Preispitati mirovinski sustav i spriječiti odljev mozgova (objavljeno 19.09.2007.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Preispitati mirovinski sustav i spriječiti odljev mozgova (objavljeno 19.09.2007.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

200k mladih [smiley8] da nas nisu zamijenili sa Poljskom ?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Ako Hrvatsku godisnje napusti 200.000 mladih VSS ljudi, znaci da je Hrvatska u zadnjih 10 godina napustilo 2 miliona ljudi !? Pa toliku produkciju VSS kadra nema ni Kina.

Ako su obvkvi lajbeki zaduzeni za davati ocjene o Hrvatskoj ….

Vjerojatno je ova brojka od 200.000 previsoka, ali je svejedno tocno da iz RH odlaze viskoobrazovani mladi ljudi. Ovaj problem ce se jos vise zaostriti kada Hrvatska udje u EU. Iz tog razloga se nadam da ce to nasi politicari prepoznati i pronaci rijesenje, koje ce privuci i zadrzati mlade obrazovane ljude.

Mislim da se ne moramo bojati odlaska viskoobrazovani mladi ljudi – vec sada nemaju kamo ici: Sva tehnicka zanimanja (razvoj) odlazi u jeftiniju Indiju i Kinu – tzv. outsourcing. A sto se zapada tice, pa ni oni vise nemaju svoje viskoobrazovani mlade ljude za zaposliti zbog navedenog. A i oni koji su zaposleni – pitanje je DO KADA ce ostati zaposleni. Buduci sam i sam u tehnickoj struci – jako dobro znam sto govorim.

New Report

Close