Zamrzavanje uplata u drugi stup ugrozilo bi monetizaciju autocesta

Naslovnica Forum Komentari članaka Zamrzavanje uplata u drugi stup ugrozilo bi monetizaciju autocesta

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ne znaš tko je ovdje luđi, da li Linić koji uništava sve redom ili fond-menadžer koji želi da mu “država složi dobru investicijsku priču”. Šanse da oni nekome osiguraju pristojnu mirovinu su očigledno ravne nuli.

car je gol a nitko to ne smije reći.
DA ne postoji carevo novo ruho bi se moglo napisati u hrvatskoj

Ovo sve gubi smisao. Ako se nastave uplate u II stup, otkupljivati će se državna imovina. Ukoliko se prestane uplaćivati, nećemo imati ništa od mirovina. U oba slučaja putujemo prema lijepom bankrotu.

raspad sistema, ma zapraf raspad raspadnutog sistema. čapaj dok se još čapiti da, jer kad dođu EU birokrati onda je čapaocima došao kraj.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

g. linicu, problem je sto vi nemate plan koji bi javno najavili i onda pokazali da ga izvrsavate (najavljeno). ovako sve radite vođeni silom i panikom i pojedinom momentom a to priznajte nije vođenje države.
da vodite malo kompleksniju firmu nestali bi za 1 godinu!

.upravo tako…da mu država složi dobru investicijsku priču a onda će oni uložiti …prevedeno, da mu osigura siguran povrat 🙂

Mogu oni pričati što hoće, no ne misle oni na nekakvu pravnu sigurnost i stabilnost već uglavnom na poslove koji sadrže određene državne garancije

Dovoljno je samo baciti pogled na reklame ZABAe i da vidite koje tipove poslova oni kreditiraju.
Sjećam se dobro oglasa za kreditiranje malih poduzetnika kada ono kreditiraju zdravstvene djelatnike koji imaju ugovore sa HZZO-m, pa su bili zeleni krediti koji su također imali osigurani otkup od nekih državnih fondova a sada reklamiraju kreditiranje POS stanova koji , da li treba uopće navoditi, imaju
u pozadini nekakav javni novac…

Isto tako kada se zalažu za manju državnu potrošnju u biti se zalažu da u proračunu ostane dovoljno kako bi se njima osigurali profiti jer u biti i žive od kreditiranja državne potrošnje…Non stop kukaju o državnoj potrošnji a samo se gledaju naklatiti na državu…njihovu analitičari samo neke iste fraze vrte a očekuju od vlasti da pokrenu promjene ili razvoj…a di je njihov udio u razvoju

Čitao sam taj Linićev intervju u Slobodnoj Dalmaciji…

Kada je pričao o fondovima izjavio da nije bilo zamišljeno kako će samo ulagati u korporacijske i državne obveznice iako je i on sam tu malo kontradiktoran jer su imali određena ograničenja…nema se tu šta raspravljati, OK ne može im
uzeti novac koji do sada već imaju ali im može prestati uplaćivati novac jer im ga Vlada i donosi…kako im ga i donose tako im ga mogu i uskratiti…

Mnoge zemlje Višegradske skupine su ukinule ovakav način drugog stupa…Te zemlje baš i ne znaju za krizu…Ovaj model je razrađen unutar Svjetske banke
i predstavlja još jedan način odlijeva kapitala vani po principu ideje naš, Vaš novac…ja njihovim ulaganjima na vjerujem, znam dobro da se izvještaji o prinosima mogu frizirati (cijela kriza je crpila snagu u kreativnom računovodstvu) i smatram da će se u ovom modelu napapati samo malobrojni odabrani…

Uostalom, pitajte profesora Bežovana što misli o ovom modelu..on je upućeniji

No Linić se dotaknuo i FGS-ova…u istom svjetlu….ništa nisu napravili…a sufinancirani su i ubiru naknadu…

Dalje, pričao je o poduzetnicima, podijelio ih na kategorije….nije to izravno rekao ali se dalo zaključiti da su uvijek postojali privilegirani poduzetnici i da je o toj sorti mislio u prijašnjim izjavama…Naravno, mediji su kao i uvijek radili senzaciju i proširili sukob na cijelu gospodarski sektor iz svojih interesa…vjerovatno Linić i tu zna što priča jer se moglo prije saznati da je i on sam pomagao takvim tipovima poduzetnika..barem se to moglo pročitati u medijima…

I na kraju, pozvao je Linić poduzetnike da se dokažu na tržištu od 500 mil. duša..Naravno da je i to packa određenim krugovima koji van svijeta veza ne mogu funkcionirati…

Previše je privatne imovine ( koja je btw. previše koncentirana) steknuto na račun cijelog društva preko države…

Najbolje bi bilo uvesti libertarijansku ekonomiju…koja je jedina prava tržišna ekonomija….u tom sustavu prvi bi puknuli poduzetnici kao što je ovaj Žužić

Tako nekako…svemu dolazi kraj pa tako i životu na račun drugih bez stvaranja… a modaliteta života na račun drugih je u današnje doba stvarno jako puno

Ma najbolje još da i time upravljaju…zbilja su bahati…ako su tako pametni, neka provedu napokon “Mirovinsku reformu”, koja će funkcionirati… :/

New Report

Close