, taj bi porez bio barem 85%…
Onda bi valjda sav taj mrtvi kapital, tkz. štednja, koja (ma vidi paradoksa) inače generira društvene dugove, završila valjda u realnom sektoru i potrošnji, odnosno toliko traženim realnim investicijama…
Ali da, štednja, taj bankarski mit, se još uvijek društveno slavi kao da je to nešto pozitivno…

Porez na štednju, pa to mi je najomiljeniji porez…

Jos omiljeniji bi bio porez na nekretnine.

navodno čak 91% čitave hrvatske štednje drži oko 200 obitelji. sramotno.

...povijest se ponavlja...

onaj koji u ovakvim uvjetima poslovanja izlazi na tržište je naivac ili zanesenjak.Ogulit će ga birokracija,familija će mu gladovat…


onaj koji u ovakvim uvjetima poslovanja izlazi na tržište je naivac ili zanesenjak.Ogulit će ga birokracija,familija će mu gladovat…

neće, ima poslova koji se mogu odlično odraditi. samo treba biti poduzetan i kreativan i ne kukati. jedino se tako može uspjeti.

...povijest se ponavlja...

poduzetničko obrtnički dio tržišta je prepunjen,poduzetni,kreativni su otišli ili odlaze.Ostaje samo topovsko meso,naivci i zanesenjaci..

Što će ljudi. Svatko tko je nešto radio, to je zatvorio, ljude otpustio i stavio lovu na banku…te svi čekaju bolje vrijeme….da se porezi malo smanje i pojave nekakve poslovne prilike…..


Što će ljudi. Svatko tko je nešto radio, to je zatvorio, ljude otpustio i stavio lovu na banku…te svi čekaju bolje vrijeme….da se porezi malo smanje i pojave nekakve poslovne prilike…..

ljudi su pohlepni. evo primjer ugostitelja: on mora zaraditi po boci coca cole 300%, mora voziti auto od najmanje 50.000 eura i još stalno kuka. vani se zaradi oko 10-50% u ugostiteljstvu po boci pića, naši moraju 300%. onda naši građevinari. grade smeće od zgrade, moraju uzeti 200%. cijena izgradnje 500 eura, za one veće i 400 eura po m2+zemljište najbolje lokacije ukupno 1000 eura, on prodaje po 3000 eura m2. trgovci auto dijelovima: ulje kupuje po 20 kuna po litri, prodaje po 98 kuna po litri, pojedini auto dijelovi primjerice koštaju 180 eura , on ih prodaje po enormnih 3900 kuna. i onda vi kažete da se ne isplati poslovati. ovako se ne isplati, ali uz prinos od 10-30% se isplati i tako ja poslujem već 20 godina vrlo solidno. još nisam potpuno zadovoljan ,ali sam zadovoljan. pogotovo se danas može poslovati puno bolje nego prije jer cijeli svijet je tržište. tako su i mene vrbovali ljudi iz UAE na godinu dana da im odradim jedan projekt i to će jako dobro platiti. zato prestanite kukati, može se ovdje jako dobro raditi, ali uz normalne i uobičajene prinose a ne odmah kupovati skupe aute i pljačkati vlastitu firmu isisavanjem novaca. zato je slavko tu da vas poduči poslovanju.

...povijest se ponavlja...


vani se zaradi oko 10-50% u ugostiteljstvu po boci pića, naši moraju 300%. onda naši građevinari. grade smeće od zgrade, moraju uzeti 200%. cijena izgradnje 500 eura, za one veće i 400 eura po m2+zemljište najbolje lokacije ukupno 1000 eura,

