Vlada važe i vraćanje zdravstvenih doprinosa na 15 posto?

Naslovnica Forum Komentari članaka Vlada važe i vraćanje zdravstvenih doprinosa na 15 posto?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vlada je gl…va

Nemože se ni pobrojati koliko su se puta pohvalili sa ovim smanjenjem (kada ništa drugo nisu uspjeli smanjiti).

Sada je valjda svima jasno da vlada uopće ne pokušava uvesti reda ili pokrenuti gospodarstvo. Jedino što pokušava je napuniti državni proračun. To više ne pokušavaju ni upakirati u nekakav ljepši paket već je čisto otimanje na djelu.

Mislim da će BDP još otići nizbrdo jer niti jedna jedina mjera nije donesena da bi se pokrenuo oporavak.

Da nisu prstom mrdnuli od kada su došli na vlast danas bi bila bolja situacija…

Ovo nije dobar potez. Napokon smo se nadali, da će Vlada smoći snage
i dati prostora razvoju poduzetništva…na način, da odterete cijenu rada..
No, ništa od toga….. steže se omča oko vrata!

Istovremeno, baš u zdravstvu / a to stvarno nije korektno prema sudionicima
u zdravstvu / čak 800.000.000,00 kuna godišnje potroše ZAPOSLENICI na Ministarstvu zdravlja Republike Hrvatske…
Iako, su unatrag 10 godina osnovane AGENCIJE koje su preuzele VELIK dion poslova
zaposlenika MINISTARSTVA ZDRAVLJA…… tamo 30 ljudi NEMA ŠTA RADITI !!!

Barem, 500 MIL KUNA treba smanjiti troškove MInistarstva zdravstva ..
Zašto to Vlada ne kuži ????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Da nisu prstom mrdnuli od kada su došli na vlast danas bi bila bolja situacija…

Ma tu je poanta. Odgovorno tvrdim da je gornja tvrdnja kolege Furie apsolutno točna i matematički dokaziva. A ministri G…ć i L…ć dokazano nesposobni

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

u kojem kokošinjcu se može naći pamet, mir, sklad ? zar nazivom koalicije nije odmah sve bilo jasno ?

SNAFU… Situation Normal All Fucked Up. To je po meno ukratko najbolji opis stanja u Hrvatskoj drzavi. Po statistickim pokazateljima mi smo u banani. Jedva prezivljavamo. A onda, odem rodbini u Zagreb (inace nisam iz Zg), vidim cijeli jedan kvart niknuo u zadnje 3 godine, svi stanovi prodani, ispred zgrada parkirani auti skuplji od mojeg stana. U shopping centrima manja guzva nego ocekivano, ali u Konzumu guzva. Covjek bi se pitao : a gdje je tu kriza… koji su vidljivi pokazatelji krize ? Prosvjedi i barikade na ulicama ? Nema.

gjde je to u zg niknuo potpuno novi kvart???? sa komplet prodanim stanovima??? sa parkiranim automobilima skupljim od tvog stana????
jesi ti siguran da si bio u Zagrebu???


gjde je to u zg niknuo potpuno novi kvart???? sa komplet prodanim stanovima??? sa parkiranim automobilima skupljim od tvog stana????
jesi ti siguran da si bio u Zagrebu???

10-tak zgrada sa skolom, vrticem i novim shopping centrom je vece nego 50% gradova u Hrvatskoj, to sto se to u Zg ne klasificira kao “novi kvart” je vec druga prica…

Meni samo nije jasno kad će ljudi postaviti pitanje ZAŠTO mi vama plaćamo zdravstveno osiguranje kad ste nam do sada uskratili sve moguće zdravstvene usluge koje postoje. Zar vi meni svaki mjesec uzimate 250 eura samo zato što ste mi izdali “nekakvu” karticu sa kojom si ne mogu niti guzicu obrisati jer toliko
u stvari i vrijedi, što je sa mojim novcem koji ste mi uzeli (i ostalim građanima)
u ovih proteklih 23 godine a koji nisu (srećom) koristili “vaše” zdravstvene usluge? Jel vi znate kakva zdravstvena usluga se nudi za 100 eura mjesečno u nekoj
od osiguravajućih kuća i šta se sve dobije nazovimo-besplatno u toj cijeni i sve to na dobrovoljnoj bazi. Prestanite nam OTIMATI novac za ništa, počnite vraćati
ono što ste pokrali u ovih dvadesetak godina i možda ova zemlja imati šanse da ne
prođe kao i Ukrajina.

@Maximus,

Priznao ili ne kod nas je zdravstvo još i jeftino (u EUR iznosima) u odnosu na neke druge zemlje. A što se tiće privatnog osiguranja, pokušaj preko njih npr. dobit transplantaciju u nekoj od EU bolnica ili ozbiljnu onkološku terapiju.
Lako je nudit “jefitno” osiguranje kada za sve najteže i najskuplje bolesti osiguranika prepustit državnom osiguranju i državnim bolnicama, a privatno osiguranje će ti eventualno nadoplatit npr. jednokrevetnu sobu ili apartman (niti 300 kn dnevno).

Loki

Da li netko od vladajućih čita ovaj forum? Milanoviću da li Vi osluškujete javnost? Što nam to radite?
Prvo se smanjili PDV-e ugostiteljima na 10%, pa ga opet dižete.
Onda ste oslobodili porez na dobit ako se upuca u temeljni kapital, ali poduzetnici i dalje moraju plaćati akontaciju poreza na dobit!?!
Pa ste smanjili zdravstveni doprinos s 15 na 13% i sad ga opet dižete.
Pa ste dva puta povećali minimalnu plaću.
Pa ste uveli porez od 12% + prirez na podizanje dobiti i dividende.
Pa ste uveli JOPPD obrazac.
Pa ste uveli predstečajne nagodbe.
Pa ste mijenjali porez na dohodak.

