ELKP (Elektroprojekt d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ELKP (Elektroprojekt d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Relativno nova dionica na trzistu. Zivot je zapocela 25.05.2007 i dan zavrsila sa 4000 i prometom od 3 dionice. Od tada biljezi stalan pad i jucer je trgovana na nivou od 2000. Po nekim pokazateljima to bi trebala biti bogata firma. U vlasnistvu ima znacajan iznos vrijednih dionica. Ima li netko vise informacija o ovoj firmi?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

energetska “podruznica” Ingre[smiley2]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


energetska “podruznica” Ingre[smiley2]

Nemaju neke posebne veze s Ingrom osim što dijele istu zgradu.

[b]The bigger the smile, the sharper the knife. [/b]["Rules of Acquisition"]

Udio u Ingri? Ne dijele zgradu, dio zgrade je vlasnistvo ingre, dio elektroprojekta

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ima li informacija zasto su isli dolje? Zadnje dostupno FI 2006 godina.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Eto ti ga na. A taman sam mislio u tišini probat kupiti koju dionicu, a ono …

Techmane, nelikvidnost žešća. Zato su išli dolje.

Pogledajte im samo strukturu kadrova.

Sve skupa dosad protrgovano 678 dionica.

Techmane, što ti znači ovo “Zivot je zapocela 25.05.2007”

I love the Smell of Profits in the Morning

Još prošle godine sam pisao da je ovo fundamentalno jedna od najkvalitetnijih dionica. Problem je bio velika nelikvidnost.
Ove godine isplaćivali su veliku dividendu što je privuklo masu špekulanata. Navukli su dionicu na 4000 kn, a nakon ex div. day počela je rasprodaja.

Pozdrav


Eto ti ga na. A taman sam mislio u tišini probat kupiti koju dionicu, a ono … Techmane, nelikvidnost žešća. Zato su išli dolje. Pogledajte im samo strukturu kadrova. Sve skupa dosad protrgovano 678 dionica. Techmane, što ti znači ovo “Zivot je zapocela 25.05.2007”

Mislio na prvo trgovanje u 2007 (ili sam pogresno povukao podatke). Prije toga muk. Gledao sam strukturu kadrova u prospektu i sama pamet. Po SDA vidim da su neki isli u mirovinu. Imaju gomilu lovuse u tudjim dionicama (20 puta vise nego im je neto dobit) i zato ne razumijem pad od 4000 na 2000. Dividenda od 12,80 i nije neka vrijednost da privuce spekulante. BDSS je na cijeni dionice od 500 i nesto kuna isplatio ove godine 11 kuna i nije bilo spekulanata. Ja jucer kupio na 2000 i zato zelim vise info a novi topic je naj bolji put. Hvala svima sta ste se odazvali.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ma ti stari imaš loše informacije. Ta dionica je život počela puno ranije. Samo što se na burzi pojavila tek prošle godine i to po sili zakona! Lani je cijena na burzi bila 1000 kuna, da bi ove godine (umjetno) skočila na preko 4 u jednom trenutku a zatim se stabilizirala na razinama 2,5-3000 kuna. Prije toga se godinama s njom trgovalo (vrlo malo) po nominalnoj cijeni od 100DM. Uglavnom su prodavali zaposlenici (mali dioničari), a kupovali direktori (top 10). Kako je to kupcima odgovaralo branili su se svim silama da ne dođe na burzu, ali napokon ih je prisilio zakon.
Likvidnost dionice je minimalna jer su mali dioničari bili prezadovoljni dividendom koja je svake godine iznosila 10% i prodavali su samo u nuždi (kupnja auta i sl.). Kako mali dioničari o burzi i dionicama nemaju pojma oni još ne kuže da dividenda od 12-13 kuna na ovoj razini ništa ne znači. Oni još računaju: “kupio sam po 100DM, dividenda je 10% od toga. Puna šaka brade!”


Sve skupa dosad protrgovano 678 dionica.

I love the Smell of Profits in the Morning

S obzirom na top 10, morat cemo cekati nasljenike da pocnu s prodajom[smiley16]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


S obzirom na top 10, morat cemo cekati nasljenike da pocnu s prodajom[smiley16]

Ili to ili torba u ruke!

I love the Smell of Profits in the Morning

Sad mi je situacija cistijaa i zahvaljujem svima. Nisam mogao naci poveznicu izmedju prospekta koji je star i prvog trgovanja koje sam nasao sredinom godine.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Sad mi je situacija cistijaa i zahvaljujem svima. Nisam mogao naci poveznicu izmedju prospekta koji je star i prvog trgovanja koje sam nasao sredinom godine.

Evo da te još malo podučim.

http://www.credos.hr/default.aspx?id=23
Klikneš na ovaj link, izabereš vrijednosnice i datum i gle čuda! [smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close