O ugostiteljstvu ocito znas malo i nista. Boca cole u veleprodaji je oko 4 kune,a oni se usudili stavit cijenu od 14. I to je jasno tebi 300%. A s obzirom na davanja drzavi po boci cole ugostiteljima ne ostane ni 2 kune.Ti kafici inace nemaju ni struju ni vodu ni ZAMP, ni komunalije, ni porez na reklamu, ni vodni doprinos,ni naknadu za spoemnicku rentu(samo ova naknada je oko 1 evra/m2 u Splitu). Plus ugostitelji u cijenu moraju ukalkulirat reket koji ne mogu pravdat kao trosak jer im eto na zalost reketari ne izdaju racun,a ni drzava ih nece rijesit reketara dok ih ovi ozbiljnije ne ozljede.
Vidim i u gradjevinu se kuzis podosta.400Eura kvadrat.Kako si dosao na ovu cifru daj mi molim te reci. Evo kvadrat pristojnih plocica( ne extra nego pristojnih je 50 eura plus postavljanje 14 po kvadratu i to je bez lipila i fugamola) i sad ispada 64 eura su samo plocice u ovom tvom kvadratu i to kao sto sam reka bez lipila i fugamola. Ali eto ti mozes zgradit kvadrat po 400. Kad cemo sklopit ugovor da mi zgradis odma jedno 10000 kvadrata. Gdje ti je u ovoj cijeni projekt,komunalije,prikljucak za struju,vodu,plin, beton,matuni,blokete,cimenat,krov, struja voda,pitura, zatvori(vanjski i unutarnji), vodovodne cijevi,zice za struju,zlatne ruke koje ce sve ovo sastavit….Ili je ovo jedna od onih kalkulacija cuo sam tamo neke da pricaju price za malu djecu pa im povjerovao.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ako se uvede porez povuci ce novce iz Banaka i Banke ce propast



vani se zaradi oko 10-50% u ugostiteljstvu po boci pića, naši moraju 300%. onda naši građevinari. grade smeće od zgrade, moraju uzeti 200%. cijena izgradnje 500 eura, za one veće i 400 eura po m2+zemljište najbolje lokacije ukupno 1000 eura,

O ugostiteljstvu ocito znas malo i nista. Boca cole u veleprodaji je oko 4 kune,a oni se usudili stavit cijenu od 14. I to je jasno tebi 300%. A s obzirom na davanja drzavi po boci cole ugostiteljima ne ostane ni 2 kune.Ti kafici inace nemaju ni struju ni vodu ni ZAMP, ni komunalije, ni porez na reklamu, ni vodni doprinos,ni naknadu za spoemnicku rentu(samo ova naknada je oko 1 evra/m2 u Splitu). Plus ugostitelji u cijenu moraju ukalkulirat reket koji ne mogu pravdat kao trosak jer im eto na zalost reketari ne izdaju racun,a ni drzava ih nece rijesit reketara dok ih ovi ozbiljnije ne ozljede.
Vidim i u gradjevinu se kuzis podosta.400Eura kvadrat.Kako si dosao na ovu cifru daj mi molim te reci. Evo kvadrat pristojnih plocica( ne extra nego pristojnih je 50 eura plus postavljanje 14 po kvadratu i to je bez lipila i fugamola) i sad ispada 64 eura su samo plocice u ovom tvom kvadratu i to kao sto sam reka bez lipila i fugamola. Ali eto ti mozes zgradit kvadrat po 400. Kad cemo sklopit ugovor da mi zgradis odma jedno 10000 kvadrata. Gdje ti je u ovoj cijeni projekt,komunalije,prikljucak za struju,vodu,plin, beton,matuni,blokete,cimenat,krov, struja voda,pitura, zatvori(vanjski i unutarnji), vodovodne cijevi,zice za struju,zlatne ruke koje ce sve ovo sastavit….Ili je ovo jedna od onih kalkulacija cuo sam tamo neke da pricaju price za malu djecu pa im povjerovao.
[/quote]

