Kuda s lovom?

Recimo jedna štednja od 4.000 kn mjesečno. U sta ulagati? Ideje?

Ako dobro razumijem (stavljanje 4000 mjesečno na stranu), najjednostavnije je staviti u neki investicijski fond… Možeš pomoću trajnog naloga, a i većina banaka ima foru ulaganja putem internet bankarstva.

Ok. Koliko predviđaš prinos u iducoj godini za fondove?
Zanimaju me samo dionički i mješoviti…

Sumnjam da bi mogli ići ispod 10% godišnje, i to u najkonzervativnijoj varijanti.
I to jednako mislim i za one koji ulažu doma na hrvatskom tržištu tako i oni vani…
Ova godina je stvarno bila izvrsna. Čak bi rekao da su vanjska tržišta divljala bolje nego naše…
Neka takva bude i iduća i nećemo se buniti [smiley2]
Fondovi su inače odlična stvar, za sve ljude koji nemaju vremena niti volje se upuštati u borbu sa tržištima…

u dioničke investiciske fondove.

Jedva čekam da se pojave i fondovi koje je predvidio novi zakon (mogu ulagati i u firme koje nisu na burzi)

malo sam duže na stranim burzama,pa ti predlažem da kupuješ sam dionice i na taj način zaobidješ ulaganje u fondove.iako ulaganjem u fond možeš (a i ne moraš) izgraditi dobru mirovinu i više ćeš dobiti nego na štednoj knjižici znam da se samostalnim kupovanjem dionica puno više zaradjuje ,čak dvostruko više nego li ćeš dobiti ulaganjem u fondove.
to se da lako dokazati.usporedi prinose fondova za razdoblje od 1,5,10 godina ,a potom uzmi nasumce sam u svoj portfelj 10 dionica.vidjećeš da ćeš bez problema prestići fondove u zaradi i više od 100%.

Pogledaj fond AUREUS po mojoj procijeni 40% prinosa u 2006. Dobra je i KD vIctoria.
Makar sad ti ADRS i ERNT na ovim cijenama mogu biti prihvatljivo ulaganje odnos omjer rizik / zarada


Pogledaj fond AUREUS po mojoj procijeni 40% prinosa u 2006. Dobra je i KD vIctoria. Makar sad ti ADRS i ERNT na ovim cijenama mogu biti prihvatljivo ulaganje odnos omjer rizik / zarada

ERNT da , adris ne
Aureus- odlična varijanta, makar uz određenu dozu skepse, odnosno vrijeme će pokazati koliko su dečki
zaista dobri. Inače, 40% bih odmah potpisao.
Neke bum novčeke dao dečkima da se igraju


Recimo jedna štednja od 4.000 kn mjesečno. U sta ulagati? Ideje?

daj ju meni[smiley11]


dav: ” Recimo jedna štednja od 4.000 kn mjesečno. U sta ulagati? Ideje? ” daj ju meni[smiley11]

lol[smiley2]

[smiley1]

Inače za informaciju korisnicima navedenom fondu Aureus sam ponudio 50 dionica ERNT u zamjenu za određeni broj udjela po njihovoj ponudi. Odgovora nije bilo. Onda sam im ponovno uputio mail – nisam dobio odgovor. U mailu sam im ponudio i da kupim udjele ako im ne odgovara posao zamjene dionica za udjele. Nisu se uopće javili. Krajnje neozbiljno – ako tako posluju u svim sferama onda im ne treba dati niti jednu lipu da njom raspolažu. Odgovoriti na mail je stvar kulture, a kamoli poslovnosti i usluge krajnjem korisniku.

Pozdrav

Meni su promtno odgovorili, ali zato FIMA nije. Valjda se dogadja[smiley10]

atropin

New Report

Close