Ovih 5 stvari ne smijete reći na razgovoru za posao

Naslovnica Forum Komentari članaka Ovih 5 stvari ne smijete reći na razgovoru za posao

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ovo je smislio neki hohštaplerski poslodavac željan kur.č.enja nad nezaposlenima.
Posebno me iritira ovaj komunistički zaostali pristup zabranjenog pitanja o plaći, djeluje mi nekako prilično kao retorika Hitlera u ulozi poslodavca, kao, primjerice, šta koji drekec imaš pitat za plaću, “budi sretan što radiš” i da “imaš posla”.
Nije važno od čega ćete platiti račun za HEP, grijanje, struju…,možete te sve račune mačku o rep objesit i na šalteru FINE mahat pišom dok ga netko dobro ne nasafta u svojim čvaljavim ustima s druge strane FININE blagajne.

Ja to ne bih nazvao čak ni “trikovima”, jer ne znam koji trik mora biti ili crna magija (grah, tarot i ostale slične omađijane retorike) da poslodavcu kažem “znam”, umjesto, “ne znam”, jer ne znam kako bih mogao znati nešto za što ni za lijek nisam naučio i dobio radnog iskustva u struci, a nigdje nisam usudio reći da znam, znajući da ne znam.

Dobro, ovo za godišnji još i prolazi, imajući na umu onaj stari dobro poznati tekst:
“ŽELITE GODIŠNJI ODMOR? NE MOŽE!
Godina ima 365 dana. Dnevno spavate 8 sati, što godišnje iznosi 122 dana. Ostaje 243 dana. Dnevno imate 8 sati odmora, što iznosi dodatnih 122 dana. Ostaje 121 dan. 52 dana godišnje su nedjelje kada se ne radi, pa ostaje 69 dana. 52 dana godišnje su subote kada se također ne radi, pa ostaje 17 dana. Dnevno imate pola sata pauze, što godišnje iznosi 7 dana. Ostaje 10 dana, 9 dana godišnje su blagdani, te ostaje jedan jedini radni dan. Taj dan je 1. Svibnja, Praznik rada, te se također ne radi.”

“Ne volim trenutno radno mjesto”, ovo mi je na prvom mjestu na mojoj top ljestvici od “5 pitanja i smrtnih grijeha na razgovoru za posao”, ako volim trenutno radno mjesto, pa za koji drek sam u drugoj tvrtci za razgovor za posao??????

I za kraj “nemam nikakvih pitanja”, to je zapravo standardni odgovor da nekoga skurite u mozak imajući na umu sva ova 4 prethodna pitanja, jer bolje je ništa ne pitati, nego pitati prethodna 4 pitanja.

ma jadan onaj koji ide na razgovore za posao našim poslodavcima. takva poniženja nećete doživjeti nigdje.

...povijest se ponavlja...

Teška neoliberalna prese….a, a još veća od strane medija kojima su ovo teme o kojima se piše.

s obzirom na naš zakon o radu, poslodavci imaju dva izbora – zaposliti nekoga regularno i time sebi doživotno staviti kamen oko vrata ili zaposliti roba izbjegavajući propise najviše što se može.

za prvo su se odlučivale samo velike i bogate strane tvrtke koje su vjerovale da će se hrvatska kulturno i ekonomski integrirati u europu. takvih više uglavnom nema, ikea je valjda još jedini poslodavac takvog tipa.

za drugo se odlučuju tvrtke, od kojih neke nemaju izbora – ili propasti ili sustavno kršiti radnička prava. neke pak svjesno zlorabe sistem računajući na zaštitu od politike.

za sve je kriv zakon o radu, koncipiran tako da sustavno šikanira dobrog radnika koji hoće raditi, a štiti neradnike i probisvjete iz državnog sektora.

tko je vidio pitat za plaću. zemlja je na koljenima, treba radit za badava ako se hocemo dici iz pepela

Intervjuirajući kandidate za posao- mogu reći iz dugogodišnjeg iskustva
lokalnog karaktera slijedeće:

– Međimurci nikad ne pitaju kolika je plaća, Zagorci UVIJEK, na prvom mjestu
– Međimurci nikad ne pitaju za dodatke, Zagorci uvijek…na drugom-trećem mjestu…
– Isiat situacija je i sa ostalim regijama…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Međimurci nikad ne pitaju kolika je plaća, Zagorci UVIJEK, na prvom mjestu Međimurci nikad ne pitaju za dodatke, Zagorci uvijek…na drugom-trećem mjestu…

@ miami,

samo neznalice , ljenčine i nemoćni Bedaki koji neznaju sami otvoriti tvrtku ili obrt ne pitaju za plaću bez obzira iz kojeg kraja Hrvatske dolaze.

Drago mi je da vi u Međimurju nemate ništa protiv Hrvata i Zagoraca.

.

Pero7, ne znam da li si poslodavac ili nisi, ali jesi u jako velikoj zabludi….

Mentalitet poslovnog zapošljavanja- nije isti u Hrvatskoj.
Shvaćanje zapošljavanja- a naroćito prvog zapošljavanja – je vrlo važno,
i ono je temelj poimanja svrhe rada za poslovca,od strane djelatnika- bez obzira -tko je…je poslodavac i tko je -djelatnik.

Cijeniti rad- znači- raditi za prosječnu plaću , koju poslodavac plaća
za tu stručnu spremu………
Ako ideš na sastanak za posao- pretpostavljaš -kao radnik- koju bi plaću
tebi poslodavac mogao dati! Raspitaš se, jednostavno….posredno….

No- kad dođeš na sastanak poslodavcu , a naročito ako ima više kandidata,
pitanje o plaći- a još nisi ni mrdnuo prstom- i još nisi ni pokazao
da li uopće vrijediš—-je u najmanju ruku- bezobrazno!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami TI SI KOMPLETNI I DOSLOVNI H O H Š T A P L E R, ali baš u pravom smislu te riječi…
“Cijeniti rad- znači- raditi za prosječnu plaću , koju poslodavac plaća
za tu stručnu spremu………” – ne znam što je ovo trebalo značiti, što je to po tebi “prosječna plaća”????? 2800kn ili misliš na prosječnu plaću u Hrvatskoj=5,556.00kn??? to dvoje je astronomska razlika!!!!
Da se razumijemo =5,556.00kn je neto plaća!!!! Prosjek Hrvatske bruto plaće iznosi =8,005.00kn!!!!!!!

Dakle, prvo “ispeci, pa reci” prije nego počneš tipkat gluposti!!!

Druga tvoja rečenica:
“Ako ideš na sastanak za posao- pretpostavljaš -kao radnik- koju bi plaću
tebi poslodavac mogao dati! Raspitaš se, jednostavno….posredno….”

Raspitaš se??? Gdje?? U državnom inspektoratu?? U trgovačkom sudu?? Kod bivših radnika??? Pa neće ti u Hrvatskoj poslodavac sam priznat da je p.izdek i da ti neće isplatit plaću ili da će ti je dat na kapaljku…
Ova rečenica bi imala smisla kada bi ovo bila Njemačka, Švedska, Danska itd… tamo se zaista ne pita za plaću jer je pod normalno da ćeš je i dobiti…ajd pokušaj ne pitati za plaću npr. u RENATO P.P. tvrtci, mislim da ćeš kakati špekulice dok dočekaš prvu plaću!

Treća rečenica tvoja:
“No- kad dođeš na sastanak poslodavcu , a naročito ako ima više kandidata,
pitanje o plaći- a još nisi ni mrdnuo prstom- i još nisi ni pokazao
da li uopće vrijediš—-je u najmanju ruku- bezobrazno!”

BEZOBRAZNO JE NE ISPLATITI PLAĆU ILI DATI TAKAV MINIMALAC KOJI TE ODRŽAVA NA ŽIVOTU TEK TOLIKO DA NE K.REPAŠ!

New Report

Close