glupost do gluposti. pa mene je kvadrat gradnje kuće na finoj lokaciji u našoj najbogatijoj županiji koštao 500 eura po m2 bez zemlje kako sam i rekao, a ove što imaju mehanizaciju košta 400 eura. nećemo mi ništa sklopiti jer se ja time ne bavim, ali znam očito ljude koji znaju kako se to radi, dok tebe gule jer su shvatili da si gastarbajter sa lovom iz australije. inače se u građevinu kužim jako puno, a u nekretnine još i više. što se ugostitelja tiče, ti govoriš o današnjoj situaciji, a ja govorim općenito. pa od 90 do danas su potkradali državu i varali, ali su vozili skupe aute i trošili kao da nema sutra. coca cola je nedavno poskupjela, prije je koštala 2,5 kn po bočici, no to nije poanta moje priče. poanta je pohlepa naših ljudi. nisi se osvrnuo na auto dijelove i ulja. da možda i tu nisam fulao. nisam jer kupujem ulje u veleprodaje za 40 kuna litru, a takvo ulje košta u dućanu 90 kuna, a u servisu 125 kuna po litri. naravno, to je vrhunsko ulje, a možeš misliti koliko košta nabavna jadnog ulja kakve većina koristi. pa donedavno su prodavači njemačkih vozila skuplje klase uzimali po 10000 eura u džep po automobilu, dok su ovi ostali bili sretni sa 500 eura po autu. danas su svi sretni sa 500 kuna po vozilu. eto, ponešto i ja znam, naravno vi gastarbajteri uvijek znate puno više ali vidiš – tebe netko fino guli. i neka, očito imaš viška love i potrebu da to pokazuješ. takve i treba guliti. no onda nema kukanja.

...povijest se ponavlja...

A cuj ta fina lokacija u Varazdinu i Splitu je razlika ogromna u zemljistu,a izgradnja kosta koliko kosta isto i gore i dole. Komunalije u Splitu metar kubni 180 kuna u prvoj zoni.A po meni prosjecne plocice kostaju 50 eura i ostatak kako sam napisao. Ali ako su plocice 25% cijene gradnje,a sve ovo drugo ostatak onda tvoja racunica drzi vodu. Ali ocito su svi ovdje maloumni osim tebe. Ne mozemo mi nista sklopit jer takvu cijenu ne mozes postic. Da mozes ponudio bi ovima svojima da grade za mene i uzeo zub,ali ta cijena je znanstvena fantastika. To znamo i ti i ja,mada je demagogija super oruzje u ovakvim raspravama.Ta cijena od 400-500 eura je ista ona prica po koju nasi vrli politicari vrte da se sa minimalcem u Hrvatskoj moze jako lijepo zivjeti,sto je u biti istina jer i oni zive od minimalca tj. 20 minimalaca. Pricas o ugostiteljstvu,ali ne sada nego prije 20-25 godina. A dobro nisi poceo pricat o ugostiteljstvu prije izuma struje. Tada ni struja ne bi bila trosak pa bi im profit bio jos veci.Doduse u Kolumbovo vrime jos koka kola nije bila patentirana pa se karamelizirani cukar sa vodom prodava ka koka kola. E majku im hebem koliko su onda krčmari zaradjivali.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ta fina lokacija nije u varaždinu nego u istri. pločice su od 100 eura, ali naravno da se sve kupuje puno jeftinije kad znaš gdje i kako i kada. nemoj da te gule frenki, a očito te netko guli. gradi se po 500 eura i to nema veze sa komunalijama jer one su povrh toga, a unutar onih spomenutih 1000 eura. sve preko je ekstra profit. ajde, neka su najskuplji materijali , ispada 1200 eura, a kuća je sva u kamenu+bazen+travnjak+cvijeće+maslinik. eto, to ti je to. znam iz prve ruke, s time da može jeftinije ako nisu markirane pločice , sanitarije i prozori.

...povijest se ponavlja...

Aha ok sad smo dosli na 1000 eura.Znaci niej 400-500 nego unutar 1000. Ok ta cijena vec drzi vodu. To ti je razlika na tvojih 400-500 od cca 100-125%. Nije puno ali covika veseli. Ne guli mene niko,pa ni drzava.Pokusava,ali ne ide.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close