Isplati li se uopće kupiti dionice T-HT-a ?

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Isplati li se uopće kupiti dionice T-HT-a ?

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Već par dana intezivno razmišljam koliko paketa uzeti. Naime neke dionice su toliko otišle dole, da je sigurno pun pogodak kupiti ih sada. Rasprodaja za HT će biti najvše do ponedjeljka (zbog datuma namire T+3), pa je za pretpostaviti da će upravo tada uletiti fondovi i sve ove jeftine dionice pokupovati.
S druge strane interes građana je toliki da će sigurno rezati pakete. Ako paket srežu na pola, dakle 19.000 kn, zarada od 50%, daje u biti zaradu od 25% na 38.000 uloženih kuna. Sada na tržištu ima dionica koje sigurno već više pale, no posle ponedjeljka bojim se da će fondovi sve pojesti…
No, da čujemo Vas….

I ja sam slično razmišljao kao kolega flyer, no ipak mislim da povlašteni paketić neće ići ispod 30.000,00 Kn, a možda dobijemo i cijeli jer mnogi svježi investitori nisu niti upisivali do max. iznosa povlaštenog paketa, pa se nadam da je još uvijek ulazak u t-ht dobra kupovina, a posebno jer nisam prodavao niti jednu dionicu da bih došao do novca za T-HT….
No izgleda sam trebao uzeti još jedan lombardni da kupujem sada na rasprodaji neku od dobrih prilika…

Dakle – za svaku sigurnost – ne uzimati previše paketića T-HT-a zbog mogućeg rezanja paketa, nego uzeti 1-2 pekatića, a ostatak novca ulupati u neku dionicu na diskontu…,

Imam novce za 6 paketa i još nisam upisao niti jedan.
Muči me isto to pitanje.
Odluku treba donijeti prije ponedjeljka.Mislim da će u ponedjeljak biti kasno za šoping.

Dobra tema, ali čak i da malčice režu pakete, bit će veliki pritisak na prodaji od prvog dana i to zaista veliki što će po meni, barem u prvim mjesecima smanjiti neku veću moguću zaradu. Čak i da postoji neki tajni dogovori Vlade i fondova, pitanje je tko će tu svu količinu kupiti, riječ je o nekoliko milijardi kuna.
Kod INE 47000 građana je kupilo pakete, kod Magme nekih 9000 ljudi, iako je kod Magme potražnja premašila sva očekivanja i bio je veliki pritisak na prodaji, cijena je ostala iznad cijene IPO, to je svega 100 milijuna kuna. Kod INGRE zbog tolike potražnje nije ni bilo mogućnosti kupiti u drugom krugu.
Znači, potražnje ima i previše. Dešava se ono što se moglo pretpostaviti, a na INI nije, da su se uključili:

– doktori
– zubari
– taksisti
– spremačice
– umirovljenici
– studenti
– medicinske sestre
– profesori
itd.

Uglavnom puno needuciranih će doći vjerujući kako tržište samo i jedino raste. Oko mene sada svi, ali zaista svi kupuju pakete jer vjeruju da ono što govori 24sata je istina, a to je LAKA LOVA.

Što se tiče kupovine drugih dionica, slažem se, samo je pitanje što kupiti.
Izbori su blizu, ništa nije sigurno, trenutni odbijanac je tu.

Dakle – za svaku sigurnost – ne uzimati previše paketića T-HT-a zbog mogućeg rezanja paketa, nego uzeti 1-2 pekatića, a ostatak novca ulupati u neku dionicu na diskontu…,

Da, ali gdje ti je tu logika? Baš ako budu rezali, umjesto npr. 2, treba uzeti 4, da dobiješ ono što si zamislio.
Ja se jedino bavim mišlju da odustanem od druga 2 i da umjesto toga uletim u INU na 2.600. Ili nešto drugo…?
Preporuke?

Ako upiše 150000 građana, a od toga pretpostavljam barem trećina (iako mislim i više), dakle 50000, upiše manje od 38000kn, opet će biti dosta za sve, dakle neće se rezati. Vlada može ići na max cijenu od 320kn ako bude veliki interes, pa još ima prostora. I na kraju da nam svima režu po 10% pakete, ja opet zadovoljan, nije strašno.