I sve je to rezultiralo povećanjem nezaposlenosti, povećanjem državnih uhljeba, smanjenjem poduzetničih pothava. Pa tko je lud da ulaže ovdje išta.

Poduzetnici će ovoj državi reći pa-pa. Tko može sve nahraniti taj nabujali aparat nesposobnih uhljeba. U ovoj državi se ne isplati raditi, a nedaj bože ostvariti dobit. Oderu vas dok se niste ni snašli.

U jednoj godini desi se poreznih promijena kakve Njemačka ne napravi u 60 god. Strašno….

loki07

Ako se ne varam mi još uvijek živimo u Hrvatskoj a ne u nekoj od bogatijih
država u EU, naše plaće (mislim na obične smrtnike koji je još uvijek dobijaju)
su daleko ispod Europskog nivoa, kad već uspoređuješ cijene onda usporedi i
primanja i poreze a da ne nabrajam i ostalo.
Kao drugo, ove bolnice je izgradio narod (većim dijelom) a ne neki privatnik
pa da mi sada naplaćuje i ležanje u istoj, treće, naše doktore je školovala
(novac) država (vidi čuda opet iz džepa građana) a sad bi oni htjeli plaće kao
neki američki doktori koji su svoje škole platili iz svog džepa ili su dobili stipendije koje su ili vratili ili odradili,četvrto, zdravstvo je funkciralo
jako dobro na solidarnoj osnovi dok nisu komunjare koje su najedamput postali
VELIKI Hrvati sa HDZ-ovskim iskaznicama pokrale lovu iz mirovinskog, zdravstvenog a vjerojatno i iz svih ostalih fondova u kojima je bilo nešto
novca a kao šećer na kraju pojavi se jedan “izuzetno pametan i sposoban lik”
(Hebrang) koji od bolnica hoće napraviti “profitabilne” ustanove i eto ti
najedamput novi pojam u Hrvata tzv. liste čekanja.
BOLNICE su mjesta gdje se ljudi LIJEČE da bi i dalje bili sposobni za rad i
život a ne mjesta gdje će se našim građanima dodatno otimati novac za njihovo
zdravlje.
Što naši “pametni” političari bez obzira na stranku, ne donesu odluku da
podignu kredit s kojim će obnoviti i osuvremeniti bolnice, općenito poboljšati
zdravstvenu uslugu, učiniti je povoljnom i pristupačnom za strance pa ćemo
njihovim novcem vračati kredite, a svojim građanima omogućiti besplatno
liječenje i dalje na bazi solidarnog izdvajanja (koje ću onda drage volje plaćati). Zamisli koliko bi se novih radnih mjesta otvorilo da uz tu uslugu
još dodamo i ekološki proizvedenu hranu sa naših polja kao i hotelski smještaj
naših hotela kako na moru tako i onih na kopnu, ovisno od želje gosta.
Kad Švicarska može biti zemlja bankara, zašto Hrvatska ne bi mogla biti zemlja
ZDRAVLJA, naravno, to bi moglo biti moguće kad bi prije toga prestala biti
zemlja lopova, pljačkaša, otimača, prodanih duša i ostalih izdajnika svog naroda
bez obzira kojoj stranci, vjeri ili dužnosti pripadali.

Dok ovi genijalci važu zdravstvo još dublje tone u provaliju. Reforme su u sustavu nužne ali nije trebalo ni smanjivati zdravstveni doprinos. Već jučer je trebalo vratiti (njima još nije ni u primislima da važu) PDV u turizmu i ugostiteljstvu na razine od 25 %. Od….ti Pusićku i njezinu stranku koja nosi nekoliko desetaka glasača i uvesti porez na nekretnine čime bi se natjerala financijska i duhovna industrija na spuštanje cijena i rasprodaju nekretnina ili komercijalizaciju istih u svom vlasništvu. Naći mehanizme i stimulirati građane da izvuku 130 mlrd kuna sa štednje i počnu iste trošiti i ulagati. Ima toga još ali se umišljeni egotriper od premijera treba okružiti sa pravim ljudima.



gjde je to u zg niknuo potpuno novi kvart????

10-tak zgrada sa skolom, vrticem i novim shopping centrom je vece nego 50% gradova u Hrvatskoj, to sto se to u Zg ne klasificira kao "novi kvart" je vec druga prica…
[/quote]

Nigdje u Zagrebu u zadnje četiri godine nije nastao takav kvart, jedini novi šoping centar je u Vrbanima, a zgrade oko njega su se gradile zadnjih 15-ak godina , a koliko ja znam nemaju još ni škole ni vrtića… ja stvarno ne znam di si ti bio
ono što me nervira u toj ‘provincijskoj’ priči je da nama u zg cvjetaju ruže a eto vi okolo propadate…vjeruj mi ovdje je isto banana kao i svugdje
ja živim u strogom centru grada i kad izađem na ulicu imam osjećaj da je svaki dan nedjelja koliko malo prometa i ljudi ima na ulici… a da ne govorimo o postotku zatvorenih dućana (doduše brzo dođe netko novi ali i taj zatvori za cca 2 god)

New Report

Close