HNS se i dalje protivi porezu na nekretnine

Naslovnica Forum Komentari članaka HNS se i dalje protivi porezu na nekretnine

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Zanimljivo je da se kod nas već plača porez na nekretnine , samo na nepravedan način, ne plača se prema kvadraturi nego prema mjestu prebivališta, da prema mjestu prebivališta. Sada se dijelimo na one koji moraju plačati i one koji ne moraju plačati porez na nekretnine.
Primjer ako u Zagrebu imate kuću od 1000 m2 ne plaćate porez, na to. Ali ako u Zgrebu nemate nekretnine a radi posla ste u ZG s prebivalištem u Zagrebu ( pravni problemi prebivalište ,boravište , privremeno boravište), a imate kuću od 100 m2 recimo u Zadru kao jedinu nekretniu u Republici Hrvatskoj vi morate i plačate porez na tu nekretninu.
Da li smo svi jednaki ?

Svi neradnici ,”g’lupi , lijeni i neznalice nemaju ništa i zbog toga se zalažu da se oporezuju pametni , vredni i znalci ,koji imaju imovinu.
Lažu vas !
U Hrvatskoj se već plaća osim 572 razna poreza i porez na nekretnine!
Osobno plaćam porez na nekretnine već 9 godina !
Proguglajte :
POREZ NA KUĆE ZA ODMOR

.

HNS se protivi dok im ne ponude još par direktorskih ili nekih drugih rukovodećih mjesta pa će naglo promijeniti mišljenje


Svi neradnici ,"g'lupi , lijeni i neznalice nemaju ništa i zbog toga se zalažu da se oporezuju pametni , vredni i znalci ,koji imaju imovinu….

I onda bi to ovima sto bila satisfakcija.Mislim ne kuzim.Eto imam 10 nekretnina i sad ce meni uvest porez i onda ce se onaj koji nema nista nasladjivat. A neka se nasladjuje,ja cu porez platit,a on i dalje nece imat nista. Pa kad je bal nek je maskenbal.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Zanimljivo je da se kod nas već plača porez na nekretnine , samo na nepravedan način, ne plača se prema kvadraturi nego prema mjestu prebivališta, da prema mjestu prebivališta. Sada se dijelimo na one koji moraju plačati i one koji ne moraju plačati porez na nekretnine.
Primjer ako u Zagrebu imate kuću od 1000 m2 ne plaćate porez, na to. Ali ako u Zgrebu nemate nekretnine a radi posla ste u ZG s prebivalištem u Zagrebu ( pravni problemi prebivalište ,boravište , privremeno boravište), a imate kuću od 100 m2 recimo u Zadru kao jedinu nekretniu u Republici Hrvatskoj vi morate i plačate porez na tu nekretninu.
Da li smo svi jednaki ?

@Damir2000
prestani spamati sve teme s istim bezveznim postom!

Najveća glupost je porez na nekretnine vezati za prebivalište – boravište ( traži se mobilnost radne snage , a ovako ju sami gušimo).
Slažem se da se porez mora plaćati , ali onda neka bude pravedan za sve jednak i neka se plaća po kvadrarturi prostora. Zatim ne ože svaka lokalna zajednica donositi odluke o visini plaćanja poreza na nekretnine, već mora biti zakonski reguliran jednak za sve državljane R. Hrvatske i onda nema ljutnje.

S poštovanjem,

Pa porez na nekretnine se itakako placa u Hrvatskoj.Npr porez na promet nekretnina 5%.To nema nigdje, porez na kuće za odmor sto je rekao kolega,porez na neobrađeno obradivo poljoprivredno zemljište, porez na nekorištene poduzetničke nekretnine, porez na neizgrađeno građevno zemljište. Toliko o tome sto poreza ne nakretnine nema. Ond ana ovo dodaj komunalnu,naknadu za odvodnju,naknadu za sume…

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

a da ne kažemo koliki je porez na komunalno za zrak;)

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Kako će netko tko je ostao bez posla plaćati porez na nekretninu?



Svi neradnici ,"g'lupi , lijeni i neznalice nemaju ništa i zbog toga se zalažu da se oporezuju pametni , vredni i znalci ,koji imaju imovinu….

I onda bi to ovima sto bila satisfakcija.Mislim ne kuzim.Eto imam 10 nekretnina i sad ce meni uvest porez i onda ce se onaj koji nema nista nasladjivat. A neka se nasladjuje,ja cu porez platit,a on i dalje nece imat nista. Pa kad je bal nek je maskenbal.
[/quote]

i treba ti ga uvesti. neće ti se niko naslađivati. to se ti naslađuješ tuđim problemima, no nisu svi takvi.

...povijest se ponavlja...

Pa jasno da treba samo kad ga uvedu ja necu imat vise nista.Da ne bi slucajno pomislio da sam ja veslo sisao 40 godina.Ja se ne nasludjujem nicijim problemima ali ih Boga mi necu ni rjesavat. Ja im sigurno necu biti rjesenje problema poput tebe koji si mecena, dobrotvor i altruista. I svaka ti cast na tome.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Pa jasno da treba samo kad ga uvedu ja necu imat vise nista.Da ne bi slucajno pomislio da sam ja veslo sisao 40 godina.Ja se ne nasludjujem nicijim problemima ali ih Boga mi necu ni rjesavat. Ja im sigurno necu biti rjesenje problema poput tebe koji si mecena, dobrotvor i altruista. I svaka ti cast na tome.

ja jesam dobrotvor i altruist, a dajem puno i za zaštitu životinja jer one si ne mogu pomoći. također ću biti žrtva tog poreza i više bih volio da ga ne bude, no ako bude neće mi biti žao dati državi novac jer meni je država, ma kakva ona bila, iznad svega.

...povijest se ponavlja...

Jebiga meni je obitelj iznad svega pa njoj placam porez.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close