‘Zbog hrvatske birokracije preselili smo tvrtku u UK. See you maybe’

Naslovnica Forum Komentari članaka ‘Zbog hrvatske birokracije preselili smo tvrtku u UK. See you maybe’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

zašto bi bilo to čudno?svi žele pobjeći iz “lude kuće”[emo_zloban][emo_zloban]

ajme očajnih li luzera…ako si otišao, što to na sva zvona javljaš. idi i ne vraćaj se više u omraženu vam hrvatsku. može se svuda poslovati i sve je to manje više isto. prvo treba počistiti pred svojim pragom a onda kritizirati. da su oni uspješni, ne bi odlazili. tamo će im biti još gore, ali jadnici to niti ne shvaćaju. možeš mijenjati jedino sebe a ne svoju okolinu . tko to shvati taj će uspjeti. tko ne shvati, njemu je danas kriva birokracija, sutra sunce,prekosutra kiša ali nikad on sam.

...povijest se ponavlja...

Delboy,
U pravu si da je to djetinjasto i primitivno ovako oglasavati, no shvacam ogorcenje ljudi i zelju da to nekako objave.
No nisi u pravu da je svigdje isto. Iz iskustva kazem da je americki sistem ustrojen na principu: sve je dozvoljeno osim ako zakonom nije zabranjeno. U hrvatskoj je obrnuto: sve je zabranjeno osim ako ti nije dozvoljeno nekom potvrdom, dozvolom, rjesenjem, registracijom, inspekcijom, itd.
Nebo i zemlja.

mi spadamo (na žalost) u njemačko-austrijski pravni sustav gdje je apsolutno sve normirano ili pokušano normirati, a to ne pogoduje poduzetništvu i razvoju. zato su UK I SAD svjetske sile, a njemačka to ipak nije niti će biti jer nema mogućnosti prilagodbe. ovi se brzo prilagođavaju,a švabe uvijek provjeravaju 10 puta a za to vrijeme prošo voz…

...povijest se ponavlja...

Njemačka nije svjetska sila? [emo_zacudjen][emo_zacudjen][emo_zacudjen]
U krizi su rasli toliko da stalno uvoze radnike… a SAD povećava zaduživanje jer ne može skoro niti plaćati svoje obveze.

Da, steta da smo u takvom krutom birokratskom sustavu. Ja mislim da bi hrvatska prosperirala brze da se ukinu mnoge besmislene i opresivne birokratske zapreke, nego da vlada trosi novac za raznorazne financijske potpore.

Pa dobro, nije baš da se oglašavaju. Imaju autoresponse ukoliko im netko pošalje email sa upitom.

Ja znam već priličan broj tih koji su tvrtku u HR zatvorili, neki još rade na crno, neki su odselili (pogotovo web dizajn i software). To su sve sitni poduzetnici, ali država gubi po svakom par tisuća kuna mjesečno…

Tome sve skupa dodajte I stalno mijenjanje pravila, zakona, poreza. Još se nisi navikao niti na sve važeće, već se mijenja I donosi nešto novo. A ako sa nečim nisi u toku, ako ti nađu nema oprosta. Nema u stilu: sorry, ispravi to, to ti ne važi od tad I tad. Prvo se odrapi kazna.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Delboy,

1. U pravu si što se tiče pravnog sustava. Nije pogodan za išta. Pogotovo ne kad jedan takav hiperregulirani sustav primjenjuješ u balkanskoj kaljuži, gdje te propise svaka šuša koristi da oguli čovjeka.

2. Što se tiče nečije kuknjave, jasno je da postoje ljudi koji ne bi uspjeli nigdje, a onda im je kriv svatko samo ne oni sami. Ali je isto tako istina da kad salatu posadiš na lijepu, bogatu, crnu zemlju, da ona raste k’o mutava, a ako ju pak posadiš na jadno, kiselo, močvarno tlo, puno korova, da raste slabo i nikako.

Za poduzetništvo, barem ono legalno, RH je kisela močvarna zemlja puna parazita koji jedino na takvoj podlozi prosperiraju. A onda pored njih nema mjesta za nikoga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

..i ja sam gledala nekretnine u Londonu…za dvosoban stan nekako bi se
dogovorili….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Malo su se prešli, nema tamo lagodnog života bez ozbiljnog rada a i puno je teže varati državu i kazne su rigoroznije. Sretni im bilo dok se ne vrate podvijena repa.

Da je bar iša u Australiju oli Novi Zeland ili Kanadu …… to su ozbiljne useljeničke zemlje … ovo u London je nekako neozbiljno a osim toga ako izgoriš možeš se vratit doma auto – stopom ……..
A da im damo naziv —- londonska bojna —-

DAJ PET !!!


Malo su se prešli, nema tamo lagodnog života bez ozbiljnog rada a i puno je teže varati državu i kazne su rigoroznije. Sretni im bilo dok se ne vrate podvijena repa.

Super mi je kako ova izjava implicira da su tamo otišli zbog “lagodnog života bez ozbiljnog rada” i “varati državu”. Ovo je samo dokaz kako većina u našoj sredina smatra da je to nekakav cilj kojem treba težiti. Žalosno.

Ne bi vjerovao, postoje ljudi koji samo i žele ozbiljno raditi i ne varati državu. To je kod nas skoro pa nemoguće. Ne brini, nisu se “prešli” što su otišli i neće se vratiti “podvijena repa”.

Nema ni jednog poduzetnika ni u Hrvatskoj ni nigdje u svijetu da zna sve propise i zakone, što je i logički, jer smo poduzetnici, a ne pravnici.
Da porezni inspektori dođu u poreznu upravu našli bi nepravilnosti.
Međutim, ne varaju svi poduzetnici ovu državu, nego događaju se ne namjerne greške koje se daju ispraviti. I ne treba odmah kažnjavati, bilo da se radi o poreznoj ili bilo kojoj drugoj inspekciji. Nađu ti neku banalnu grešku, odmah na sud.
Treba opomenuti poduzetnika, to i to ispravi u tom i tom roku, kad dođemo ponovno,a ti nisi ispravio e onda ga kazni i to masno, a ne ovak, da te demotivira za sva vremena.

Svatko gdje si nađe bolje uvjete za rad ima pravo potražiti bolji život gdje god želi na svijetu…..

New Report

Close