Hoće li nam Linić uvesti porez na štednju?

Naslovnica Forum Komentari članaka Hoće li nam Linić uvesti porez na štednju?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Vjerojatno će uvesti porez na štednju i time destabilizirati bankarski sektor. Ljudi će ušteđevinu prebacivati u druge zemlje pa će banke ostvarivati manje profite pa će kasnije manje naplatiti poreza na korporativnu dobit. Financijski neće puno napraviti a ljudima će otežati život.
Ovo je već stoti potez kojeg planiraju ili provode a sve u cilju punjenja proračuna i ostanka na vlasti. Svi ti pokušaji su očajnički i na dugi rok vode manjem punjenju u proračun i dramatičnijem bankrotu.
Kada zbrojimo sve poreze koje plaćamo i koje je ovaj Srbin (Slavko Linić) do sada uveo, vrlo je vjerojatno da će i na slijedećoj anketi o popularnosti političara opet biti na vodećem mjestu jer porezi su ustvari najveća radost.

Vjerujem i da je prijedlog takvog zakona da se oporezuju samo ‘bogati’. Tako će štedni ulozi ispod 1000 eur biti oslobođeni od poreza. Ostali ‘bogataši’ tj. svi oni sa ušteđevinom većom od 1000 eur će morati plaćati porez.

spremaju nam novi otimačinu!!!!!
što je sljedeće, porez na burzovne transakcije, porez na dionice…????
[emo_bijesan][emo_ljut][emo_bijesan]


spremaju nam novi otimačinu!!!!!
što je sljedeće, porez na burzovne transakcije, porez na dionice…????
[emo_bijesan][emo_ljut][emo_bijesan]

mali su prometi na burzi da bi se tu moglo nešto oporezovati, novac s štednje treba usmjeriti prema burzi, prema ulaganju u kompanije samo nas to može izvatiti iz gabule.


novac s štednje treba usmjeriti prema burzi, prema ulaganju u kompanije samo nas to može izvatiti iz gabule.

[emo_palacg]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Imaš ušteđevinu!?!?!?!?!?!? u ovoj krizi ti imaš ušteđevinu!?!?!?!?! pa kako te nije sraaaamoooota? Daj vamo!

He he, moj Liniću.. Dobićeš Kur*c 🙂 tek kad se ti budeš na biciklu dovezo u vladu a ne u novom audiju onda, a do tada ko te Hebe. Jer, obzirom na stanje u državi, ti bi dragi moj liniću, pješice treao na posao, skupa sa premijerom pod ruku, znaš.

Ako može jednom onda može i dvaput!

Naravno da će država u očaju posegnuti i za štednjom građana. Tu se zasigurno sprema neka “prevara”, iako još uvijek nisam načisto kako će je sprovesti.
Vjerovatno su već osnovali “povjerenstvo” da nađe neki “najbezbolniji” način da malo šapom opale i po ušteđevinama. Već godinama ih “žulja” ta nemala svota gotovine na bankovnim računima u obliku deponirane štednje. Oblijeću oko nje kao lisica oko vruće kaše.


Naravno da će država u očaju posegnuti i za štednjom građana. Tu se zasigurno sprema neka "prevara", iako još uvijek nisam načisto kako će je sprovesti.

da nam se ne dogodi kao kad su tražili od grčke ili cipra da se štedišama uzme dio uloga radi podmirenja dugova? ne sjećam se detalja, ali bio je jako gadan prijedlog za štediše??? [emo_ooooo]

Naravno da će je uvesti – jer su naivci/sindikalisti popušili fore populista iz Vlade kada su narod uvjeravali o potrebi uvođenja poreza na dividendu. A kamata na štednju u bankama = dividenda na dionicama.
Samo ne znam kako će političari na vlasti prihvatiti ovaj porez. Naime ta kasta nije sklona riskirati sa novcem koji im u izobilju pritječe od previsokih plaća, kojekakvih naknada i sl., pa cca 50% ušteđenog pretvaraju u nekretnine a drugih 50% stavljaju u banke. Tek rijetki imaju nekakve dionice i to poklonjene.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Samo se zajebavajte s ovim najavama, dok lagano stednja ne pocne ploviti prema zapadnijim i sigurnijim zemljama u EU. Budale nepromisljene

Sad će krenuti bježanija iz banaka,
pa iz Stambenih štedionica,

Dobar je jučer performans bio sa onom kravom, pametnom dosta

Ako nastavi naš dargi Linić, više neće imati šta oporezovati ………

A rejting pada li ga pada, da je malo pametniji, mogao je izdati obveznice sa kamatom 4-5 % kamate i dobio bi na domaćem tržištu

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

MOJA DOMOVINA

NE. to nije moja Domovina
u mojoj Domovini se ne krade, ljudi rade

Ne, to nije moja Domovina
u mojoj Domovini cijeni se rad
a nezna se za glad

Ne, to nije moja Domovina
u mojoj Domovini ljudi se cijene
ne postoje hijene
tvornice se za novac kupuju
a ne poklanjaju

Ne, to nije mija Domovina
u mojoj Domovini vlada sloga
mitu i korupciji dala se noga

Ne, to nije moja Domovina
u mojoj domovini pije se vino i voda
štuje se Bog, prezire vrag i
nezna se za Hag

Ne, to nije moja Domovina
u mojoj Domovini živi se sada
vjeruje se u budučnost a prezire neodlučnost

Ne, to nije moja Domovina
u mojoj Domovini plavo je nebo
na zelena pola sunce sja,
voda je bistra
da, da moja je Domovina Utopija………(hrvatska)

Šofer i gentleman

Paljenje guma, miris benzina
Dižu razinu adrealina
Za upravljačem pozorno pazim
da sve pred sobom od reda gazim

starce i mladež, ništa mi ne znači
To što su možda moji birači
Ne podilazim izbornoj bazi
Ako po cesti bezglavo plazi

Mogu to biti i zgodne žene
Što bi u krevet odvele mene
ali nedam se ja
rađe ih vidim na cesti mrtve
nego da budu moga srca žrtve

Džaba njima svi mogući novi porezi kad su šuplji ko sito.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Ja u ovome vidim i dobru vijest: baruština konačno presušuje i krokodil Linić počinje polako odmjeravati anakondu Zokija (i obratno). Što se ta dva antitalenta prije pokolju, to će prije nestati s političke scene, a to za Hrvatsku može biti samo plus.

New Report

Close