Linić: Vlada će vrlo brzo odlučiti o drugom mirovinskom stupu

Naslovnica Forum Komentari članaka Linić: Vlada će vrlo brzo odlučiti o drugom mirovinskom stupu

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Drugi mirovinski stup je totalni promašaj.
Njihova ulaganja u Nexe, Magmu, Dalekovod i slično su katastrofa.
Budući ih nitko ne kontrolira, njihov jedini interes je bio pomaganje majki banaka u tvrtke gdje su banke popušile taako da iste mogu doći do dijela svog uloženog kapitala.
I usput su naplaćivale visoke naknade ma kako radile.


Drugi mirovinski stup je totalni promašaj.
Njihova ulaganja u Nexe, Magmu, Dalekovod i slično su katastrofa.

u svakom slučaju je bolje da su pare kod mirovinaca nego da nam država otme tu lovu i prebaci je sebi gdje će sve ušteđene milijarde spržiti u 1 dan i više nećemo imati ništa!
koliko god da su mirovinci imali ulagačkih promašaja, to je kap u moru prema promašenim investicijama države!
osim toga, ako te pare odu u drž.proračun, ZSE je mrtva i mogu je odmah ugasiti

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Ja mislim da je ovo prevara demokracije. Vlada ne može (neizravno odabrani predstavnici) odlučivati o ovako velikoj stvari. Takva tema mora biti predmetom saborske rasprave.
Osim političkog postupka, drugi stup mora biti zaštićen i ljudi bi morali imati pravo na odluku o tim sredstvima pojedinačno.

Drugi stup je bio ..i jest odlična ideja. To što se kod nas dozvolilo da preko matičnih banaka našim mirovinama upravljaju stranci je druga priča. S druge strane poučeni iskustvima sa našim ljudima mislim da bi i preko domaće banke (HPB)/domaćih institucija bilo još i gore.
U cijeloj je priči glavna stvar kontrole i sprečavanje kriminala sa našim parama….samo se sjetite INGRE,ZABE…itd kad su pojedinci na vodećim položajima izlazili na skoro ATH vrijednostima.
Osobno sam protiv toga da mi država “popapa” moje pare…i zato jer mislim da je drežava(hrvatska9 najlošiji mogući gospodar i “spalitelj” novaca….Samo pogledajte firme koje su u većinskom vlasništvu države. Dakle…Linić će nam uzeti pare i spaliti ih da sebi kupi vrijeme dok je još na vlasti…a poslije njega spaljena zemlja….i problemi za sljedeću vladajuću garnituru.
A ZSE će taj potez….i uz najavljenu otimačinu dobiti(koja je mogla bar djelomično pokrenuti investicijski ciklus) iz javnih poduzeća pokopati definitivno…

Pa koliko je meni poznato imovina II. stupa je privatna imovina onih koji su ulagali u 2. stup.

Kako će Vlada to napraviti direktivom, od sutra sva lova u 1. stup, ma krasno.

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews


Drugi stup je bio ..i jest odlična ideja. To što se kod nas dozvolilo da preko matičnih banaka našim mirovinama upravljaju stranci je druga priča. S druge strane poučeni iskustvima sa našim ljudima mislim da bi i preko domaće banke (HPB)/domaćih institucija bilo još i gore.

Drugi stup bi bio odlicna ideja kada bi bio organiziran kao u US ili Kanadi. Odnosno onaj koji uplacuje moze sam upravljati portfeljem ili zaposliti koga hoce da mu upravlja mirovinskim portfeljom. I naravno uplate su dobrovoljne. I naravno drzava nema nista s tim. Investicijski account kao i svaki drugi, samo je dobit neoporeziva.

Ovako imamo situaciju u kojoj novcem upravljaju 4 managera koji su pod ogromnim utjecajem matica banaka i politike. Interes clanova im nije primaran.

Medutim i ovo je puno bolje rjesenje nego da Linic ili netko slican uzme sve.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

glupost ove vlade teško bi izdržali i svi stupovi atenske akropole, kao da nisu još svjesni da otimaju od “raje” i trpaju u šuplju vreću

Naša je obveza da kontroliramo deficit i u toj borbi sve su opcije moguće, rekao je prije desetak dana Linić.
Ima li tragičnije izjave od gore navedene? Koji će investitor doći u Hrvatsku poslije ovakvih nebuloza?

Naša je obveza da kontroliramo deficit i u toj borbi sve su opcije moguće, rekao je prije desetak dana Linić.
Ima li tragičnije izjave od gore navedene?
Koji će investitor doći u Hrvatsku poslije ovakvih nebuloza?

Gladnom Vuku dati Janjce da ih čuvaju ?

.


Pa koliko je meni poznato imovina II. stupa je privatna imovina onih koji su ulagali u 2. stup.

Kako će Vlada to napraviti direktivom, od sutra sva lova u 1. stup, ma krasno.

I bruto plaća je privatna imovina pa koliko ti na kraju sjedne na račun?
Nema toga što direktiva proletarijata ne može prisvojiti sebi za opće dobro.

New Report

Close