Knjige i kava


sappy: “Dakle – za svaku sigurnost – ne uzimati previše paketića T-HT-a zbog mogućeg rezanja paketa, nego uzeti 1-2 pekatića, a ostatak novca ulupati u neku dionicu na diskontu…, ” Da, ali gdje ti je tu logika? Baš ako budu rezali, umjesto npr. 2, treba uzeti 4, da dobiješ ono što si zamislio. Ja se jedino bavim mišlju da odustanem od druga 2 i da umjesto toga uletim u INU na 2.600. Ili nešto drugo…? Preporuke?

Logika je ta da ne moraš čekati povrat novca od preplaćenih paketića da bi na vrijeme uletio na trenutnu rasprodaju…

No po ovom članku izgleda da ipak Hanfa radi svoj posao i možda dobijemo i i cijeli paket…
http://www.poslovni.hr/54448.aspx
Bravo Samodolu…

Ljudi dižu novac sa štednih računa, neki se dodatno zadužuju kako bi investirali.

Vaš link

S toliko mnogo novca koji pritječe, tržište će nastaviti rasti. Svatko sebe naziva investitorom, iako nije uložio ni kune ni sekunde u znanje. Puno tzv. investitora, koji su imalo sreće na tržištu zadnjih godina i koji sebe smatraju investitorima, pokreću ovo investitorsko ludilo. Ljudi napuštaju poslove, dijele savjete o investiranju, investicijski fondovi niču na sve strane, svi su zapravo zaraženi investicijskim ludilom. U fazi samo kada čistači cipela, taksisti daju savjete o dionicama i svi su pametni jer tržište raste. Nitko ni ne pomišlja što znači izgubiti teško stečeni ili posuđeni novac. Kada se prvi puta bude to shvatilo nastat će panika i srušit će se tržište. A razlog tome je što je previše amaterskih investitora ušlo na tržište, a oni su najveći problem. Bojim se da je to scenarij koji će se uskoro dogoditi i nama, i to je činjenica koliko god mi to ne bismo željeli.

Mauricije pa gdje si ti bio??

Naravno da se isplati, više je bolje.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ja se jedino bavim mišlju da odustanem od druga 2 i da umjesto toga uletim u INU na 2.600. Ili nešto drugo…? Preporuke?

EIG
DDJH
DDJM
DLKV
SNBA


Mauricije pa gdje si ti bio?? Naravno da se isplati, više je bolje.[smiley2]

Na zasluženom odmoru[smiley2].

Reci što se isplati više? Ako je to meni išlo.

Samo napominjem da groznice nisu zdrave.

No po ovom članku izgleda da ipak Hanfa radi svoj posao i možda dobijemo i i cijeli paket…
http://www.poslovni.hr/54448.aspx
Bravo Samodolu…

pih!! drugovi, mi moramo, mi hocemo, mi cemo biti odlucni i cvrsti u borbi protiv unutarnjeg neprijatelja..

sere kvake IMHO

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Jel mi nije prošlo ili mi pobrisano, ako ovo drugo, onda isprika.

DAkle više je bolje ( paketa ).[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ljudi dižu novac sa štednih računa, neki se dodatno zadužuju kako bi investirali.

Vaš link

S toliko mnogo novca koji pritječe, tržište će nastaviti rasti. Svatko sebe naziva investitorom, iako nije uložio ni kune ni sekunde u znanje. Puno tzv. investitora, koji su imalo sreće na tržištu zadnjih godina i koji sebe smatraju investitorima, pokreću ovo investitorsko ludilo. Ljudi napuštaju poslove, dijele savjete o investiranju, investicijski fondovi niču na sve strane, svi su zapravo zaraženi investicijskim ludilom. U fazi samo kada čistači cipela, taksisti daju savjete o dionicama i svi su pametni jer tržište raste. Nitko ni ne pomišlja što znači izgubiti teško stečeni ili posuđeni novac. Kada se prvi puta bude to shvatilo nastat će panika i srušit će se tržište. A razlog tome je što je previše amaterskih investitora ušlo na tržište, a oni su najveći problem. Bojim se da je to scenarij koji će se uskoro dogoditi i nama, i to je činjenica koliko god mi to ne bismo željeli.

koliko nam vremena jos dajes, mauricije?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close