Iznajmljivači stanova, od 2016. trebat ćete imati energetski certifikat

Naslovnica Forum Komentari članaka Iznajmljivači stanova, od 2016. trebat ćete imati energetski certifikat

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zajebi debela babo!

Hvaljen Isus i Marija!

a kakve sada to veze ima s prodajom ili oglasavanjem.
a sto je sa ugovorima sklopljenim prije donosenja zakona …
ma ova vlada je stavrno skup teskih moroncina koje samo zeče na bilo koji nacin uzeti ljudima (samo malima!!) lovu i sto duze biti na vlasti.
ne program 21 vec samo program sa 1 tockom-ostani na vlasti na bilo koji nacin!
P.S.
Gospodine linicu, nekretnina koja se iznajmljuje je u “funkciji” (kako to slatko volite reci) a sada ispada da niti ta “funkcija” nije samo to nego idu i dodatni paranameti (jer vec se placa porez od 10%) !
DOSTAA!
pljuc!

meni je mladost prošla dok sam dobio građevinsku

A tko je sve iznajmljivač? Onaj tko iznajmljuje stan za stanovanje? OK. Onaj tko iznajmljuje sobu turistima? Što će turistu energetski certifikat kad je potrošnja energije ionako na teret vlasnika. Onaj tko iznajmljuje 2 kvadrata svog dnevnog boravka vlastitoj tvrtki j.d.o.o.?
Već je ispalo je da ipak svi mediji nisu “mediji”, a što će biti s iznajmljivačima sigurno ćemo gledati sličan film.
Jedino što je u ovoj priči jasno: što se nameta tiče, u odnosu na hrvatsku vladu Franjo Tachy bio je mala beba.

Ja sam prednosti energetskog certifikata vec osjetio,a i prije ovoga roka cu izvadit za nekretnine koje drzim u najmu jer cu u dvije godine na struji ustedit vise nego sto cu platit taj energetski certifikat. Ovo je po meni najbolja stvar sto je ova vlast ponudila narodu.Samo s drugu stvar ovo nije dobro za drzavu jer sto mi vise struje ustedimo manje se para slije od PDVa drzavi u kasu.Tako da drzai na duge staze ovo nikako nije dobro.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ja sam prednosti energetskog certifikata vec osjetio,a i prije ovoga roka cu izvadit za nekretnine koje drzim u najmu jer cu u dvije godine na struji ustedit vise nego sto cu platit taj energetski certifikat. Ovo je po meni najbolja stvar sto je ova vlast ponudila narodu.Samo s drugu stvar ovo nije dobro za drzavu jer sto mi vise struje ustedimo manje se para slije od PDVa drzavi u kasu.Tako da drzai na duge staze ovo nikako nije dobro.

Frankie,
sto je tu dobro kada 99% zgrada je gotovo i ima zastitu koju ima … kaj ce njima biti po tom zakonu bolje?
Za nove zgrade ne govorim ali ove postojece … sramota i glupost bez premca!

Energetski certifikat te stiti od potrosnje struje bolje nego pancir kosulja od metka.Na stanu gdje sam ga dao napravit mi struju vise gotovo i ne trosimo. Od kad smo ga napravili potrosnja struje pala za 60%.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

jel ovo neka zajebancija?

pitanje je upućeno Vladi i Frenkiju.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Cemu sluzi energetski certifikat????
Da li ce oni koji ga imaju i koji su bolje kvalificirani dobiti ikakve beneficije u vidu jeftinije struje, manjeg poreza???? Ili moguce da ce se onima koji imaju slabije rezultate dati nepovratna sredstva za izolaciju objekata, ili za nabavu boljih zatvora???? Kako da ne!!!!! Certifikat samo sluzi da bi gradjani saznali kakve su im nekretnine, sto oni naravno vec i sami znaju!!!!!! A kupci ili najmoprimci bi isto tako tim certifikatom saznali ono sto i sami mogu vidjeti kada nekretninu pogledaju, tj. ako su bas “slijepi” tada lako mogu i sami angazirati strucnjake da im to ispitaju i to za bitno manje novca nego sto se placa za ovaj certifikat!
Ovo je jedna obicna glupost i pljacka koja ce gradjanima izmusti jos jedan veci dio novca iz ionako osiromasenih djepova. Puna nam je kufer toga da nas se uvjerava kako mi sami ne znamo sto je za nas bolje i kako Vlada ili netko iz EU to zna bolje. Da oni znaju bolje bilo bi nam svima bolje (a ne samo njima), ali je ocito da njihovo neznanje ili losa namjera Lijepu nasu pretvaraju u zemlju siromastva i nezaposlenosti.

certifikat služi pljčkanju građana republike Hrvatske

@frankie,
nije bas vrijeme sale vidis da te ljudi počinju shvaćati ozbiljno.
(emo_smijeh]


certifikat služi pljčkanju građana republike Hrvatske

apsolutno! treba ga pod hitno ukinuti pa neka bude isključivo dobrovoljan za privatne objekte, a neka bude obavezan samo za javne!


Energetski certifikat te stiti od potrosnje struje bolje nego pancir kosulja od metka.Na stanu gdje sam ga dao napravit mi struju vise gotovo i ne trosimo. Od kad smo ga napravili potrosnja struje pala za 60%.

***ja imam još više amazing experience s energetskim certifikatom… u utorak navečer mi se žena smilovala i pustila me na zagorsku misu… skupili smo se mi u “vjerskom” objektu i natapali se svetom vodicom izvana i iznutra, jedini problem je kaj sam zbog ogromne količine dima(od “pozdrav od tamjana”) smrdel ko dalmatinski pršut… i kad je misa završila negdje oko pol 2, pol 3 u noći odem do parkinga kad za brisače zataknuta reklama “izrađujemo energetske certifikate za sve objekte – povoljno”… ma nemoj, ti ćeš meni zaklanjat moj vidokrug tim bezveznim papirom dok mi je magla pred očima i još sam se splašil da nije neka kazna od “omiljenog u zajednici” susjeda policajca… ali uskogrudan kakav jesam nisam odmah skužio da je to ustvari bio dar s neba… otvorilo mi se i treće oko i kroz čakru sam počeo primati božansku energiju kao kad je Tesla skužil kak se dela izmjenična struja… nisam još tipa s reklame nazvao no mogu ti reći da samom spoznajom kako postoji jedan tako potreban certifikat, da sam u ova 3 dana već drastično uštedio, doduše na struji ništa, ali na grijanje mi je ušteda čak 100%!!!… možda će zlobnici reći da je to zato kaj već 3 dana ni ne palim grijanje jer je plus 14, ali ja znam da je to zbog energetskog certifikata…zake nije bilo plus 14 prije nego mi je ovaj priheftal reklamu o certifikatu za brisače? dovoljno je da zadžimo misao o energetskom certifikatu i odmah potrošnja drastično pada… pa nisu naši stari praHrvati bili bedasti kad su luksuzne pećine u Španjolskoj sa certifikatom D mijenjali za jednu ogromnu i prostranu pećinu kod Krapine sa certifikatom A+ … da, da duga je povijest energetskog certifikata samo “pre nije smelo o tome da se priča”

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Obvezno energetsko certificiranje zgrada jest bedastoća

http://liderpress.hr/blogovi/ekonomalije/obvezno-energetsko-certificiranje-zgrada-jest-bedastoca/

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close